Zdraví a nemoci

Vyberte si z 69 článků

Bezlepková dieta a letní mlsání

Letní období je ve znamení prázdninových výletů, což pro celiaky není jednoduché v rámci jejich stravování. Znamená to zjišťování si, zda se v dané lokalitě nacházejí restaurace, bufety nebo hotely, které jsou schopny zajistit bezlepková jídla.
Číst dále »
0 komentářů

Lékárnička na cesty

S postupným oteplováním nastává čas výletů do přírody, cest mimo domov a někdy i civilizaci. Může se tak stát, že budeme muset někomu sami poskytnout rychlou pomoc, a proto bychom u sebe měli mít vždy lékárničku na cesty. Poradíme vám, co je dobré si do takové lékárničky dát.
Číst dále »
0 komentářů

Jak si udržovat duševní zdraví?

Když se řekne hygiena, všichni vědí, co si představit a co je třeba v jejím rámci dělat pro uchování zdraví. Znáte však pojem duševní hygiena neboli psychohygiena? I ta je velmi důležitá.
Číst dále »
0 komentářů

Jak léčit cukrovku?

Cukrovka neboli Diabetes Mellitus je chronické onemocnění způsobené poruchou tvorby inzulínu ve slinivce břišní. O tom, jaké jsou její varovné příznaky a co dělat, pokud cukrovkou onemocníme, se dočtete v našem článku.
Číst dále »
0 komentářů

Recepty a tipy na posílení imunity

Tak je tu opět “doba virová”, v níž naše tělo prochází zatěžkávací zkouškou. Kromě chřipky, virózy a nachlazení na nás teď nově útočí i koronavirus. Imunitu si zvyšujeme nejen pohybem na čerstvém vzduchu, ale i naší stravou. Co tedy jíst, abychom byli zdraví?
Číst dále »
0 komentářů

Fóbie a jak se s nimi vypořádat

Fóbie znamená úzkost a strach z čehokoliv. Intenzita úzkosti a strachu může být různá – od lehkého neklidu až po stav extrémního strachu či úzkosti a to nejen při vystavení jedince určité situaci, ale i při očekávání či pomyšlení na ni.
Číst dále »
0 komentářů

Propolis je všelék

Propolis je přírodní (a pro nás velmi léčivá!) látka, kterou včely používají v úlech jako tmel na utěsňování štěrbin či obalování cizorodých předmětů. Propolis je ale hlavně všelék! Co si z něj tedy udělat domácí propolisovou tinkturu, která umí opravdové divy?
Číst dále »
0 komentářů
Leden 24., 2020
Zdraví a nemoci

Aby z nosu nekapalo

Jakmile venkovní teploty kolísají, podceníme často vhodné oblečení a prochladneme. To je ten pravý okamžik, kdy viry dokáží prolomit náš imunitní systém a zasáhne nás některá z respiračních chorob. Poradíme vám, jak s tím bojovat.
Číst dále »
0 komentářů

Z receptáře báby kořenářky

Lékárny jsou plné nejrůznějších léků na nachlazení, bolesti v krku, posílení imunity, bolavé klouby. Řadu přípravků najdeme i v drogeriích a speciálních koutcích obchodů. Nic proti nim nemáme, ale řadu „lektvarů“ a „mazání“ si můžeme vyrobit sami, jako to dělaly naše babičky. Samozřejmě, pokud by nepomohly, je pak nezbytné lékaře a lékárnu navštívit!
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky