Zdraví a nemoci

Vyberte si z 89 článků

Antibiotika ze spíže

Při zápalu plic nebo jiné vážné nemoci se samozřejmě léčíme antibiotiky, která nám předepíše lékař. Na řadu obtíží je však možné zaútočit přírodními antibiotiky. Nemají žádné negativní vedlejší účinky, neničí „dobré“ bakterie a navíc posilují imunitu.
Číst dále »
0 komentářů

Umíte odpočívat?

Pokud jsme přepracovaní, dříve či později se to odrazí na našem zdraví. Pomoci může jediná věc – snažit se více odpočívat. Ovšem otázkou je, zda to vůbec umíme.
Číst dále »
0 komentářů

Ach, ty karpály!

Taky vás občas brní prsty na rukou, zvlášť na té, kterou víc používáte? Stane se vám, že vám z ruky vypadne hrneček? Budí vás bolest zápěstí ze spaní? Tak to jste zřejmě další pěšák v armádě těch, kteří trpí syndromem karpálního tunelu.
Číst dále »
0 komentářů

Jak se otužovat?

Jste zimomřiví a rádi si v zimě přitopíte, nebo “něco vydržíte“? Nejenže nadměrným topením utratíte spoustu peněz, ale není to ani zdravé. Začněte raději s otužováním. Poradíme vám, jak na to.
Číst dále »
0 komentářů

Pozor na omrzliny

Ačkoliv zima je časem zimních radovánek, je třeba myslet také na to, že lidské tělo není uzpůsobeno pro dlouhodobý pobyt v chladném prostředí. K podchlazení organismu může dojít velmi rychle i při teplotách lehce pod nulou, při silném větru je navíc toto riziko několikanásobně vyšší.
Číst dále »
0 komentářů

Zdraví a spánek

Byla chytrá, ta Chytrá horákyně, když v pohádce Boženy Němcové na otázku moudrého krále, co je na světě nejsladší, odpověděla – spánek. Ale ono nejde jen o to, že je sladký (ne vždy tomu tak je). Především ho potřebujeme, abychom zregenerovali organizmus. Probudit se dobře vyspaný je potřeba, abychom zvládli všechny každodenní úkoly.
Číst dále »
0 komentářů

Co negativně ovlivňuje naše zdraví?

Kdo by nechtěl být zdravý? Ale ono to není tak jednoduché. Je spousta zvyklostí, věcí a okolností, které náš život negativně ovlivňují.
Číst dále »
0 komentářů

Vánoce bez lepku

V posledních letech se hodně hovoří o celiakii, chronické chorobě, kterou způsobuje nesnášenlivost vůči lepku. Jedná se o nesnášenlivost vůči přírodní bílkovině, která se vyskytuje v pšenici a příbuzných obilovinách, a tudíž i v potravinách z nich vyrobených.
Číst dále »
0 komentářů

Boj s nachlazením a posílení imunity

Svěží vítr podzimu a zimy často přináší víc než jen krásu padajícího listí a zasněžené krajiny. Pro mnohé přináší totiž i nástup nachlazení, které nám způsobuje nepříjemnosti a nepohodlí. Vyzbrojeni znalostmi a několika osvědčenými lidovými prostředky však můžeme posílit svůj imunitní systém a zůstat odolní.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky