Zdravý životní styl

Vyberte si z 369 článků

Předjarní očista jako za starých časů

Již naši předkové věděli, že půst na konci zimy má velmi příznivý vliv nejen na naše tělo, ale i na naši psychiku. Pokuste se tedy také zařadit do svého jídelníčku více zdravých potravin. Brzy uvidíte, jaké pozitivní výsledky vám to přinese.
Číst dále »
0 komentářů

Jídlo podle ročních období

Každé roční období přináší v našich končinách jiné klima, které bychom měli respektovat, i co se týče stravování. Co zrovna venku roste, je právě to, co naše tělo potřebuje. Například v létě tělo potřebuje ochladit, a tak sáhneme po čerstvém ovoci a zelenině, které v tomto období dozrává. V zimě naopak potřebujeme zahřívat a vyživovat naše ledviny, jež jsou podle tradiční čínské medicíny radiátorem našeho těla. Proto jíme uskladněnou kořenovou zeleninu, zatímco čerstvé saláty omezíme na minimum.
Číst dále »
0 komentářů

Jogurt je lék

Už po staletí jsou jogurty potravinou národů a etnických skupin dožívajících se vysokého věku. Ty zdravější z jogurtů navíc obsahují kromě vysokého procenta vápníku také velké množství stopových prvků a mléčné mikrobiální kultury (laktobacily a bifidobakterie).
Číst dále »
0 komentářů
15 února., 2024
Co nám prospívá

Polévka je grunt

V zimě si značná část strávníků nedokáže představit svůj jídelníček bez polévky. Zahřeje náš organismus a dodává mu živiny. Je v mžiku připravená a zasytí i nečekanou návštěvu. Dáte si?
Číst dále »
0 komentářů

Antibiotika ze spíže

Při zápalu plic nebo jiné vážné nemoci se samozřejmě léčíme antibiotiky, která nám předepíše lékař. Na řadu obtíží je však možné zaútočit přírodními antibiotiky. Nemají žádné negativní vedlejší účinky, neničí „dobré“ bakterie a navíc posilují imunitu.
Číst dále »
0 komentářů

Tvaroh je bílé zlato

Z mléčných výrobků bychom tvaroh mohli postavit na pomyslný piedestal. Navíc výživové hodnoty tvarohu se nesnižují ani jeho tepelnou úpravou. Pro pokrytí denní dávky vápníku stačí zkonzumovat asi 100 g měkkého tvarohu.
Číst dále »
0 komentářů

Seznamte se s infrasaunou

Venku si ještě teplo neužijeme, tak kde se pořádně ohřát? Zamiřte do sauny. Že je pro vás ve finské sauně moc velké horko, které vám vadí, či dokonce není vhodné vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu? Alternativou je infrasauna.
Číst dále »
0 komentářů

Umíte odpočívat?

Pokud jsme přepracovaní, dříve či později se to odrazí na našem zdraví. Pomoci může jediná věc – snažit se více odpočívat. Ovšem otázkou je, zda to vůbec umíme.
Číst dále »
0 komentářů

Vyzkoušejte červenou rýži

Červená rýže patří mezi speciální celozrnné (tedy neloupané) rýže. Tím, že nebyla zbavena své slupky a klíčku, ukrývá v sobě mnohem více vlákniny a cenných látek. Barvu má zrzavě hnědou, její chuť je skvěle oříšková.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky