Připijme si na zdraví

Vyberte si z 44 článků

Pivo zabraňuje kornatění tepen

Orosená sklenice se zlatým obsahem a čepicí husté bílé pěny – no není to pro mnohé z nás představa ráje? Pití piva navíc slouží jako prevence osteoporózy a vede ke zvyšování tzv. hodného cholesterolu, čímž působí proti kornatění tepen.
Číst dále »
0 komentářů

Vychutnejte si rum

Dávno pryč jsou doby, kdy byl u nás k dostání jediný nápoj pro námořníky. Ještě před několika lety bychom si stěží dokázali představit, že si skleničku rumu vychutnáme stejně jako archivní ročníky whiskey nebo koňaku. Ale je to tady! Blender masteři dokazují, že i rum může být ušlechtilým nápojem.
Číst dále »
0 komentářů

Čaj umí uklidnit i povzbudit

Pití čaje má mnoho příznivých účinků na náš organismus a proto bývá ordinován preventivně i léčebně. V množství řádově deseti šálků denně je čaj zdravotně neškodný (jako maximální dávka bývá uváděno 30 šálků denně).
Číst dále »
0 komentářů

Káva zvyšuje pozornost

Než se začtete do tohoto článku, udělejte si chvilku pohody. Co to znamená pro většinu z nás? No přece uvařit si kávu – překapávanou, rozpustnou nebo obyčejného turka – a pohodlně se posadit na své oblíbené místo.
Číst dále »
0 komentářů

5 druhů nápojů na detoxikaci organismu

Snad každý někdy během roku řeší, že přibral nějaké to kilo. Pojďme tedy zkusit trochu odlehčit našemu tělu a vyzkoušet 5 nápojů, které ho zaručeně detoxikují.
Číst dále »
0 komentářů

Umíte míchat koktejly?

Jsou barevné, lahodící oku i chuťovým buňkám a jejich příprava se řadí mezi významné společenské události – koktejly. S blížícím se koncem roku se vyplatí začít trénovat, aby výsledek stál opravdu za to. Spolu s námi budou vaše koktejly vyhlášené v širokém okolí a stanou se lahodnou tečkou nejen na silvestrovský večer.
Číst dále »
0 komentářů

Punč znamená pět

Punč pochází z Indie, kde se původně pil jako místní alkoholický nápoj. Při jeho přípravě se používalo pěti výchozích surovin (destilát, čaj, cukr, ovocná šťáva, voda), a protože indické slovo “paňč” znamená pět, začalo se takto brzy přezdívat i tomuto nápoji.
Číst dále »
0 komentářů

Je libo rum nebo tuzemák?

Každý pátý vypitý panák lihoviny v ČR je tuzemák. V českých lidových moudrostech se dokonce objevilo rčení: “Komu smrdí rum, tomu smrdí práce.” Ti znalejší ale vědí, že tuzemák není rum, protože se nevyrábí z cukrové třtiny a nezraje v dubových sudech, ale rodí se z bramborového lihu.
Číst dále »
0 komentářů

Tekuté zázraky zakleté ve skle

Blíží se Vánoce, doba, ve které jsme vlastně všichni více či méně na měkko, vzpomínáme na doby dávno minulé, lidi blízké, kteří už je s námi trávit nemohou. A tak si i já pokaždé vzpomenu na Štědré dny svého dětství…
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky