Sport a cvičení

Vyberte si z 52 článků

Malý atlas sýrů Ranko

Milovníci sýrů mají jistě v malíčku sýry naši privátní značky Ranko. Co však o jednotlivých druzích víme? Jaký je jejich původ, historie, kuchyňské využití? Podívali jsme se sýrům Ranko na zoubek či do rodného listu a sestavili jsme pro vás následující malý sýrový lexikon.
Číst dále »
0 komentářů

Co je skialpinismus?

Pokud jsou vám lyžařská střediska malá a máte raději nedotčené bílé pláně a divokou horskou přírodu, bude pro vás skialpinismus to pravé.
Číst dále »
0 komentářů

Jak se chovat na sjezdovce

Ačkoliv je lyžování čím dál oblíbenějším sportem, spousta lidí si stále neuvědomuje, že i v něm platí zásady, které není radno ignorovat. Za prvé si musíme za všech okolností uvědomovat, že sjezdovka není zrovna bezpečné místo a že na ní zpravidla nebudeme sami. To znamená, že své chování musíme neustále přizpůsobovat daným okolnostem.
Číst dále »
0 komentářů

Vzhůru do hor. Do českých!

Kvalita lyžařských středisek v České republice rok od roku narůstá. Spolu s tím se rozšiřuje také obliba lyžařského sportu. V přepočtu na obyvatele máme stejné množství aktivních lyžařů jako např. Norové, Rakušané či Švýcaři. Patříte také mezi ně?
Číst dále »
0 komentářů

Termoprádlo nejen pro sportovce

Obléknout se vhodně při některých rozmarech počasí může být občas náročné. Abychom nemuseli vršit svetr na svetr a měli jsme šanci pohybovat se trochu volněji, je dobré vybrat si správné termoprádlo.
Číst dále »
0 komentářů

Cvičíme jógu

Jóga v sobě kombinuje dokonalou relaxaci s trénováním fyzické zdatnosti. Tělo při něm získá na pružnosti, stabilitě i kráse. Jedince navíc nesvazuje podmínkami na tělesnou zdatnost, věk ani pohlaví a naopak mu otevírá nové a netušené možnosti.
Číst dále »
0 komentářů

Sport na léto? Zkuste aqua aerobic!

V létě se můžeme věnovat různým sportům, ale pokud je venku horko, moc se nám nechce a při opravdu vysokých teplotách jde i o velkou zátěž pro organismus. A co takhle sporty ve vodě? Nemusí jít jen o plavání, vyzkoušet můžete třeba aqua aerobic.
Číst dále »
0 komentářů

Kde se nejraději koupete?

Koupání ve volné přírodě patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co nám léto nabízí. Plavání je blahodárné pro naše zdraví. Zlepšuje tělesnou kondici, pomáhá zhubnout a zpevnit záda. Kloubní zátěž je minimální, a proto si pohyb ve vodě mohou užívat i ti, které trápí artritida.
Číst dále »
0 komentářů

Cyklistické přešlapy

Patříte mezi vzorné cyklisty nebo se čas od času dopustíte nějakého nešvaru? A víte, na co si dát pozor při svých výletech? S námi už nešlápnete vedle!
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky