Psychologie

Vyberte si z 8 článků

Neklesejte na duchu

Jak jste na tom s dodržováním novoročních předsevzetí? Daří se vám vzít život do vlastních rukou a změnit to, s čím nejste spokojeni? Pravda je taková, že stanovit si novoroční předsevzetí je snadné, s jeho dodržováním už to taková hračka není.
Číst dále »
0 komentářů

Je lepší žena nebo muž za volantem?

Znáte tento vtip? Policie zavádí novou dopravní značku určenou speciálně ženám – Konec kruhového objezdu. Ha, ha, ha! Jak to je s dámskými a pánskými řidičskými dovednostmi ve skutečnosti?
Číst dále »
1 komentář

Jak odstranit (nejen) dětské zlozvyky

Zvyky a zlozvyky ovládají náš život, ať chceme nebo nechceme. Některé nám život ulehčují, jiné nám škodí. Naše každodenní jednání ovlivňují od třiceti do padesáti procent. Pokud jsou v souladu s našimi cíli, jsou pro nás užitečné a mnohdy i životně důležité. Když ale nejsou, pak nás ruší, obírají o čas a energii a mnohdy škodí našemu zdraví. Mozek totiž nerozeznává mezi špatnými a dobrými zvyky.
Číst dále »
0 komentářů
27 prosince., 2019
Psychologie

Rok 2020 očima kartářky

V předvánočním čase jsme se sešli s jasnovidkou a kartářkou Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou, abychom si popovídali o blížících se vánočních svátcích. Že v paní Regině získají prodejny COOP tak razantního obhájce, byla příjemná třešnička celého pohodového setkání.
Číst dále »
0 komentářů

Řeč těla a osobní zóna

Jakékoliv jednání, rozhovor nebo pozdrav je nám nepříjemný, pokud se nedodrží správná vzdálenost od člověka, se kterým právě komunikujeme. Důležité je i to, jak jsou k sobě lidé natočeni, jaký zaujímají postoj, jak gestikulují nebo jaká je jejich mimika. Naučte se držet od lidí správný odstup. To, jestli stojíme blízko, nebo jsme vzdáleni, vyjadřuje vzájemný vztah. Odborníci tvrdí, že podle postoje poznáte sympatie a antipatie.
Číst dále »
0 komentářů
18 června., 2019
Psychologie

Řeč těla (a nohou)

Neverbální komunikace je součástí běžné lidské komunikace. Projevy těla mohou v komunikaci mnohé prozradit. Na neverbální komunikaci má bezesporu vliv věk i společenské postavení. Není bez zajímavosti, že mladí lidé komunikují neverbálně mnohem víc.
Číst dále »
0 komentářů

Tělo mluví za nás

Věděli jste, že slova tvoří při komunikaci mezi lidmi jen malou část? Možná to zní neuvěřitelně, ale vše, co sdělujeme okolí, výrazně ovlivňuje řeč těla, tedy neverbální komunikace. Pokud někomu sdělujeme informaci, pak pouze sedm procent z našeho celkového projevu je spojeno s mluvenou řečí. Mnohem důležitější je výraz tváře, tón hlasu a jiné formy projevu spojené s řečí těla.
Číst dále »
0 komentářů

Co na nás prozradí ruce?

Ruce říkají ano i ne a vždy mluví pravdu. Prozrazují přání, vyjadřují pocity a signalizují náladu. To je již dostatečný důvod k tomu, abychom u druhých sledovali prsty. Ruce jsou vnější pobočky, vyslanci mozku. Díky rukám udělal náš mozek velký vývojový skok. Proto, když nás něco vzruší, nemůžeme nechat ruce v klidu.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky