Sport a cvičení

Vyberte si z 44 článků

Co dělat proti velkému pocení

Není mnoho savců, kteří se potí. Kromě nás jsou to například opice a koně. Potit se je tedy pro člověka normální. Vylučují se při tom odpadní látky a reguluje se tělesná teplota. Potíme se při jakékoliv teplotě, intenzita vylučovaného potu se ale zvyšuje stresem, fyzickou aktivitou a samozřejmě s okolním teplem. Pot obsahuje močovinu a to bývá problém. Když se nedržíme určitých pravidel, můžeme kolem sebe šířit charakteristický štiplavý odér. Jak proti němu bojovat?
Číst dále »
0 komentářů

Vybíráme (elektro)kolo

Určitě si pamatujete, na jakém kole jste se učili jezdit. Kolo je totiž v životě člověka velká věc! A tak si jeho pořízení žádá speciální pozornost.
Číst dále »
0 komentářů

Sportovní aktivity seniorů

Je několik typů lidí ve vyšším věku. Jedni si „zaslouženě užívají důchod“ tím, že kromě toho nejnutnějšího nedělají nic a bědují, že je nic nebaví, všechno je bolí a stáří nestojí za nic. Není divu, že se na nich léta podepisují a oni chátrají. Ti na opačném konci seniorského spektra jdou z aktivity do aktivity.
Číst dále »
0 komentářů

Jak předejít jojo efektu

Mnozí se hned po Novém roce s vervou pustí do diety a cvičení, zhubnou několik kilogramů, ale pak usnou na vavřínech a kila se vrátí. Říkáme tomu jojo efekt a možná s ním máte také zkušenosti. Co to přesně je a jak mu předejít?
Číst dále »
1 komentář

Jak vybrat výživového poradce

Někdo se do hubnutí pustí sám, jiní využívají služeb výživového poradce. Přemýšlíte o té druhé možnosti? Proč ne, důležitý je však správný výběr.
Číst dále »
0 komentářů

Expedice na kole

Obliba cykloturistiky roste napříč generacemi díky její dostupnosti a pestrým možnostem. Stačí vlastnit bicykl, mít chuť šlápnout do pedálů a dostanete se do vzdálených míst zapovězených automobilům i příliš vzdálených pro pěší turisty. Pomůžeme vám s tím, aby vás nadšení z první jízdy jen tak neopustilo.
Číst dále »
1 komentář

Vybíráme koloběžku

Polojízda, poloběh – to je koloběžka. Jak ale takovou koloběžku vybrat a jaká je pro vás vhodná?
Číst dále »
0 komentářů

Jak a proč jezdit na koloběžce?

Chcete se pustit do nějaké fyzické aktivity a nevíte, jaká by to měla být? Zkusili jste už různé sporty, ale rádi byste něco neotřelého? V posledních letech se opět vrací do módy jízda na koloběžkách a rozhodně nejde jen o aktivitu pro děti.
Číst dále »
0 komentářů

Po lockdownu zpátky do formy!

Po letošní tuhé zimě, kdy i v nížinách ještě v dubnu sněžilo, tu máme konečně teplo a odkládáme přebytečné vrstvy oblečení. Jenže ouha! Tuhá zima v kombinaci s ještě tužším lockdownem způsobují, že se při pohledu na loňské plavky zarazíme. Opravdu mám před někým vystavovat své polockdownové špeky?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky