Tipy a rady

Vyberte si z 1065 článků

Canicross není jen běh se psem

Máte aktivního pejska a přemýšlíte, jak nudné procházky parkem ozvláštnit? Rádi běháte, ale s pejskem přiškrceným na vodítku to není ono? Potom nabízíme hit mezi pejskaři, canicross, který v oblibě rychle dohání populární agility.
Číst dále »
0 komentářů

Jak ušetřit na sportu a kultuře?

V dnešní době, kdy zdražilo všechno, kam se podíváš, nejdřív ze získaných peněz zaplatíme bydlení, jídlo, energie. Volnočasové aktivity se dostávají až na úplný konec.  Ale i v této kategorii lze najít způsoby, jak se vejít alespoň čas od času do rozpočtu.
Číst dále »
0 komentářů
21 září., 2023
Tipy a rady, Tradice,

Co je to babí léto?

Někteří lidé se mylně domnívají, že babí léto je spojeno s koncem prázdnin. Pravda je taková, že babí léto – meteorology označované také jako svatováclavské – se dostavuje až na přelomu září a října. Jeho typickým znakem je slunečné počasí a vysoké rozdíly mezi denními a nočními teplotami.
Číst dále »
0 komentářů

Jaká výživa, taková kočka

Na první pohled poznáte podle vzhledu kočky, zda má vše potřebné nebo zda si její majitel s kočičí stravou hlavu nedělá. Co by tedy měla správně kočka jíst?
Číst dále »
0 komentářů

Pořizujeme si kočku

Kočky jsou báječní domácí mazlíčkové. Hebký kočičí kožíšek, tajuplný vševědoucí pohled a hrdé chování koček jejich příznivce berou za srdce. Jak ale takovou kočku vybrat?
Číst dále »
0 komentářů

Nač myslet, než si pořídíte psa?

Pokud jste se rozhodli pořídit si psího kamaráda, je pro začátek dobré zamyslet se nad několika otázkami: Je lepší pes nebo fena? Máme si vzít štěně nebo dospělého psa? Jak velké plemeno zvládneme? A má mít papíry či ne? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Číst dále »
0 komentářů

Čím nakrmit naše čtyřnohé miláčky?

Ty tam jsou doby, kdy se pejskům a kočičkám do misek dávalo to, co zbylo od oběda. Naštěstí. Strava od nejútlejšího věku zvířat (stejně jako u lidí) podmiňuje jejich dobrý zdravotní stav v době dospělosti. Proto se zamyslete nad tím, co svému zvířecímu mazlíčkovi dáváte dobrého.
Číst dále »
0 komentářů

Jaké mýty kolují kolem zvířat?

Žijeme v moderním 21. století. Mohlo by se tedy zdát, že nejrůznějším mýtům a předsudkům již dávno odzvonilo, protože vědecké poznatky je spolehlivě vyvracejí. Přesto je tomu právě naopak. Stále rádi věříme v určité tajemno. Cokoliv je jiné a odlišné, zabalíme do hávu neznáma, v horším případě uvrhneme do hlubin předsudků.
Číst dále »
0 komentářů
13 září., 2023
Tipy a rady, Tradice,

13. 9. = Mezinárodní den čokolády

Podle statistik každý Čech zkonzumuje v průměru asi šest kilogramů čokolády za rok. A jak jste na tom vy? Sníte jí více nebo méně?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky