Tipy a rady

Vyberte si z 909 článků

Vyrábíme vánoční svíčky a svícny ze skořice

K předvánočnímu času patří pochopitelně voňavé koření. Ale nemusíme ho použít jen do jídla a nápojů, můžeme si z něj udělat i voňavé svíčky! Vyzkoušejte skořici – její svitky voní božsky a navíc vypadají opravdu nádherně.
Číst dále »
0 komentářů

Tipy na pečení vánočních perníčků

Ruku na srdce – dovedete si představit ty správné Vánoce bez perníčků? S jejich pečením někdo začíná už v listopadu a snad každá rodina má ten zaručeně nejlepší recept. Jakmile se však zkouší v jiné kuchyni, nepřináší takový výsledek, jaký očekáváme. S námi ale letos vedle nešlápnete!
Číst dále »
0 komentářů

Kdy péct jaké vánoční cukroví?

Pokud patříte mezi ty, kteří ctí tradici pečení vánočního cukroví, možná už to u vás doma také začíná vonět vanilkou, oříšky, medem a dalšími ingrediencemi spjatými s pečením. Kde se vzal tento zvyk a jaké druhy cukroví máte nejraději?
Číst dále »
0 komentářů

Vánoční koření od A do Z

Schválně, jaká vůně se vám vybaví, když se řeknou Vánoce? Je to svěží vůně jehličí, hutná purpura, štiplavé svařené víno, babiččiny vanilkové rohlíčky, tajuplné kadidlo při půlnoční mši? Bez kterého koření si nedovedete Vánoce představit?
Číst dále »
0 komentářů

Vyrábíme adventní věnec

Adventní věnec slouží k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu – každou adventní neděli se na něm zapaluje jedna svíčka. A protože nás čeká první adventní neděli, pojďme si říct, jak si takový originální věnec vyrobit doma vlastníma rukama.
Číst dále »
0 komentářů

Vyrábíme domácí purpuru

Purpura odpradávna patří k času Vánoc a právě teď je čas na její výrobu, aby mohla dostatečně “uzrát. Její nezaměnitelná vůně nám pak navoní tu pravou vánoční atmosféru.
Číst dále »
0 komentářů

Jak přežít život před monitorem?

Poslední měsíce velkou část populace uvrhly před obrazovky počítačů, tabletů i telefonů. Mnoho profesí přesedlalo na tzv. home office, kde bez vymožeností moderní techniky není možné fungovat. Bohužel se covidová uzávěra dotkla i nejmenší generace, která se ze školních lavic přesunula do on-line prostoru. Pojďte se s námi podívat, jak minimalizovat rizika tohoto života v elektronickém světě.
Číst dále »
0 komentářů

Vyrábíme sněhuláčka z ponožek

Jsou vaše děti smutné, že sv. Martin nepřijel na bílém koni a nepřivezl jim sníh? Ale to nemusí! Můžete si spolu s nimi doma vyrobit jednoduchého sněhuláčka z ponožek – uvidíte, jakou jim udělá radost!
Číst dále »
0 komentářů

Víno v kuchyni

Víno do kuchařských knih právem patří. Byla by škoda považovat ho za manýrismus vysoké gastronomie. O snoubení tohoto božského nápoje s jídlem se napsalo mnohé. Nechte se povýšit na kuchaře – sommeliéry a doveďte oblíbené recepty díky vínu k dokonalosti.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky