Zdraví a nemoci

Vyberte si z 81 článků

Co dělat proti jarní únavě?

S prvními konečně teplými dny na některé z nás může přijít bubák jménem jarní únava. Jedná se o výstřednost moderní doby nebo se skutečně máme čeho obávat? Poradíme vám, jak byste měli změnit jídelníček, proč hledat hledat energii v přírodě, jak relaxovat ve vaně či povzbudit své tělo v sauně.
Číst dále »
0 komentářů

Trápí vás alergie?

Příroda je vlastně pěkně záludná – zatímco s příchodem tepla pookřeje, mezi lidmi jsou tací (a je jich bohužel čím dál víc), kteří se jarními a letními měsíci doslova prokýchají a prokašlou: alergici. Pro pylového alergika je nejdůležitější znát spektrum pylů, na které je přecitlivělý a přizpůsobit jim své aktivity.
Číst dále »
0 komentářů

Zázvor zažene viry

Zázvorový čaj s medem a citronem doslova a do písmene z vašeho těla vyžene zánět horních cest dýchacích. A nejen to, zázvor má i další léčivé účinky – odstraňuje zimomřivost, tlumí zvracení a používá se například při nádorové chemoterapii. Přečtěte si, jak používat zázvor při nemoci nebo nač se hodí při vaření.
Číst dále »
0 komentářů

Předjarní očista jako za starých časů

Již naši předkové věděli, že půst na konci zimy má velmi příznivý vliv nejen na naše tělo, ale i na naši psychiku. Pokuste se tedy také zařadit do svého jídelníčku více zdravých potravin. Brzy uvidíte, jaké pozitivní výsledky vám to přinese.
Číst dále »
0 komentářů

Ověřené recepty z domácí lékárny

Regály lékáren jsou od nejhornějších po nejspodnější fochy naplněné nejrůznějšími krabičkami, jejichž obsah nám má ulevit od nemocí. Samozřejmě, u vážných nemocí je třeba poslouchat pana doktora a pilulky, tinktury a masti užívat, ale řadu zdravotních problémů vyřeší zdánlivě nenápadné suroviny z rostlinné říše.
Číst dále »
0 komentářů

Jak léčí studené zábaly

Když řekneme, že účinek studených zábalů je prověřený tisíciletými zkušenostmi, vůbec nepřeháníme. Využívaly se už v starém Egyptě či antickém Řecku.
Číst dále »
0 komentářů

Napařte si nohy a bude po rýmě!

Máte rýmu? Kapky a léky sice nos uvolňují a příznaky pomáhají zmírňovat, ale z rýmy se zkrátka musíme vysmrkat. My vám přinášíme osvědčenou techniku, jak uvolnit teplem celé tělo a díky tomu i zkrátit nejhorší dobu, kdy je nos ucpaný a špatně se vám dýchá.
Číst dále »
0 komentářů

Recepty a tipy na posílení imunity

Když přijde “doba virová”, naše tělo prochází zatěžkávací zkouškou. Navíc kromě chřipky, virózy a nachlazení na nás útočí i omikron. Imunitu si zvyšujeme nejen pohybem na čerstvém vzduchu, ale i tím, co jíme. Co si tedy připravit, abychom byli zdraví?
Číst dále »
0 komentářů

Jak na bolest v krku, rýmu a kašel?

Léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní… Ale my vám poradíme, jak se vám uleví možná ještě dříve. Přečtěte si naše tipy, co dělat, když vás trápí bolest v krku, rýma nebo kašel.
Číst dále »
1 komentář

Vyhledávání článků

Rubriky