Jídla letem světem

Vyberte si z 45 článků

Vaječné pokrmy z celého světa

Po velikonocích zpravidla máme mnoho natvrdo uvařených vajíček. Poradíme vám, jak využít vaječnou nadílku tak, aby se nám o ní nezdálo ještě během letních prázdnin.
Číst dále »
0 komentářů

Co je to bujabéza?

Bouillabaisse, čteno bujabéza. Tento krkolomný název téměř připomínající kouzelnou formuli z knihy černé magie je ve skutečnosti označením pro skromný a tradiční pokrm marseillských rybářů.
Číst dále »
0 komentářů

Což takhle dát si pirohy?

Většina z nás si myslí, že čím více na východ od českých hranic vyrazí, tím spíše ochutná vynikající pirožky. Ale ruské pirohy, francouzské briošky, americké knish či britské cornish pasty vypadají téměř stejně, chutnají téměř stejně a co víc – mají stejné základy. Které z nich ochutnáte vy?
Číst dále »
0 komentářů

Prvorepubliková kuchyně nebyla černobílá

Když se řekne prvorepubliková kuchyně, nejspíš se většině čtenářů vybaví slavnostně prostřené stoly paní továrníkové či lékárníkové. Realita je ovšem mnohem skromnější, než se z filmů pro pamětníky může zdát. Ale neznamená to, že byste si před sto lety na obědě či večeři nepochutnali.
Číst dále »
0 komentářů

Ochutnejte čokoládu z celého světa

S čokoládou je to jako s vínem. Kolik druhů kakaových bobů, kolik oblastí, kde se pěstují, dokonce i na jakých plantážích – tolik nejrůznějších chutí může výsledný produkt nabídnout. Dá se o nich vyprávět se stejnou láskou, s jakou sommeliéři popisují pocity, které na jazyku vyvolá víno z té které oblasti.
Číst dále »
0 komentářů

Co pijí, pečou a vaří o Vánocích v zahraničí?

Myslíte, že bez smaženého kapra s oblíbeným bramborovým salátem by se náš štědrovečerní stůl neobešel? Pak se stačí vydat za hranice naší české vlasti. Vánoce v cizích krajích se totiž nesou v duchu zcela odlišných chutí.
Číst dále »
0 komentářů

Pečeme placky a placičky

Za oknem počasí, že by člověk s nákupní taškou nejraději vůbec nevycházel. V žaludku však kručí a zásoby ve spíži nenabízí nic speciálního. Je čas vyzkoušet rychlé, levné a nenáročné placky z toho, co dům dá.
Číst dále »
0 komentářů

Italské výrobky COOP nyní i u nás!

V českých prodejnách COOP se nyní můžete nově setkat s vybranými italskými výrobky značky COOP. Vyzkoušejte tu nejlepší italskou kvalitu a chuť – bez toho, že byste museli jezdit za hranice naší země.
Číst dále »
0 komentářů

Zkuste v létě řeckou kuchyni

Experimentujete rádi s různými mezinárodními kuchyněmi? A už jste ochutnali řeckou? Zkuste ji právě teď – v létě. Bude příjemným zpestřením…
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky