Domácnost

Vyberte si z 118 článků

10 července., 2024
Domácnost, Tipy a rady,

K čemu slouží tekutý škrob?

Tekutý škrob můžeme využít pro různé účely. Věděli jste, pro jaké?
Číst dále »
0 komentářů
5 července., 2024
Domácnost

Kdy (ne)používat aviváž?

Také milujete voňavé prádlo? Tak to určitě používáte aviváže. Ale je víc důvodů než jen vůně, proč bychom je měli doma mít.
Číst dále »
0 komentářů
28 června., 2024
Domácnost

Prací prášek, nebo gel?

Nevíte, kdy použít při praní prací prášek a kdy prací gel? Vyberte si prací prostředek podle typu prádla, stupně znečištění a teploty praní. A dobrá zpráva je, že v našich prodejnách seženete oba dva přípravky, a to pod značkou Lavato.
Číst dále »
1 komentář

Rozkvetlé balkony

Poslední desetiletí přinesla do pěstování balkónových květin mnoho nového. Nejen že se každým rokem rozšiřuje sortiment o nové druhy a odrůdy, ale také jsou na trhu nové substráty, hnojiva, nabízí se jednoduché způsoby zavlažování.
Číst dále »
0 komentářů

Jak množit pokojové rostliny?

Dospělé pokojové rostliny v dnešní době nejsou vůbec levné. Naštěstí se většinou snadno rozmnožují vegetativně. Stonkovými či listovými řízky můžeme získat mnoho kvalitních sazenic. A pak je přidat k těm, které už doma máme, nebo s nimi udělat radost členům rodiny a přátelům.
Číst dále »
0 komentářů

Kam umístit pokojové rostliny?

Pokojové rostliny se do našich domovů dostaly před mnoha lety z nejrůznějších koutů světa a z nejrůznějších přírodních prostředí. Aby se jim u nás dobře dařilo, musíme je umístit na co nejvhodnější stanoviště. Jedny potřebují slunce, druhé se spokojí se stínem, dokonce ho vyžadují. Do úvahy proto musíme brát světové strany oken, která květiny zdobí nebo jsou v jejich blízkosti.
Číst dále »
0 komentářů

Kouzlo plamenů z kamen

Také se vám zdá, že teplo z kamen je příjemnější a hřejivější než to, kterým nás zásobují jiné druhy topení? Pokud máte dojem, že se pohledu do plápolajících plamenů nic nevyrovná, pojďte spolu s námi přiložit do kamen.
Číst dále »
0 komentářů
21 prosince., 2023
Domácnost, Tipy a rady,

Podléhají Vánoce módním vlnám?

K českým Vánocům patří spousty zvyků a tradic. Sice jich v řadě rodin ubývá, ale v jiných naštěstí zůstávají a předávají se z generace na generaci a obohacují Štědrý večer i celé Vánoce. A některé se přizpůsobují současnosti.
Číst dále »
0 komentářů

Jak si užít předvánoční čas?

Stejně tak jako každý rok se na nás snáší předvánoční shony, stresy a honičky. Celý ten bláznivý kolotoč vymýšlení dárků, lítání po krámech, zběsilého uklízení. Měli bychom si ale nejprve uvědomit, že (před)vánoční doba by pro nás skutečně měla znamenat především klid a pohodu.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky