Zdraví a nemoci

Vyberte si z 68 článků

Zajistěte si přísun omega 3 mastných kyselin

Omega 3 mastné kyseliny. Začnete-li se zajímat o zdravý životní styl, uslyšíte o nich a ignorovat byste je rozhodně neměli. Pro náš organismus jsou důležité. O co přesně jde a jak si zajistit jejich dostatek?
Číst dále »
0 komentářů

Bezlepková dieta a letní mlsání

Letní období je ve znamení dovolených, výletů, prázdnin, což pro celiaky není jednoduché v rámci stravování. Znamená to zjišťování si, zda se v dané lokalitě nacházejí restaurace, bufety nebo hotely, které jsou schopny zajistit bezlepková jídla.
Číst dále »
0 komentářů

Je dítě hyperaktivní, nebo jen zlobivé?

V poslední době je zvykem o každém zlobivém dítěti prohlašovat, že je hyperaktivní. Také počty dětí s ADHD rostou. Ne vždy tomu tak však je a hyperaktivitu proto musí diagnostikovat jen lékař na základě magnetické rezonance.
Číst dále »
0 komentářů

Co dělat proti nadýmání?

Nadýmání trápí mnoho lidí. Způsobuje nepříjemné bolesti (až křeče břicha) a dokáže nám značně zkomplikovat život. Je obvykle důsledkem nesprávného trávení, nedostatečného pohybu, přítomnosti parazitů, konzumace nadýmavých potravin či špatné psychiky.
Číst dále »
0 komentářů

Pozor na pihy a mateřská znaménka

Kdo by neznal Pippi Dlouhou punčochu, rozesmátou rusovlasou rebelku s tváří bohatě pokropenu pihami? Pihu na své krásné tváři měla Marilyn Monroe, má ji i topmodelka Cindy Crawford, která rozhodně odmítla nechat si ji odstranit. V jejich případě to vlastně není piha, ale mateřské znaménko.
Číst dále »
0 komentářů

Máte dostatek železa?

K tomu, aby náš organismus fungoval tak, jak má, potřebujeme kromě základních živin vitamíny a minerály. Jedním z hlavních minerálů je železo. Proč je důležité a jaké jsou jeho přírodní zdroje?
Číst dále »
0 komentářů

Vitamíny skupiny B

Přijímáte dostatek vitamínů skupiny B označovaných jako B-komplex? Přibližme si jednotlivé vitamíny, jejich důležitost pro náš organismus a přírodní zdroje, ve kterých se vyskytují.
Číst dále »
0 komentářů

Co dělat proti jarní únavě?

S prvními jarními dny na některé z nás může přijít bubák jménem jarní únava. Jedná se o výstřednost moderní doby nebo se skutečně máme čeho obávat? Poradíme vám, jak byste měli změnit jídelníček, proč hledat hledat energii v přírodě, jak relaxovat ve vaně či povzbudit své tělo v sauně.
Číst dále »
0 komentářů

Jak si udržovat duševní zdraví?

Když se řekne hygiena, všichni vědí, co si představit a co je třeba v jejím rámci dělat pro uchování zdraví. Znáte však pojem duševní hygiena neboli psychohygiena? I ta je velmi důležitá.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky