Sport a cvičení

Vyberte si z 47 článků

Vícedenní trasa na kole

Patříte mezi turisty, kteří se rádi toulají po světě na dvou kolech nebo chcete jejich okruh rozšířit? Pak byste měli mít před svou první výpravou speciální výbavu. Díky ní vás na cestě nezaskočí žádná překážka.
Číst dále »
0 komentářů

Jaké zvolit cyklooblečení?

Šaty dělají člověka a v případě sportovců také pohodu z výletu. Správné oblečení vám může zpříjemnit výšlap za jakéhokoliv počasí. Zjistěte, co by vám rozhodně nemělo chybět v šatníku!
Číst dále »
1 komentář

Jak se chovat v létě u vody

Naše země je bohatá na vodní toky, rybníky, přehradní nádrže. Na mnoha zahradách je bazén. Letní měsíce jsou předurčené k tomu, abychom si vychutnávali vodní radovánky. Musíme však dodržovat určitá pravidla, abychom si je užili bez nepříjemných a někdy i fatálních následků, ale také dopřáli klidný pobyt u vody (ve vodě) ostatním.
Číst dále »
0 komentářů

Co dělat proti velkému pocení

Není mnoho savců, kteří se potí. Kromě nás jsou to například opice a koně. Potit se je tedy pro člověka normální. Vylučují se při tom odpadní látky a reguluje se tělesná teplota. Potíme se při jakékoliv teplotě, intenzita vylučovaného potu se ale zvyšuje stresem, fyzickou aktivitou a samozřejmě s okolním teplem. Pot obsahuje močovinu a to bývá problém. Když se nedržíme určitých pravidel, můžeme kolem sebe šířit charakteristický štiplavý odér. Jak proti němu bojovat?
Číst dále »
0 komentářů

Vybíráme (elektro)kolo

Určitě si pamatujete, na jakém kole jste se učili jezdit. Kolo je totiž v životě člověka velká věc! A tak si jeho pořízení žádá speciální pozornost.
Číst dále »
0 komentářů

Sportovní aktivity seniorů

Je několik typů lidí ve vyšším věku. Jedni si „zaslouženě užívají důchod“ tím, že kromě toho nejnutnějšího nedělají nic a bědují, že je nic nebaví, všechno je bolí a stáří nestojí za nic. Není divu, že se na nich léta podepisují a oni chátrají. Ti na opačném konci seniorského spektra jdou z aktivity do aktivity.
Číst dále »
0 komentářů

Jak předejít jojo efektu

Mnozí se hned po Novém roce s vervou pustí do diety a cvičení, zhubnou několik kilogramů, ale pak usnou na vavřínech a kila se vrátí. Říkáme tomu jojo efekt a možná s ním máte také zkušenosti. Co to přesně je a jak mu předejít?
Číst dále »
1 komentář

Jak vybrat výživového poradce

Někdo se do hubnutí pustí sám, jiní využívají služeb výživového poradce. Přemýšlíte o té druhé možnosti? Proč ne, důležitý je však správný výběr.
Číst dále »
0 komentářů

Expedice na kole

Obliba cykloturistiky roste napříč generacemi díky její dostupnosti a pestrým možnostem. Stačí vlastnit bicykl, mít chuť šlápnout do pedálů a dostanete se do vzdálených míst zapovězených automobilům i příliš vzdálených pro pěší turisty. Pomůžeme vám s tím, aby vás nadšení z první jízdy jen tak neopustilo.
Číst dále »
1 komentář

Vyhledávání článků

Rubriky