Zdraví a nemoci

Vyberte si z 89 článků

Chraňme děti před sluncem

V letních měsících nás sluníčko samo nabádá k tomu, abychom na něm trávili hodně času. Jenže to nemusí skončit dobře. Zvláště pak děti bychom měli před přemírou slunce a horka chránit.
Číst dále »
0 komentářů

Jaro alergiky netěší

Už v únoru se začínají plnit čekárny a ordinace lékařů dospělými i malými pylovými alergiky. Tehdy jim začnou potíže dělat líska a olše. V březnu se přidají jasan s vrbou a topolem. A v dubnu? Dub, bříza, habr, buk a lípa. Jen jim pár kvetoucích stromů v máji ubude, nastoupí trávy. Není divu, že řada postižených, kteří se jarními měsíci doslova prokýchají a prosmrkají, má radši zimu.
Číst dále »
0 komentářů

Co dělat proti jarní únavě?

S prvními teplými dny na některé z nás může přijít bubák jménem jarní únava. Jedná se o výstřednost moderní doby nebo se skutečně máme čeho obávat? Poradíme vám, jak byste měli změnit jídelníček, proč hledat hledat energii v přírodě, jak relaxovat ve vaně či povzbudit své tělo v sauně.
Číst dále »
0 komentářů

Zajistěte si přísun omega 3 mastných kyselin

Omega 3 mastné kyseliny jsou esenciálními nenasycenými mastnými kyselinami, které jsou pro naše zdraví velmi důležité. O co přesně jde a jak si zajistit jejich dostatek?
Číst dále »
0 komentářů

Vitamín A

Vitamín A je známý hlavně svým vynikajícím účinkem na zrak. Je nezbytný pro správnou tvorbu zrakového pigmentu, který zaručuje vidění i za šera a dobré rozeznání barev. Jestliže je ho v těle nedostatek, zvyšuje se riziko vzniku šerosleposti nebo barvosleposti.
Číst dále »
0 komentářů

Vitamíny skupiny B

Přijímáte dostatek vitamínů skupiny B označovaných jako B-komplex? Přibližme si jednotlivé vitamíny, jejich důležitost pro náš organismus a přírodní zdroje, ve kterých se vyskytují.
Číst dále »
0 komentářů

Vitamín C

Maďaři mají být právem na co pyšní. Koncem 20. let minulého století jejich vědec Albert Szen-Györgyi extrahoval z papriky jeden z nejdůležitějších vitamínů – C. Za svůj objev dostal po zásluze Nobelovu cenu.
Číst dále »
0 komentářů

Vitamín D

„Déčko“ je sluníčkový vitamín. Jeho nejpřirozenějším zdrojem je UVB záření, které nám posílají sluneční paprsky. Lidé, jejichž organismus má vyšší hladiny vitamínu D, jsou méně nemocní a mají pevnější kosti než ti jejich vrstevníci, kteří trpí jeho nedostatkem. Však se ne náhodou říká, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař.
Číst dále »
0 komentářů

Správnou stravou pro správný cholesterol

Je všeobecně známé, že vysokou hladinu cholesterolu v krvi můžeme kromě léků také účinně snížit dietou. Lidé s vysokým tzv. špatným cholesterolem v krvi by proto měli dávat ve svém jídelníčku především přednost rybám, ovoci, zelenině, nebo například vlašským oříškům.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky