Zdraví a nemoci

Vyberte si z 69 článků

Jak si udržovat duševní zdraví?

Když se řekne hygiena, všichni vědí, co si představit a co je třeba v jejím rámci dělat pro uchování zdraví. Znáte však pojem duševní hygiena neboli psychohygiena? I ta je velmi důležitá.
Číst dále »
0 komentářů

Umíte odpočívat?

Pokud jsme přepracovaní, dříve či později se to odrazí na našem zdraví. Pomoci může jediná věc – snažit se více odpočívat. Ovšem otázkou je, zda to vůbec umíme.
Číst dále »
0 komentářů

Vánoční pečení bez lepku

Vánoce máme spojené s vůní vanilky a dalšího koření, které přidáváme do všemožných druhů vánočního cukroví. Ať už jste věrni svým rodinným receptům, nebo zkoušíte stále nové a nové laskominy, nemusíte se strachovat, že o tyto perly zůstanou ochuzeni členové rodiny a hosté, kteří musejí dodržovat bezlepkovou dietu.
Číst dále »
0 komentářů

Co se smí při mononukleóze?

Zpočátku to vypadalo na angínu. Malý pacient si stěžoval na bolesti v krku, sužovala ho horečka, únava – to všechno jsou příznaky, které angínu doprovázejí. Když ale nepolevily ani po dobrání antibiotik, lékař zpozorněl. Otestoval krev na obsah protilátek na viry Epstein Barr, které jsou původcem mononukleózy.
Číst dále »
0 komentářů

Zajistěte si přísun omega 3 mastných kyselin

Omega 3 mastné kyseliny. Začnete-li se zajímat o zdravý životní styl, uslyšíte o nich a ignorovat byste je rozhodně neměli. Pro náš organismus jsou důležité. O co přesně jde a jak si zajistit jejich dostatek?
Číst dále »
0 komentářů

Bezlepková dieta a letní mlsání

Letní období je ve znamení dovolených, výletů, prázdnin, což pro celiaky není jednoduché v rámci stravování. Znamená to zjišťování si, zda se v dané lokalitě nacházejí restaurace, bufety nebo hotely, které jsou schopny zajistit bezlepková jídla.
Číst dále »
0 komentářů

Je dítě hyperaktivní, nebo jen zlobivé?

V poslední době je zvykem o každém zlobivém dítěti prohlašovat, že je hyperaktivní. Také počty dětí s ADHD rostou. Ne vždy tomu tak však je a hyperaktivitu proto musí diagnostikovat jen lékař na základě magnetické rezonance.
Číst dále »
0 komentářů

Co dělat proti nadýmání?

Nadýmání trápí mnoho lidí. Způsobuje nepříjemné bolesti (až křeče břicha) a dokáže nám značně zkomplikovat život. Je obvykle důsledkem nesprávného trávení, nedostatečného pohybu, přítomnosti parazitů, konzumace nadýmavých potravin či špatné psychiky.
Číst dále »
0 komentářů

Pozor na pihy a mateřská znaménka

Kdo by neznal Pippi Dlouhou punčochu, rozesmátou rusovlasou rebelku s tváří bohatě pokropenu pihami? Pihu na své krásné tváři měla Marilyn Monroe, má ji i topmodelka Cindy Crawford, která rozhodně odmítla nechat si ji odstranit. V jejich případě to vlastně není piha, ale mateřské znaménko.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky