Zdravé potraviny

Vyberte si z 44 článků

Kuskus dodá energii i výživné látky

Kuskus (psáno také Couscous nebo Cous Cous) je vlastně jemnozrnná těstovina vyráběná ze semoliny. Je velmi snadno a rychle připravený (nemusí se vařit) a je běžně k dostání ve všech obchodech. Pokud jste ho ještě nevyzkoušeli, není se vůbec čeho bát.
Číst dále »
0 komentářů

Bulgur prospívá našim nervům

Bulgur je předvařená a nalámaná celozrnná pšenice, která se používá (obdobně jako rýže nebo kuskus) na přípravu dalších pokrmů. Má oříškovou chuť a voní po obilí. Protože nenadýmá a je lehce stravitelný, můžeme bulgur podávat i dětem.
Číst dále »
0 komentářů

Amarant chrání naše klouby, chrupavky a svaly

Pojďme si posvítit na laskavé semínko (amarantu se totiž přezdívá také laskavec), které v našem jídelníčku ještě příliš nezdomácnělo. A to je škoda, protože v sobě skrývá pokladnici zdraví pro všechny generace.
Číst dále »
0 komentářů

Jáhly zlepšují kvalitu pleti i vlasů

Jáhly byly dříve běžně konzumovanou potravinou. Později jakoby se na ni úplně zapomnělo, ale dnes se vrací do jídelníčků mnohých lidí, především těch, kteří se snaží zdravě žít. Co jsou přesně jáhly a proč byste si pro ně měly udělat prostor i ve vašem jídelníčku?
Číst dále »
0 komentářů

Pohanka regeneruje játra

Naši předkové dobře věděli, že pohanka, kterou k nám údajně při svých nájezdech dovezli ve 13. století Tataři, je velmi zdravá. Proč se nazývá pohanka, je tedy nabíledni. Jejímu odolnějšímu druhu se říkalo tatarka.
Číst dále »
0 komentářů

„Zdravé“ a „nezdravé“ suroviny

Mnozí z nás si s přelomem roku přáli zlepšit svůj jídelníček. Jak ale své tělo dostat do zdravější formy a přivítat nový rok plni optimismu a elánu?
Číst dále »
0 komentářů

Nebojte se jíst víc luštěnin

Odjakživa slýcháme, že luštěniny jsou zdravé a měli bychom je proto pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. Nicméně nestačí pouze jednou do měsíce uvařit čočku s párkem či hrachovou kaši. Dnes na trhu objevíte nepřeberné množství chutných druhů luštěnin, o kterých jste třeba ještě ani neslyšeli, přesto mnohé z nich dokážou, co do obsahu bílkovin a jiných zdraví prospěšných látek, plně nahradit třeba i takové hovězí maso. Pojďme se tedy společně podívat, jaké benefity vašemu tělu mohou tyto superpotraviny přinést a které luštěniny určitě stojí za vyzkoušení.
Číst dále »
0 komentářů

Skořice: Koření, nebo lék?

Vůně skořice neodmyslitelně patří nejen k vánočním svátkům, ale obecně k jakémukoliv studenějšímu období roku. Dokáže zahřát ještě dřív, než její příjemně štiplavá chuť pošimrá na jazyku. Ať už asociuje voňavý jablkový závin, svařené víno, rolky z kynutého těsta nebo třeba latté lehce poprášené skořicovým práškem, stačí jen popřát dobrou chuť!
Číst dále »
0 komentářů

Zdravější vánoční pečení

Také máte pocit, že se z Vánoc stává dostih za co největším množstvím dárků pro kdekoho? Předhánění se v závodech o nejuklizenější domácnost a o co největší počet druhů napečeného cukroví? Měsíc se štveme, honíme, ponocujeme. S úderem štědrovečerní večeře vplujeme do absolutního nicnedělání, kdy jen konzumuje výsledky našeho snažení a porovnáme je s výsledky lopotění v jiných domácnostech. Jednoduše řečeno – přejídáme se.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky