Počítačový rádce

Vyberte si z 10 článků

Senioři a sociální sítě

Věřte-nevěřte, senioři jsou jednou z nejrychleji rostoucích skupin v užívání sociálních sítí. Bezpochyby nám on-line svět přináší řadu výhod a v mnoha směrech usnadňuje život. Ale pozor, mějme na paměti, že s výhodami jsou často spojené i nevýhody, a dokonce i nebezpečí.
Číst dále »
0 komentářů

Jak naučit seniory moderní technologie?

Svět kolem nás se mění závratnou rychlostí. A snad nejrychlejší je to v oblasti moderních informačních technologií. Počítač, internet, mobil, to všechno se stalo součástí života většiny z nás. Jak se s tím ale mají vyrovnat ti nejstarší?
Číst dále »
0 komentářů

Jak přežít život před monitorem?

Poslední měsíce velkou část populace uvrhly před obrazovky počítačů, tabletů i telefonů. Mnoho profesí přesedlalo na tzv. home office, kde bez vymožeností moderní techniky není možné fungovat. Bohužel se covidová uzávěra dotkla i nejmenší generace, která se ze školních lavic přesunula do on-line prostoru. Pojďte se s námi podívat, jak minimalizovat rizika tohoto života v elektronickém světě.
Číst dále »
0 komentářů

Znáte nějakého food blogera?

Pokrm voní na stole. Ale jen se opovažte sáhnout po příboru a s chutí se pustit do jídla! Dnes už samotnému hodování neodmyslitelně předchází vyladěná fotografie, kterou je nutno sdílet na sociální síti.
Číst dále »
0 komentářů

Jak vydesinfikovat mobilní telefon

Věděli jste, že podle odborných studií se denně 550 krát dotkneme svého obličeje a až 2 600 krát svého mobilního telefonu!? Ruce si teď myjeme a desinfikujeme neustále, ale čistit náš mobilní telefon zpravidla zapomínáme.
Číst dále »
0 komentářů

Jak zkrotit chytrý telefon

Chytré telefony nahrazují v dnešní době nejenom fotoaparát, budík či stopky. Tyto nenápadné krabičky se stávají čtyřiadvacetihodinovým pomocníkem ve všedním životě. Schválně, k jakým činnostem využíváte svůj mobilní telefon vy sami?
Číst dále »
0 komentářů

Umíte sdílet fotografie?

Zlaté doby vyvolávání fotografií a pyšného prohlížení pečlivě vyskládaných fotoalb jsou minulostí. Fotografií sice přibývá, ale většinou se ukazují pouze v kyberprostoru. Abyste se podělili o obrázky z dovolené, svatby či porodnice, stačí „pověsit“ je na internet.
Číst dále »
0 komentářů

Žijeme na sociálních sítích

Svět sociálních sítí vytváří svou vlastní realitu. Je plná krásných fotek, dojemných příběhů a motivačních citátů. Máte-li chuť zařadit se na seznam virtuálních existencí a získat i mnohá pozitiva, která tento specifický vesmír nabízí, přikládáme návod!
Číst dále »
0 komentářů

Jak ovládat internet a e-mail

Počítač a internetové připojení se stalo téměř nezbytným vybavením každé domácnosti. Může být skvělým pomocníkem, který šetří čas i finance. Na připojení do světa internetu není nikdy pozdě. Můžete začít třeba s námi!
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky