Tipy a rady

Vyberte si z 899 článků

Děláme zeleninové placky

Levné, rychlé, vždy něčím originální a hlavně vynikající. Říkejme jim, jak chceme. Zeleninové placky, řízečky či karbanátky nás prostě dostaly! Navíc na ně můžeme použít zeleninu mraženou, čerstvou, předvařenou, krájenou, strouhanou i mixovanou.
Číst dále »
0 komentářů

Hit jménem pomalý hrnec

Nenechte se zmást názvem. Ačkoliv je doba uspěchaná a cokoliv pomalého nám tak úplně nezapadá do představ o přípravě chutných rodinných pokrmů, pomalý hrnec naopak šetří spoustu času. Navíc jídlo v něm vzniklé je kvalitní a poctivé, takže potěší i každou tradiční hospodyňku, která své nejbližší rozhodně nehodlá v ničem ošidit a chce servírovat vždy jen to nejlepší.

Číst dále »
0 komentářů

Buďte s námi eco-friendly

Jak můžeme žít v souladu s přírodou? Co jsou největší dary, které musíme chránit a jak to udělat prakticky? Kromě dobrého pocitu ušetříme spoustu peněz a tento krok se logicky podepíše i na našem zdraví.
Číst dále »
0 komentářů

Eco-friendly domácnost

Každý den můžeme udělat něco málo pro planetu Zemi. Rutinní návyky, o kterých většinou ani nepřemýšlíme, roztáčí velký kolotoč. Záleží na tom, co a v jakém množství nakupujeme a konzumujeme, zda třídíme odpad i jaké prostředky každý den používáme pro úklid i naši osobní hygienu.
Číst dále »
1 komentář

Vyrábíme terárium ze staré žárovky

Staré žárovky rovnou nosíte do sběru nebo vyhazujete? Chyba! Zkrášlete si domov těmito roztomilými malými terárii pro rostliny, která vytvoříte během chvilky a budou velice originálním doplňkem vašeho interiéru.
Číst dále »
0 komentářů
Květen 5., 2021
Tipy a rady, Tradice,

Den matek

Den matek se slaví v různé dny na celém světě. Jeho původ nalezneme ve starověkém Řecku či Římě, kde se konaly obřady, jimiž se uctívaly ženy jakožto dárkyně života. U nás tento svátek připadá na druhou květnovou neděli, proto nezapomeňte tuto neděli na své maminky!
Číst dále »
0 komentářů

Řekněte ano kozím a ovčím sýrům

Patříte k milovníkům sýru? Dopřáváte si tuto lahůdku ve všech rozmanitých podobách, nebo se řadíte mezi vyznavače klasiky? Dnes se zakousneme do kozích a ovčích lahůdek a přesvědčíme vás, že zůstávat pořád u hermelínu nebo eidamu by byla škoda.
Číst dále »
0 komentářů

Chilli je afrodiziakální i léčivé

Botanicky vzato jsou chilli papričky zalistované jako ovoce. A proto s nimi můžete kouzlit daleko víc, než si myslíte. Máme pro vás spoustu pikantních dobrot, které udělají dobrou službu vašemu zdraví. Nevěříte?
Číst dále »
0 komentářů

Jak využít divoké jarní bylinky v kuchyni

Je moc dobře, že bylinky čím dál víc nacházejí místo v pokrmech, které připravujeme. Kopřiva, medvědí česnek, pampeliška, popenec – to jsou přece přímo čarodějné přísady do jídla. Jsou plné zdravých vitamínů a minerálů, krásně voní a dodají jídlu nezaměnitelnou chuť.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky