Zdravý životní styl

Vyberte si z 285 článků

Chřest podporuje krvetvorbu

Víte, že chřest můžeme koupit zelený, bílý či fialový? Bez ohledu na barvu jsou však jeho účinky na zdraví přímo zázračné! Je důležitý pro správné hormonální procesy v těle, obnovu a omlazování buněk a krvetvorbu, ale i pro naši mentální kondici, zdravý spánek, paměť a pevné nervy.
Číst dále »
0 komentářů

Máta povzbuzuje trávení i chuť k jídlu

Mít doma po ruce mátu, ať čerstvou, nebo sušenou, není vůbec k zahození. Její nejběžnější užití ve formě velmi lahodného čaje má dlouhou tradici – nejen díky chuti a vůni, ale především pro blahodárné účinky na naše tělo.
Číst dále »
0 komentářů

Rebarbora zlepšuje krev a čistí střeva

Rebarbora neboli reveň je stará tradiční zelenina, která dříve nesměla chybět na žádné zahrádce. Již Tibeťané ji považovali za léčivou a věřili, že zlepšuje krev a čistí střeva. Kvůli kyselině šťavelové ji však nesmí konzumovat lidé s ledvinovými kameny a také těhotné a kojící ženy spolu s dětmi do deseti let!
Číst dále »
0 komentářů

Pořiďte si za okno bylinky

Pěstování bylinek je velmi prospěšná móda. Po několika desetiletích, kdy jsme brali na milost petrželku, pažitku a snad ještě majoránku, se vracíme k široké škále bylinek, které nejen pokrmy ozvláštní, ale dodají jim i spoustu zdraví prospěšných látek. K tomu, abychom si mohli utrhnout čerstvé snítky, vůbec nepotřebujeme zahradu!
Číst dále »
0 komentářů

Květiny na talíři

Již naši předci využívali květiny jako léčivou sílu přírody. Víte, jaké květiny jsou užitečné pro naše zdraví a můžeme je využít v kuchyni? My Vám nyní ukážeme několik tipů jak si vykouzlit na talíři jedlou a zdravou květinovou zahrádku.
Číst dále »
0 komentářů

Trápí vás alergie?

Příroda je vlastně pěkně záludná – zatímco s příchodem tepla pookřeje, mezi lidmi jsou tací (a je jich bohužel čím dál víc), kteří se jarními a letními měsíci doslova prokýchají a prokašlou: alergici. Pro pylového alergika je nejdůležitější znát spektrum pylů, na které je přecitlivělý a přizpůsobit jim své aktivity.
Číst dále »
0 komentářů

Jaro je doba zázraků

S prvními hřejivými slunečními paprsky vám přinášíme vyprávění léčitelky, bylinkářky a kartářky Ivany Reginy Kupcové-Sádlové o bylinkách, stromech či kamenech. O tom, že bychom se měli zastavit, očistit své tělo a načerpat energii z věcí kolem nás.
Číst dále »
1 komentář

Sbírání bylinek na jaře

Léčivé bylinky se nemusí sbírat jen v létě a na podzim. Taková fialka nebo podběl rostou totiž právě na jaře. Poradíme vám, jak je sušit a skladovat a jak si z nich po usušení doma udělat například čajovou směs proti kašli.
Číst dále »
0 komentářů

Sedmikráska na talíři

Křehké květy sedmikrásek nejsou pouhou planou okrasou parků a zahrad. Lahodí také chuťovým buňkám nejednoho strávníka, přináší jim krásu i zdraví! Kolik síly v sobě tato malá kvítka skrývají?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky