Zdraví a nemoci

Vyberte si z 83 článků

Strašák jarní únava

Na první pohled je to vlastně velká záhada. Na jaře se příroda kolem nás probouzí, rodí se mláďata, obklopuje nás příval energie. A my sami jsme jak mátohy. Říkáme, že nás přepadla jarní únava.
Číst dále »
0 komentářů

Co umí rýmovník?

Rýmovník – tato zázračná rostlinka se v posledních letech zabydlela v českých domácnostech i kancelářích. Zatímco o její schopnosti zatočit s rýmou ví téměř každý, málokdo tuší, že tato léčivka dokáže mnohem více.
Číst dále »
0 komentářů

Jak se otužovat?

Jste zimomřiví a rádi si v zimě přitopíte, nebo “něco vydržíte“? Nejenže nadměrným topením utratíte spoustu peněz, ale není to ani zdravé. Začněte raději s otužováním. Poradíme vám, jak na to.
Číst dále »
0 komentářů

Zázvor zažene viry

Zázvorový čaj s medem a citronem doslova a do písmene z vašeho těla vyžene zánět horních cest dýchacích. A nejen to, zázvor má i další léčivé účinky – odstraňuje zimomřivost, tlumí zvracení a používá se například při nádorové chemoterapii. Přečtěte si, jak používat zázvor při nemoci nebo nač se hodí při vaření.
Číst dále »
0 komentářů
6 února., 2023
Zdraví a nemoci

Aby z nosu nekapalo

Jakmile venkovní teploty kolísají, podceníme často vhodné oblečení a prochladneme. To je ten pravý okamžik, kdy viry dokáží prolomit náš imunitní systém a zasáhne nás některá z respiračních chorob. Poradíme vám, jak s tím bojovat.
Číst dále »
0 komentářů

Propolis je všelék

Propolis je přírodní (a pro nás velmi léčivá!) látka, kterou včely používají v úlech jako tmel na utěsňování štěrbin či obalování cizorodých předmětů. Propolis je ale hlavně všelék! Co si z něj tedy udělat domácí propolisovou tinkturu, která umí opravdové divy?
Číst dále »
0 komentářů

Syndrom vyhoření aneb Když tělo řekne dost!

Jste zvyklí pracovat na 150 procent. Najednou ale nějak drhnou kolečka. Nejdřív se to snažíte překonávat, myslíte si, že jste jen líní. Pijete víc kafe, možná si vezmete nějakou tabletu na povzbuzení. Až jednoho dne nejste schopní vstát z postele. To je typický průběh napadení syndromem vyhoření.
Číst dále »
0 komentářů

Ověřené recepty z domácí lékárny

Regály lékáren jsou od nejhornějších po nejspodnější fochy naplněné nejrůznějšími krabičkami, jejichž obsah nám má ulevit od nemocí. Samozřejmě, u vážných nemocí je třeba poslouchat pana doktora a pilulky, tinktury a masti užívat, ale řadu zdravotních problémů vyřeší zdánlivě nenápadné suroviny z rostlinné říše.
Číst dále »
0 komentářů

Jak léčí studené zábaly

Když řekneme, že účinek studených zábalů je prověřený tisíciletými zkušenostmi, vůbec nepřeháníme. Využívaly se už v starém Egyptě či antickém Řecku.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky