Připijme si na zdraví

Vyberte si z 47 článků

Káva přináší radost a sblížení

Vůně linoucí se z kávovaru vyvolává pocit tepla, který připomíná vánoční atmosféru. Káva vystihuje podstatu Vánoc – lásku, sdílení a pospolitost. Moderní kávovary jsou navíc vybaveny několika nastaveními, takže oblíbený nápoj si každý může připravit pouhým stisknutím tlačítka…
Číst dále »
0 komentářů

Zahřejme se horkým nápojem

Chladné teploty si přímo říkají o nějakou tu teplou tekutou lahůdku – ať už se jedná o alkoholickou nebo nealkoholickou variantu. Zahřejí nás po náročné cestě z práce, provoní kuchyni a navodí správnou útulnou atmosféru. Dáte si s námi šálek?
Číst dále »
0 komentářů

Svatomartinské víno

Svatomartinská vína jsou první vína ročníku, se kterým si podle tradice můžete přiťuknout na sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin. Jedná se o vína svěží a ovocná, která sice zrála pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu již stačila získat svůj osobitý charakter. Neváhejte proto tato mladá vína ochutnat!
Číst dále »
0 komentářů

Jak si vychutnat víno?

Jak známo, pití vína v rozumné míře je zdravé. Jak si ale tento nápoj starý téměř jako lidstvo samo dokonale vychutnat – tedy do jaké skleničky a při jaké teplotě jej nalévat a co sledovat v jeho barvě, vůni a chuti?
Číst dále »
0 komentářů

Podzimní nápoje plné vitamínů

Vitamíny jsou pro naše zdraví naprosto nezbytné. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a cukrů, jsou nenahraditelné k udržení některých tělesných funkcí a pro výstavbu nových tkání. Mají nezastupitelnou roli v prevenci řady onemocnění, zpomalují stárnutí a jsou schopny posilovat imunitní reakce organismu. Dodat je můžeme pomocí nápojů zvaných smoothie nebo teplými vitamínovými bombami.
Číst dále »
0 komentářů

Pivo zabraňuje kornatění tepen

Orosená sklenička se zlatým obsahem a čepicí husté bílé pěny – také byste si dali? Rozumné pití piva navíc slouží jako prevence osteoporózy a vede ke zvyšování tzv. hodného cholesterolu, čímž působí proti kornatění tepen.
Číst dále »
0 komentářů

Máte rádi pšeničné pivo či radler?

Pšeničné pivo či nápoj zvaný radler (neboli pivo míchané s bublinkovou limonádou) už nejsou v našich končinách žádnou novinkou. Oba druhy osvěžujících piv se těší oblibě převážně u žen či mladých lidí, tedy u těch, kterým u piva doposud vadila jeho chmelová hořkost.
Číst dále »
0 komentářů

Kouzlo domácích limonád

Máme tu tolik očekávaná venkovní posezení, grilovačky a nasávání teplých slunečních paprsků. Takovéto chvíle přímo volají po lahodném osvěžení v podobě drinků, a to nejen těch alkoholických. Připravte pro sebe a své blízké skvělé domácí limonády plné ovoce a chuti!
Číst dále »
0 komentářů

Co pít v létě?

Letní měsíce se dožadují dostatečného přísunu tekutin. Skutečně víte, co vaše tělo žádá? Zbourejte jednou provždy mýty ohledně pitného režimu a přečtěte si, jaké tekutiny byste měli správně pít.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky