Blumy omyjeme a vypeckujeme. Pokrájíme na menší kousky a dáme je do hrnce s vodou vařit. Přidáme mletou skořici, celé hřebíčky a hvězdičkové koření. Vaříme asi 20 minut (nebo i méně – záleží na tom, jak byly blumy měkké na počátku). Poté podle chuti osladíme a nalijeme na talíře. Ozdobíme zakysanou smetanou nebo bílým jogurtem a podle možností i lístkem čerstvé máty. Ihned podáváme. Poznámka: Místo blum můžeme použít i švestky.
Nejprve si připravíme těsto a kvásek: Do mísy nasypeme hrubou mouku, uprostřed uděláme větší důlek, do něhož nasypeme cukr. Na cukr rozdrobíme droždí a vše zalijeme vlažným mlékem. Kvásek necháme nabobtnat. Na kraj mísy rozklepneme ještě žloutek a přisypeme sůl. Vzešlý kvásek zpracujeme s ostatními ingrediencemi do tuhého a nelepivého těsta. Mísu přikryjeme utěrkou a necháme kynout. Po vykynutí rozdělíme na jednotlivé bochánky, které ještě mírně vytvarujeme (pomáháme si přitom vždy trochou hrubé mouky) a dovnitř vložíme vyloupané a omyté švestky. Bochánky pevně uzavřeme, aby švestky nebyly vůbec vidět. Takto připravené knedlíky vkládáme na naolejovaný pařáček do velkého hrnce, kde jsme nechali vřít vodu. (Olejem potřeme i místa, kde se knedlíky stýkají, aby se k sobě nepřilepily.) Hrnec přikryjeme poklicí a knedlíky necháme uvařit v páře. Špejlí zkoušíme, zda jsou hotové (těsto se nesmí na špejli lepit). Hotové švestkové knedlíky servírujeme na talíře, přesypeme moučkovým cukrem, mletou skořicí a polijeme máslem. Podle chuti můžeme přelít i čokoládovou polevou.
Tvaroh smícháme s polohrubou moukou, vejci a troškou soli. Vypracujeme do vláčného těsta, které necháme asi 1/2 hodiny odpočinout. Mezitím si omyjeme a vypeckujeme meruňky (12 ks). Místo pecky pak vložíme do meruňky kostku cukru. Z odleželého těsta vyválíme placku (o síle asi 2 cm) a z ní vykrajujeme větší kolečka (zhruba o průměru 10 cm) Na každé kolečko položíme meruňku s cukrem a zabalíme ji do těsta. Rukama vytvarujeme kulaté knedlíky, které dáme do téměř vařicí vody a necháme je v ní asi 12 minut (voda by neměla vařit!). Mezitím si připravíme sirup: Meruňky (700 g) omyjeme, vypeckujeme a umeleme na masovém mlýnku. Získanou šťávu přecedíme a dáme spolu s medem, vinným octem a kořením do kastrůlku. Přivedeme k varu a za stálého míchání svaříme do konzistence sirupu. Hotové knedlíky vyndáme z vody a necháme okapat. Ihned servírujeme přelité meruňkovým sirupem. Poznámka: Místo meruňkového sirupu můžeme knedlíky podávat také klasicky přelité rozpuštěným máslem a posypané moučkovým cukrem s mletou skořicí.
Najemno nakrájenou cibuli zpěníme na olivovém oleji, přidáme najemno nasekaný česnek a opečeme dozlatova. Přidáme nakrájenou zelenou a červenou papriku, hovězí maso, orestujeme a podlijeme hovězím vývarem, ochutíme solí, pepřem, podle chuti přidáme chilli. Necháme pozvolna dusit zhruba 45 minut. Tortilly můžeme buď zapéct v troubě dokřupava, nebo je pouze ohřát. Plníme čerstvými listy salátu, masovou směsí, nahrubo nasekanými rajčaty a zasypeme oblíbeným sýrem (eidam, gouda aj.) Podáváme s rajčatovou salsou nebo guacamole. Náš tip: Podle chuti můžeme do masové směsi přidat kukuřici, černé olivy, fazole aj.