Zdraví a nemoci

Vyberte si z 72 článků

Zbrojíme proti podzimnímu nachlazení

Jeden aby se v současnosti bál mezi lidmi kýchnout nebo zakašlat. Určitě se někdo obrátí s naštvaným výrazem – co ten nám tu šíří Covid? A přitom nejspíš máme jen obyčejné nachlazení. Inu, v současnosti je potřeba víc než kdy jindy budovat co nejsilnější obranyschopnost organismu, abychom i ty „obyčejné“ viry zahnali.
Číst dále »
0 komentářů

Jak se otužovat?

Jste zimomřiví a rádi si v zimě přitopíte, nebo “něco vydržíte“? Nejenže nadměrným topením utratíte spoustu peněz, ale není to ani zdravé. Začněte raději s otužováním. Jak na to?
Číst dále »
0 komentářů

Zázvor zažene viry

Zázvorový čaj s medem a citronem doslova a do písmene z vašeho těla vyžene zánět horních cest dýchacích. A nejen to, zázvor má i další léčivé účinky – odstraňuje zimomřivost, tlumí zvracení a používá se například při nádorové chemoterapii. Přečtěte si, jak používat zázvor při nemoci nebo nač se hodí při vaření.
Číst dále »
0 komentářů

Propolis je všelék

Propolis je přírodní (a pro nás velmi léčivá!) látka, kterou včely používají v úlech jako tmel na utěsňování štěrbin či obalování cizorodých předmětů. Propolis je ale hlavně všelék! Co si z něj tedy udělat domácí propolisovou tinkturu, která umí opravdové divy?
Číst dále »
0 komentářů

Recepty a tipy na posílení imunity

Tak je tu opět “doba virová”, v níž naše tělo prochází zatěžkávací zkouškou. Kromě chřipky, virózy a nachlazení na nás teď letos nově útočí i koronavirus. Imunitu si zvyšujeme nejen pohybem na čerstvém vzduchu, ale i naší stravou. Co tedy jíst, abychom byli zdraví?
Číst dále »
0 komentářů

Dítě a cukrovka

Vaše dítě začíná být trvale unavené, hubne, i když jí běžné porce. Hodně pije, často chodí na záchod. Jdete s ním k lékaři, ten nabere krev a zjistí, že má hodně vysokou glykémii, tedy hladinu krevního cukru, a vyřkne ortel: „Dítě má diabetes, lidově řečeno cukrovku.“
Číst dále »
0 komentářů

Jak si udržovat duševní zdraví?

Když se řekne hygiena, všichni vědí, co si představit a co je třeba v jejím rámci dělat pro uchování zdraví. Znáte však pojem duševní hygiena neboli psychohygiena? I ta je velmi důležitá.
Číst dále »
0 komentářů

Farář Ferda: Jeho rady jsou stále in

V podhůří Šumavy, s trochou nadsázky řečeno, neexistuje žádný starousedlík, který by někdy neslyšel o páteru Ferdovi. I já jsem o něm jako malá slýchala od babičky, jenže mě v té době zajímal maximálně Ferda Mravenec. Těsně po sametové revoluci se u nás o faráři Ferdovi začalo mluvit víc a hlasitěji než v době před rokem 1989. Ale ani tehdy se má dětská hlavička nechtěla tímto Ferdou zaobírat.
Číst dále »
1 komentář

Bezlepková dieta a letní mlsání

Letní období je ve znamení prázdninových výletů, což pro celiaky není jednoduché v rámci jejich stravování. Znamená to zjišťování si, zda se v dané lokalitě nacházejí restaurace, bufety nebo hotely, které jsou schopny zajistit bezlepková jídla.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky