Domácnost

Vyberte si z 97 článků

V čem nám doma sůl pomáhá

Je sůl nad zlato, nebo nám naopak škodí? Odpověď záleží hlavně na tom, jakou sůl a kolik jí používáme. Kde je ale sůl jenom ku prospěchu? V naší domácnosti! Přinášíme vám pár rad, v čem nám sůl doma dokáže pomoci.
Číst dále »
0 komentářů

K čemu se dá použít ocet, zubní pasta, mouka či rýže?

Nezdá se vám, že té chemie kolem nás je někdy až příliš? Určitě nechceme chemické čisticí prostředky zatracovat, ale zkuste si alespoň občas sáhnout po alternativním způsobu čištění. Budete překvapeni, co dokáží takové obyčejné věci jako ocet, zubní pasta, mouka nebo rýže.
Číst dále »
0 komentářů

K čemu se dá použít sůl?

Prokázala to už známá pohádka – bez soli se v kuchyni neobejdeme. Sůl je však všestrannou a přitom levnou kouzelnicí. Víte, k čemu všemu ji ale můžeme použít?
Číst dále »
0 komentářů

Vánoční dárky na poslední chvíli

Říkáte si, že letos začnete s pořizováním vánočních dárků s předstihem? Nejlépe už při letní dovolené, kdy brouzdáte po obchodech se suvenýry. Ale ouha! Do Vánoc zbývá pár dnů a nadílka pro blízké je stále v říši fantazie. Nepanikařte! Nabízíme několik tipů, jak dárky vyřídit opravdu na poslední chvíli.
Číst dále »
0 komentářů

Vůně domova

Domov je místo, kde by nám mělo být dobře. Kam se můžeme utéct, když nás okolní svět netěší. Otevřeme dveře – a když nás ještě ovane příjemná vůně, je ten pocit oázy klidu dokonalý. Vyvolá vzpomínku na bezpečí u babičky. Nemusíme kupovat drahé přípravky, které náš domov provoní. Stačí využít bylinky.
Číst dále »
0 komentářů

K čemu se dá použít mléko?

Věděli jste, že mléko není jen pouhý nápoj, ale může sloužit například i pro čištění skvrn? Dali jsme dohromady rady a tipy, co všechno takové mléko dokáže.
Číst dále »
0 komentářů
Červenec 14., 2021
Domácnost, Tipy a rady,

Co dělat proti molům?

Ne každý živočich v domácnosti je miláček. Takoví moli ve skříni nebo v kuchyni umí pořádně naštvat nejednu hospodyňku! Vyzkoušejte, co proti nim radily dělat již naše babičky a nebudou si více pochutnávat na vašem kabátu a rýži.
Číst dále »
0 komentářů
Červenec 13., 2021
Domácnost, Tipy a rady,

Domácí osvěžovač vzduchu

V následujícím návodu se dočtete, jak si snadno vyrobit jednoduchý osvěžovač vzduchu, který přizpůsobíte přesně vašim smyslům a provoníte tak příjemně svůj domov.
Číst dále »
0 komentářů

Nové energetické štítky

Energetické štítky nejsou v obchodech se spotřebitelským zbožím žádnou novinkou. V České republice se zabydlely v roce 2004 po vstupu do EU. Od letošního roku se však nevyhnuly několika změnám. Platí nejen na tuzemském trhu, ale v rámci celé Evropské unie.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky