Zdraví a nemoci

Vyberte si z 81 článků

Recepty a tipy na posílení imunity

Když přijde “doba virová”, naše tělo prochází zatěžkávací zkouškou. Navíc kromě chřipky, virózy a nachlazení na nás útočí i koronavirus. Imunitu si zvyšujeme nejen pohybem na čerstvém vzduchu, ale i naší stravou. Co tedy jíst, abychom byli zdraví?
Číst dále »
0 komentářů

Jak na bolest v krku, rýmu a kašel?

Léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní… Ale my vám poradíme, jak se vám uleví možná ještě dříve. Přečtěte si naše tipy, co dělat, když vás trápí bolest v krku, rýma nebo kašel.
Číst dále »
0 komentářů

Jak léčí studené zábaly

Když řekneme, že účinek studených zábalů je prověřený tisíciletými zkušenostmi, vůbec nepřeháníme. Využívaly se už v starém Egyptě či antickém Řecku.
Číst dále »
0 komentářů

Ověřené recepty z domácí lékárny

Regály lékáren jsou od nejhornějších po nejspodnější fochy naplněné nejrůznějšími krabičkami, jejichž obsah nám má ulevit od nemocí. Samozřejmě, u vážných nemocí je třeba poslouchat pana doktora a pilulky, tinktury a masti užívat, ale řadu zdravotních problémů vyřeší zdánlivě nenápadné suroviny z rostlinné říše.
Číst dále »
0 komentářů

Z receptáře báby kořenářky

Existuje plno nejrůznějších léků na nachlazení, bolesti v krku, posílení imunity, bolavé klouby. Řadu přípravků najdeme i v drogeriích a speciálních koutcích obchodů. Nic proti nim nemáme, ale řadu „lektvarů“ a „mazání“ si můžeme vyrobit sami, jako to dělaly naše babičky. Samozřejmě, pokud by nepomohly, je pak nezbytné lékaře a lékárnu navštívit!
Číst dále »
0 komentářů

Pozor na množství soli v jídle!

Sůl je sice pro naše tělo důležitá – a to díky přidanému jódu, na druhou stranu podle statistik přijímáme přibližně třikrát více soli, než je pro správnou funkci našeho organismu nutné. Přitom vysoké množství konzumované soli negativně ovlivňuje činnost jater a ledvin.
Číst dále »
0 komentářů

Jak se otužovat?

Jste zimomřiví a rádi si v zimě přitopíte, nebo “něco vydržíte“? Nejenže nadměrným topením utratíte spoustu peněz, ale není to ani zdravé. Začněte raději s otužováním. Jak na to?
Číst dále »
1 komentář

Jak nenabrat vánoční kilogramy

Ať už milujete Vánoce nebo patříte spíše mezi negativní Grinche, jedna věc spojuje většinu z nás, především však ženy. Sváteční hodování přináší „bonusové“ vánoční kilogramy. Jak ale odolat všem těm slastně vonícím dobrotám, které lákají na každém kroku, při každé návštěvě či nákupu dárků?
Číst dále »
0 komentářů

Vánoční pečení bez lepku

Vánoce máme spojené s vůní vanilky a dalšího koření, které přidáváme do všemožných druhů vánočního cukroví. Ať už jste věrni svým rodinným receptům, nebo zkoušíte stále nové a nové laskominy, nemusíte se strachovat, že o tyto perly zůstanou ochuzeni členové rodiny a hosté, kteří musejí dodržovat bezlepkovou dietu.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky