Finanční rádce

Vyberte si z 33 článků

Jak ušetřit na provozu domácnosti?

Bylo by úžasné, kdyby ta finanční a energetická krize byla jen ošklivý sen, my se ráno probudili a všechno bylo jako před pár lety, viďte? Jenže není a vypadá to, že bohužel dlouho nebude.
Číst dále »
0 komentářů

Jak vybírat LED žárovky?

O tom, že LED žárovky jsou výhodnější a ušetříme s nimi velké peníze, není třeba pochybovat, protože čísla hovoří jasně. Přestože je investice do pořízení LED žárovek vyšší, jejich nákup se vyplatí již po několika měsících a úspora na elektřině je v řádu tisíců Kč ročně. Jak ale vybírat mezi samotnými LED žárovkami? Poradíme vám to.
Číst dále »
0 komentářů

Co přinese rok 2023?

Nenabízíme výhled do hvězd ani tarotů. Nač se můžete v roce 2023 těšit, je tentokrát dílem našich zákonodárců.
Číst dále »
0 komentářů

Učíme děti hospodařit s penězi

Děti by se měly učit hospodařit s penězi už odmala. Proto do velké míry záleží na vás, jak jednou bude váš potomek s penězi zacházet. Jak rozvíjet jeho finanční gramotnost?
Číst dále »
0 komentářů

Vánoce na dluh? Ani náhodou!

O Vánocích chceme potěšit své blízké i za cenu, že si na dárky půjčíme. Před tímto krokem však ekonomičtí odborníci důrazně varují. Přinášíme proto několik rad, jak ušetřit o Vánocích nejen peníze, ale také své vlastní nervy.
Číst dále »
0 komentářů

Jak ušetřit na školních potřebách

Mít doma školáka je nejenom radost, ale také starost. Pomineme-li hodiny strávené společným učením, stojí vás vzdělání pro vašeho malého Einsteina také značnou finanční sumu. Kde ušetřit a jaké výdaje raději nechat nezmenšené?
Číst dále »
0 komentářů

Na čem mohou ušetřit rodiny s dětmi?

„Na dětech by se šetřit nemělo“, bude možná první reakce starostlivých rodičů, kteří chtějí svým potomkům dopřát vždy to nejlepší. Ano, jsou věci, na kterých by se skutečně šetřit nemělo, ale na různých položkách se dá ušetřit, aniž by to mělo na dítko negativní dopad.
Číst dále »
0 komentářů

Jak vybrat dovolenou a nepřebrat

Kdo by se netěšil na dovolenou snů! Jak ale vybrat vysněnou dovolenou, aby splnila očekávání a přitom nezruinovala rodinný rozpočet? Najít a objednat drahou luxusní dovolenou totiž zvládne každý, ale ušetřit a vybrat dobře – to už je kumšt!
Číst dále »
0 komentářů

Jak nenaletět šmejdům

Označení „šmejdi“ se stalo synonymem pro slovo podvodníci. I když je to trochu expresivní výraz, podstatu věci naplňuje zcela přesně. Jde o to, jak podvodným konáním z důvěřivých lidí získávat nepřiměřený finanční obnos. A to za zboží, které požadovanou hodnotu nemá a jeho inzerované vlastnosti jsou lživé. Finty, jež šmejdi využívají, jsou leckdy neuvěřitelné a obětí jsou většinou senioři.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky