Zahrada

Vyberte si z 66 článků

18 října., 2022
Tipy a rady, Zahrada,

Co se spadaným listím?

Máte zahradu? Pak se v současné době jistě potýkáte se spadaným listím. Někde ho můžete nechat, ale z trávy je třeba ho odklidit. Už máte sklizeno a přemýšlíte nad jeho využitím? Pojďme si dát několik tipů.
Číst dále »
0 komentářů

Jak pěstovat vlastní česnek

Lidé se dělí na ty, kteří česnek milují, a na ty, kteří ho z nějakého důvodu (zdravotního, estetického) nesnášejí. My, kteří ho máme rádi, můžeme ty druhé jen litovat. Protože kromě řady velmi příznivých účinků pro naše zdraví, které v sobě česnek skrývá, se bez něj neobejdeme ani při přípravě báječných pokrmů z naší i zahraniční kuchyně.
Číst dále »
0 komentářů
30 března., 2022
Tipy a rady, Zahrada,

Pečujeme o pokojové rostliny

Po zimě potřebuje technickou kontrolu nejenom naše tělo či auto, ale i pokojové rostliny. Víte, jak s nimi při prvních známkách jara zacházet a co ke svému životu potřebují? Poradíme vám, jak rostliny přesadit, zalévat, hnojit či rozmnožovat.
Číst dále »
0 komentářů
30 března., 2022
Tipy a rady, Zahrada,

Kam a k čemu zasadit bylinky?

Bylinky se stále více objevují nejen na našich zahrádkách, ale i balkonech. Věděli jste však, že například bazalka zahání škůdce rajčatům, paprikám, lilkům nebo bramborům? A že šalvěj svou vůní odhání slimáky, mravence, bělásky a mšice?
Číst dále »
0 komentářů

Pampeliška je výborná pro tělo, pleť i zahradu

Pampeliška je známá a uznávaná léčivka, což napovídá i její botanický název – smetánka lékařská. Pampeliška je úžasná nejen při použití do salátu, do medu, čaje či pampeliškového vína, ale své uplatnění najde i v péči o naši pleť nebo jako přírodní zahradní hnojivo.
Číst dále »
0 komentářů

Jak využít divoké jarní bylinky v kuchyni

Je moc dobře, že bylinky čím dál víc nacházejí místo v pokrmech, které připravujeme. Kopřiva, medvědí česnek, pampeliška, popenec – to jsou přece přímo čarodějné přísady do jídla. Jsou plné zdravých vitamínů a minerálů, krásně voní a dodají jídlu nezaměnitelnou chuť.
Číst dále »
0 komentářů
25 března., 2022
Tipy a rady, Zahrada,

Trávník jako v anglické zahradě

Zelený travnatý koberec je samozřejmě nejen pastvou pro oči, ale také velice příjemným místem pro hry či relaxaci. Není však vůbec jednoduché ho vytvořit a udržovat, proto si přečtěte naše rady, jak trávník založit, hnojit a sekat.
Číst dále »
0 komentářů
24 března., 2022
Tipy a rady, Zahrada,

Slunce nás volá na zahradu!

Marná sláva, jsme národ vášnivých zahrádkářů. Jakmile se oteplí a dny prodlouží, jsme celí netrpěliví. Když už nemáme vlastní záhon, alespoň vysadíme za okno pažitku nebo bazalku. A co teprve, když ty záhony máme!
Číst dále »
0 komentářů
21 března., 2022
Tipy a rady, Zahrada,

Jaro na zahrádce

Jaro je tu, slunce konečně svítí, květiny pomalu rozkvétají… Člověka fascinuje probouzející se příroda, keře zlatého deště nebo první krokusy, které si hledají cestu ze studené země do tepla. Přečtěte si, co bychom měli udělat pro svou zahrádku.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky