Sport a cvičení

Vyberte si z 40 článků

Expedice na kole

Obliba cykloturistiky roste napříč generacemi díky její dostupnosti a pestrým možnostem. Stačí vlastnit bicykl, mít chuť šlápnout do pedálů a dostanete se do vzdálených míst zapovězených automobilům i příliš vzdálených pro pěší turisty. Pomůžeme vám s tím, aby vás nadšení z první jízdy jen tak neopustilo.
Číst dále »
1 komentář

Vybíráme koloběžku

Polojízda, poloběh – to je koloběžka. Jak ale takovou koloběžku vybrat a jaká je pro vás vhodná?
Číst dále »
0 komentářů

Jak a proč jezdit na koloběžce?

Chcete se pustit do nějaké fyzické aktivity a nevíte, jaká by to měla být? Zkusili jste už různé sporty, ale rádi byste něco neotřelého? V posledních letech se opět vrací do módy jízda na koloběžkách a rozhodně nejde jen o aktivitu pro děti.
Číst dále »
0 komentářů

Pilates: Protáhněte se a odbourejte stres

Každý sport působí pozitivně na psychiku. Jsou však cvičení, která vás přímo vedou k tomu, abyste se zklidnili a dokázali lépe odbourávat stres. Jedním z nich je i pilates.
Číst dále »
0 komentářů

Kde se nejraději koupete?

Koupání ve volné přírodě patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co nám léto nabízí. Plavání je blahodárné pro naše zdraví. Zlepšuje tělesnou kondici, pomáhá zhubnout a zpevnit záda. Kloubní zátěž je minimální, a proto si pohyb ve vodě mohou užívat i ti, které trápí artritida.
Číst dále »
0 komentářů

Jak na namožené svaly?

K namožení svalů dochází při nadměrné fyzické zátěži, nejčastěji když přeceníme své síly při sportu. Po náročné fyzické námaze dojde ve svalech k chemickým změnám, často pociťujeme tzv. únavovou bolest. Poradíme vám, jak se s ní co nejrychleji vypořádat.
Číst dále »
0 komentářů

Sport na léto? Zkuste aqua aerobic!

V létě se můžeme věnovat různým sportům, ale pokud je venku horko, moc se nám nechce a při opravdu vysokých teplotách jde i o velkou zátěž pro organismus. A co takhle sporty ve vodě? Nemusí jít jen o plavání, vyzkoušet můžete třeba aqua aerobic.
Číst dále »
0 komentářů

Rady na pěší turistiku

S velkou nadsázkou se dá říci, že počátky pěší turistiky jsou spojené s dobou před necelými dvěma miliony let, kdy evoluce vytvořila člověka vzpřímeného (Homo erectus), který mohl chodit stejným způsobem jako my. On však nerázoval za přírodními krásami, ale za potravou. Náš současník v této části světa se nejradši přesunuje dopravními prostředky, ale zaplať Bůh je stále velká skupina těch, kteří milují pěší výlety.
Číst dále »
0 komentářů

Jedeme na kole

Cyklisty všech věkových kategorií potkáváme ve městě i v lese, po jednom i ve skupinách. Na kolech se jezdí do práce, za nákupy – výlety na kole se zkrátka stávají nedílnou součástí našeho krásně prožitého volného času. Umíte ale vybrat kolo a cyklistické doplňky?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky