Zdravý životní styl

Vyberte si z 286 článků

Pozor na omrzliny

Ačkoliv zima je časem zimních radovánek, je třeba myslet také na to, že lidské tělo není uzpůsobeno pro dlouhodobý pobyt v chladném prostředí. K podchlazení organismu může dojít velmi rychle i při teplotách lehce pod nulou, při silném větru je navíc toto riziko několikanásobně vyšší.
Číst dále »
0 komentářů

Tymián tlumí kašel

Tymián najdeme v mnoha mezinárodních kuchyních (například mexické, španělské, francouzské), kde bývá součástí tradičních pokrmů. Málokdo ale ví, že tymián je také léčivá bylinka, která zlepšuje trávení, působí proti nadýmání a používá se při nachlazení a kašli.
Číst dále »
2 komentáře

Rychlé, zdravé a chutné svačiny

Kde brát čas na to, abychom si denně připravovali jídlo s sebou do práce nebo dětem do školy? Následující svačinky jsou nejenom zdravé a vydatné, ale také snadné, a proto je můžeme připravit večer před spaním, nebo ještě před tím, než ráno odejdeme.
Číst dále »
0 komentářů

Červená čočka je skvělá pro děti

Červená čočka je příbuznou hnědé čočky, která u nás již dávno zdomácněla. Červená čočka má po oloupání slupky červenou (přesněji oranžovou) barvu a právě díky chybějící slupce má lepší stravitelnost a snižuje nadýmání.
Číst dále »
0 komentářů

Čaj pu-erh je zázrak pro zdraví

Kdo jednou poznal tento speciální druh čaje, jistě už na pu-erh nezapomene. Zemitá chuť, kterou si jeden zamiluje a druhý bude proklínat, z něj dělá výjimečnou osobnost mezi čaji. O pozitivních účincích (obzvláště na hubnutí) nemluvě!
Číst dále »
1 komentář

Napařte si nohy a bude po rýmě!

Říká se, že rýma trvá sedm dní s doktorem a týden bez doktora. Kapky a léky sice nos uvolňují a příznaky pomáhají zmírňovat, ale z rýmy se zkrátka musíme vysmrkat. My vám přinášíme osvědčenou techniku, jak uvolnit teplem celé tělo a díky tomu i zkrátit nejhorší dobu, kdy je nos ucpaný a špatně se vám dýchá.
Číst dále »
0 komentářů

Bazalka pomáhá při nachlazení

Bazalka je velice oblíbená bylinka ve středomořské kuchyni. Například v Itálii se používá do mnoha omáček, pest, těstovin, k rybám, sýrům, do salátů či na pizzu. V poslední době však svůj úspěch bazalka slaví i u nás. Kromě jejího použití v kuchyni se navíc bazalky využívá i pro její léčivé schopnosti.
Číst dále »
0 komentářů

Lotosový kořen odhleňuje a léčí nachlazení

Lotosový kořen pochází z Číny a je nazýván králem zlomených a poškozených kostí. Kromě toho má však i další léčebné účinky – působí například přímo zázračně při nachlazení, rýmě, kašli či astmatu. Díky jeho nevýrazné chuti jej navíc mohou používat i velmi malé děti.
Číst dále »
2 komentáře

Lipový květ léčí nachlazení i horečku

Lipový květ se pro léčbu nachlazení a pro snížení horečky používá již od starověku a jeho obliba neklesá ani dnes. Lipový čaj je rovněž velmi lahodný a voňavý a je proto oblíben i u dětí.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky