Domácnost

Vyberte si z 101 článků

Jak si užít předvánoční čas?

Stejně tak jako každý rok se na nás snáší předvánoční shony, stresy a honičky. Celý ten bláznivý kolotoč vymýšlení dárků, lítání po krámech, zběsilého uklízení. Měli bychom si ale nejprve uvědomit, že (před)vánoční doba by pro nás skutečně měla znamenat především klid a pohodu.
Číst dále »
0 komentářů

Nejen zavařování jako za časů našich babiček

Ceny potravin letí strmě nahoru. Nevypadá to, že by se v brzké době vrátily k hodnotám doby nedávno minulé. A tak mnozí z nás vzpomínají na babiččinu spíž, ve které byly na podzim vyrovnány šiky sklenic naplněných zavařenými třešněmi, meruňkami, okurkami, čalamádou, nastrouhanou kořenovou zeleninou naloženou v soli. Co nám brání si vzít z našich předků příklad?
Číst dále »
0 komentářů

Vůně domova

Domov je místo, kde by nám mělo být dobře. Kam se můžeme utéct, když nás okolní svět netěší. Otevřeme dveře – a když nás ještě ovane příjemná vůně, je ten pocit oázy klidu dokonalý. Vyvolá vzpomínku na bezpečí u babičky. Nemusíme kupovat drahé přípravky, které náš domov provoní. Stačí využít bylinky.
Číst dále »
0 komentářů

Jaké děláme chyby při recyklování?

Třídíte odpad? A třídíte ho správně? Nejspíš se této otázce podivujete, ale pro jistotu si společně s námi pojďte připomenout, jaké odpady do barevných popelnic rozhodně nepatří.
Číst dále »
0 komentářů

Co znamená zero waste neboli nulový odpad?

Komu není lhostejný osud naší planety, jistě se už mnohokrát pozastavil nad tím, kolik odpadu běžná česká domácnost vyprodukuje. Ano, třídíme jako o závod a podle statistik v této disciplíně patříme k evropským rekordmanům. Máme být skutečně na co pyšní?
Číst dále »
0 komentářů

K čemu se dá použít majonéza?

Myslíte, že majonéza patří jen do bramborového salátu? Vyvedeme vás z omylu! Dá se použít na spáleniny od slunce, suché lokty či vlasy, nebo třeba na pokojové rostliny.
Číst dále »
0 komentářů

Jarní úklid jako terapie

Děsíte se každoročního tlaku okolí a zažitých zvyklostí, že na jaře musíte po bytě tancovat se smetákem a čisticími prostředky? Nezoufejte. Psychologové tvrdí, že uklízení může být vynikající protistresovou terapií, která odstraní ztuhlé svaly a další napětí.
Číst dále »
0 komentářů

Jarní průvan ve skříni

Máme pro vás inspirativní návod, jak si udělat očistný proces v šatníku. Díky němu během jednoho odpoledne přehledně uspořádáte a vytřídite svoje oblečení, kabelky i doplňky.
Číst dále »
0 komentářů

K čemu se dá použít mléko?

Věděli jste, že mléko není jen pouhý nápoj, ale může sloužit například i pro čištění skvrn? Dali jsme dohromady rady a tipy, co všechno takové mléko dokáže.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky