Tipy a rady

Vyberte si z 974 článků

Září 24., 2021
Tipy a rady, Zahrada,

Sezóna na zahradě ještě nekončí

I na zahradu přichází podzim a za chvíli nastane čas ji zazimovat. Ovšem nepředbíhejme, sezóna ještě nekončí. Co se tedy na zahradě děje v září?
Číst dále »
0 komentářů
Září 20., 2021
Tipy a rady, Zahrada,

Zahradníkův rok – září a říjen

Září máme skoro pryč a brzy přijde měsíc říjen. Naše zahrada je v těchto měsících v období, kdy přináší nejvíce plodů z celého roku. Proto ani my nesmíme zahálet. Povězme si tedy, co bychom měli dělat se stromy nebo keři a květinovou či zeleninovou zahradou.
Číst dále »
0 komentářů

Dýňová sezona je tady

Dýně, zelenina původem z Jižní Ameriky, která má ovšem v české kuchyni stále častější zastoupení. Také jste ji již do svého jídelníčku zařadili a během sezóny vám v hrncích nepřetržitě bublá krémová dýňová polévka, anebo se této tykvovité pochoutky stále trochu obáváte?
Číst dále »
0 komentářů

Sušíme a nakládáme rajčata

Sušená a poté naložená rajčata jsou opravdovým gurmánským zážitkem, který však nemusíme zažívat jen při návštěvě Itálie. Přečtěte si náš návod a uvidíte, jak je to se sušením a nakládáním rajčat snadné.
Číst dále »
0 komentářů

Sušené květiny pro náš domov

Jaký dárek ženy vždy potěší? Bezesporu jsou to květiny, a to řezané i ty v květináči. Ovšem jen když se o ně staráme. Pokud máte ke květinám více než laxní přístup, máme pro vás osvědčený způsob, jak se květinami kochat, aniž byste se o ně museli starat. Usušte si je!
Číst dále »
0 komentářů

Vyrábíme recyklovaný penál z pet lahví

Školních potřeb jsou plná papírnictví, ale proč jednou nepřijít s něčím originálním? Ušetřete nejenom peníze, ale také přírodu a vyrobte snadný penál z pet lahví za pár korun!
Číst dále »
0 komentářů

Jak vyrobit domácí masti

Léto je fajn, ale má i různé záludnosti. Spálíme se na sluníčku nebo při táboráku, poraní nás ostružiník při hledání hub, poštípají komáři nebo úspěšně zaútočí vosa. Je dobré být na takové nemilé příhody připravený. A nemusíme vykoupit apatyku, řadu přípravků si totiž můžeme vyrobit sami. Navíc máme jistotu, že v nich zaručeně není žádná chemie.
Číst dále »
0 komentářů

Švestkové recepty

Švestka domácí je stromem, který je v českých zahradách skutečně doma. Tahle fialová kráska v sobě pod jemnou slupkou skrývá skutečné zlato. Její sladké chuti lze těžko odolat, ať má jakoukoliv ze svých mnoha podob. Jakou jste si zamilovali vy?
Číst dále »
0 komentářů

Zavařování nás baví!

Každý z nás jistě miluje pohled na vlastnoručně vypěstovanou zeleninu a stromy obsypané slaďoučkým ovocem. Co ale dělat, když všechna tato nadílka rychle dozrává a my ji nestíháme zkonzumovat? Potom přichází na řadu její zakonzervování a zpracování.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky