Sport a cvičení

Vyberte si z 39 článků

Hubneme tancem

V tomto sportovním díle to vezmeme víc od podlahy a v tempu. Tanec hýbe světem a nejinak je tomu i ve sportovní branži. Budeme zumbovat, pohybovat se po špičkách i ve výšce naleštěných tyčí. Pohyb v rytmu musí chytit i toho nejzarytějšího odmítače sportu. Dámy a pánové, vyberte si!
Číst dále »
0 komentářů

Pilates: Protáhněte se a odbourejte stres

Každý sport působí pozitivně na psychiku. Jsou však cvičení, která vás přímo vedou k tomu, abyste se zklidnili a dokázali lépe odbourávat stres. Jedním z nich je i pilates.
Číst dále »
0 komentářů

Jak se chovat na sjezdovce

Ačkoliv je lyžování čím dál oblíbenějším sportem, spousta lidí si stále neuvědomuje, že i v něm platí zásady, které není radno ignorovat. Za prvé si musíme za všech okolností uvědomovat, že sjezdovka není zrovna bezpečné místo a že na ní zpravidla nebudeme sami. To znamená, že své chování musíme neustále přizpůsobovat daným okolnostem.
Číst dále »
0 komentářů

Jak předejít jojo efektu

Mnozí se hned po Novém roce s vervou pustí do diety a cvičení, zhubnou několik kilogramů, ale pak usnou na vavřínech a kila se vrátí. Říkáme tomu jojo efekt a možná s ním máte také zkušenosti. Co to přesně je a jak mu předejít?
Číst dále »
0 komentářů

Jak vybrat výživového poradce

Někdo se do hubnutí pustí sám, jiní využívají služeb výživového poradce. Přemýšlíte o té druhé možnosti? Proč ne, důležitý je však správný výběr.
Číst dále »
0 komentářů

Rady na pěší turistiku

S velkou nadsázkou se dá říci, že počátky pěší turistiky jsou spojené s dobou před necelými dvěma miliony let, kdy evoluce vytvořila člověka vzpřímeného (Homo erectus), který mohl chodit stejným způsobem jako my. On však nerázoval za přírodními krásami, ale za potravou. Náš současník v této části světa se nejradši přesunuje autem, autobusem, vlakem, letadlem, na kole, ale zaplať Bůh je stále velká skupina těch, kteří milují pěší výlety.
Číst dále »
0 komentářů

Expedice na kole

Obliba cykloturistiky roste napříč generacemi díky její dostupnosti a pestrým možnostem. Stačí vlastnit bicykl, mít chuť šlápnout do pedálů a dostanete se do vzdálených míst zapovězených automobilům i příliš vzdálených pro pěší turisty. Pomůžeme vám s tím, aby vás nadšení z první jízdy jen tak neopustilo.
Číst dále »
0 komentářů

Cvičíme jógu

Jóga v sobě kombinuje dokonalou relaxaci s trénováním fyzické zdatnosti. Tělo při něm získá na pružnosti, stabilitě i kráse. Jedince navíc nesvazuje podmínkami na tělesnou zdatnost, věk ani pohlaví a naopak mu otevírá nové a netušené možnosti.
Číst dále »
0 komentářů

Kde si zalyžovat v Krušných horách

Konečně sněhové podmínky vypadají příznivě, z čehož se radují především provozovatelé lyžařských areálů a milovníci zimních sportů. Chystáte se také na lyže? Pojďme si dát několik tipů na lyžování v Krušných horách.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky