Bystré myšlení

Vyberte si z 7 článků

Senioři a studium

Na vysokých školách po celé republice studují tisíce seniorů v univerzitách a akademiích třetího věku. Další stovky se učí v různých kurzech nebo docházejí na nejrůznější přednášky.
Číst dále »
0 komentářů

Fakta a mýty o učení

Známé rčení zní: Učení – mučení. Jan Ámos Komenský už před zhruba čtyřmi staletími nabádal, že nejvíc se děti naučí, když škola bude probíhat hrou. V posledních letech nám nejrůznější reklamní články a spoty nabízejí všelijaké způsoby, jak se velmi snadno a rychle naučit zejména cizí jazyky. Tak kde je pravda? Je učení mučení, nebo se dá vše zvládnout „levou zadní“?
Číst dále »
0 komentářů

Studovat můžeme i v důchodu

Lidé se dnes mohou vzdělávat doslova v každém věku, dokonce i v důchodu. Možná si v případě důchodců představujete spíš klid a čas na koníčky, ale je spousta těch, jejichž mysl nezahálí a neustále vyhledávají nové podněty a učí se novým věcem. Vzdělávání je významná aktivita každého člověka, zejména pokud jde o osoby v pozdějším věku. Kromě nových znalostí přináší zlepšení kvality života, posiluje soběstačnost, dodává pocit sounáležitosti a zvyšuje sebevědomí a seberealizaci. Současně přispívá k novým sociálním kontaktům a novým přátelstvím. Nemůžeme opomenout, že se stává významnou prevencí osamělosti.
Číst dále »
2 komentáře

Jak si zvýšit IQ?

Inteligence se měří asi sto let. S každou generací se zvyšuje naměřená hodnota IQ o 5 až 6 bodů, za dobu měření se celková hodnota zvýšila o 20 až 30 bodů. V pozadí tohoto vzestupu je dobrá strava a také fakt, že stále více zaměstnáváme svůj mozek. Přesto vám poradíme, jak můžete svou inteligenci ještě více zvýšit.
Číst dále »
0 komentářů

Máte rádi sudoku?

Sudoku je populární logická hra, jejíž cílem je doplnit chybějící čísla 1 až 9 v předem dané předvyplněné tabulce. Ačkoliv se řešení může zdát na první pohled snadné, nemusí tomu být tak. Obtížnost sudoku je dána nejen počtem skrytých políček, ale i jejich vzájemnými vazbami, jež mohou být velmi složité.
Číst dále »
0 komentářů

Co je to emoční inteligence?

Emoční inteligence – tedy schopnost zvládat své emoce a vcítit se do emocí ostatních lidí – má obrovský vliv na úspěšnost životní dráhy. Není totiž ani tak důležité, jak je člověk inteligentní (a jak má vysoké IQ), nýbrž jak umí jednat s lidmi, vycházet s nimi a spolupracovat.
Číst dále »
0 komentářů

Kuchařský slovník aneb Co děláme, když…

Na cizích názvech v kuchařkách i restauračních menu už si nezamotáte jazyk. V našem novém kuchařském seriálu se totiž dozvíte, co se pod kterým heslem skrývá. Ohromte své stolovníky novinkami nejenom ve slovníku, ale i na talíři!
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky