Zdravý životní styl

Vyberte si z 285 článků

Meruňky zpomalují stárnutí

Kromě mnoha zdraví prospěšných látek posilujících imunitu či snižujících hladinu cholesterolu mají meruňky ještě jednu zkrášlující funkci – zpomalují proces stárnutí, posilují naše vlasy, pokožku a nehty. Říká se jim proto také ovoce zdraví.
Číst dále »
0 komentářů

Levandule zažene stres

Kdo by neznal vůni levandule… Tu překrásnou, opojnou, uspávací a uklidňující vůni spojenou s francouzským krajem Provence. Řekneme vám, proč je levandule léčivá a jak si doma můžeme vyrobit levandulovou mast nebo olej.
Číst dále »
0 komentářů

Znáte yzop a meduňku?

Yzop je bylina, jež má trochu kafrovou, kořenitou vůni a mírně hořkou chuť. Zajímavé je, že název rostliny se objevuje už v biblických žalmech. Také meduňku lékařskou dávno znali a používali například Řekové a Římané. Obě zmíněné byliny se používají v domácím léčitelství.
Číst dále »
0 komentářů

Kedluben je zásobárnou vitamínů

Na polích i ve sklenících se s kedlubnami můžeme setkat prakticky po celý rok. Kedluben vypadá sice obyčejně, ale uvnitř se ukrývá opravdový vitamínový poklad! A to nejen v bulvě – kedlubnové listy v sobě mají ještě více vitaminu C a až třikrát více vápníku! Přečtěte si, jak udělat výborné kedlubnové zelí.
Číst dále »
0 komentářů

Kolik máme vypít tekutin?

Víte, kolik litrů tekutin za den vypijete? A víte, jak je na tom vaše ratolest? Pitný režim je téma, které se v televizi i tisku omílá stále dokola. Pojďme si v tom všem tedy udělat skutečně pořádek, abychom se dozvěděli, jaké množství tekutin je pro nás správné.
Číst dále »
0 komentářů
Červen 12., 2017

Pitahaya neboli dračí ovoce

Na české pulty se dnes dostane skoro vše. Někdy se tam ale objeví něco, co vůbec nevíme jak nazvat. Jako například dračí ovoce. Nezalekněte se strašidelného názvu, jeho chuť, je spíše pohádková.
Číst dále »
0 komentářů

Rozmarýn umí uklidnit i povzbudit

Rozmarýn je právem považován za jednu z nejpůvabnějších bylinek. Jeho povzbudivá, osvěžující vůně s nádechem pryskyřic je velmi podmanivá. Kromě svého půvabu a vůně je navíc rozmarýn i velmi léčivou bylinkou – stimuluje a uklidňuje zároveň, pomáhá při migréně či léčbě revmatu.
Číst dále »
0 komentářů

Grilované krevety s jasmínovou rýží

Grilování s rodinou nebo přáteli je jistě jednou z nejoblíbenějších aktivit léta. Voňavé masíčko, lahodné grilované sýry, nebo křupavá zelenina, to určitě zná každý, kdo kouzlu grilování propadl. Ale věděli jste, že také mořské plody jsou na grilu opravdu výtečné? V následujícím receptu vám prozradíme návod na skvělé grilované krevety, díky kterým se příští grilování stane netradičním gastronomickým zážitkem. A mimochodem, pokud vám krevety zachutnají, můžete si je připravit klidně i v zimě na pánvi.
Číst dále »
0 komentářů

Saturejka odpuzuje hmyz a podporuje trávení

Kolem nás roste spousta bylinek, které báječně voní a chutnají, mají léčivé účinky a poradí si s lecjakým problémem, který nás trápí. Víte třeba, že saturejka pomáhá při žaludečních potížích či bolestech v krku anebo odpuzuje moly ve skříni?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky