Psychologie

Vyberte si z 11 článků

Jak odstranit (nejen) dětské zlozvyky

Zvyky a zlozvyky ovládají náš život, ať chceme nebo nechceme. Některé nám život ulehčují, jiné nám škodí. Naše každodenní jednání ovlivňují od třiceti do padesáti procent. Pokud jsou v souladu s našimi cíli, jsou pro nás užitečné a mnohdy i životně důležité. Když ale nejsou, pak nás ruší, obírají o čas a energii a mnohdy škodí našemu zdraví. Mozek totiž nerozeznává mezi špatnými a dobrými zvyky.
Číst dále »
0 komentářů

Nejsme medvědi

Také v zimě patříte mezi ty, kteří by nejradši zalezli jako medvěd někam do brlohu, schovali se jako svišť nebo ježek a vylezli až s prvními jarními paprsky? No, nejsme na to stavění, a i když bychom měli trochu zvolnit tempo, úplně vypnout by nám rozhodně nesvědčilo.
Číst dále »
0 komentářů

Výpravy za příbuznými

Když se řekne Vánoce a vánoční období, přichází na řadu i každoroční rodinné návštěvy. Ty mohou být kapitola sama o sobě. Ne, že bychom se nescházeli rádi, jenže o Vánocích to má pro někoho jakýsi podtón nutnosti, a nebudeme si nic nalhávat, někdy až i jisté přetvářky.
Číst dále »
0 komentářů

Jsou Vánoce svátky klidu?

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Spolu se závěrem roku patří mezi nejhezčí období v roce. Jak to zařídit, aby to opravdu platilo?
Číst dále »
0 komentářů

Neklesejte na duchu

Jak jste na tom s dodržováním novoročních předsevzetí? Daří se vám vzít život do vlastních rukou a změnit to, s čím nejste spokojeni? Pravda je taková, že stanovit si novoroční předsevzetí je snadné, s jeho dodržováním už to taková hračka není.
Číst dále »
0 komentářů

Je lepší žena nebo muž za volantem?

Znáte tento vtip? Policie zavádí novou dopravní značku určenou speciálně ženám – Konec kruhového objezdu. Ha, ha, ha! Jak to je s dámskými a pánskými řidičskými dovednostmi ve skutečnosti?
Číst dále »
1 komentář
27 prosince., 2019
Psychologie

Rok 2020 očima kartářky

V předvánočním čase jsme se sešli s jasnovidkou a kartářkou Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou, abychom si popovídali o blížících se vánočních svátcích. Že v paní Regině získají prodejny COOP tak razantního obhájce, byla příjemná třešnička celého pohodového setkání.
Číst dále »
0 komentářů

Řeč těla a osobní zóna

Jakékoliv jednání, rozhovor nebo pozdrav je nám nepříjemný, pokud se nedodrží správná vzdálenost od člověka, se kterým právě komunikujeme. Důležité je i to, jak jsou k sobě lidé natočeni, jaký zaujímají postoj, jak gestikulují nebo jaká je jejich mimika. Naučte se držet od lidí správný odstup. To, jestli stojíme blízko, nebo jsme vzdáleni, vyjadřuje vzájemný vztah. Odborníci tvrdí, že podle postoje poznáte sympatie a antipatie.
Číst dále »
0 komentářů
18 června., 2019
Psychologie

Řeč těla (a nohou)

Neverbální komunikace je součástí běžné lidské komunikace. Projevy těla mohou v komunikaci mnohé prozradit. Na neverbální komunikaci má bezesporu vliv věk i společenské postavení. Není bez zajímavosti, že mladí lidé komunikují neverbálně mnohem víc.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky