Zdravý životní styl

Vyberte si z 310 článků

Zdravé cukroví začíná u zdravých surovin

Také o Vánocích řešíte, jaké cukroví nabídnout dětem a případně návštěvám? Přijde vám nelogické spořádat přes svátky víc sladkého než za celý rok dohromady? Tak se pojďte spolu s námi zaměřit na zdravé recepty spolu s výběrem zdravých surovin.
Číst dále »
0 komentářů

Vánoční pečení bez lepku

Vánoce máme spojené s vůní vanilky a dalšího koření, které přidáváme do všemožných druhů vánočního cukroví. Ať už jste věrni svým rodinným receptům, nebo zkoušíte stále nové a nové laskominy, nemusíte se strachovat, že o tyto perly zůstanou ochuzeni členové rodiny a hosté, kteří musejí dodržovat bezlepkovou dietu.
Číst dále »
0 komentářů

Citrony přispívají ke štěstí a euforii

James Cook jako první kapitán dokázal zabránit kurdějím na palubě, když přikázal posádce jíst pravidelně citrony. Málokdo ale ví, že v citronech obsažený vitamín C pomáhá také vytvářet hormony štěstí a euforie.
Číst dále »
0 komentářů

Kiwi odstraňuje stres a zlepšuje náladu

Kiwi je popínavá rostlina pocházející z Číny, ze které se sklidí až 200 kg plodů. Toto ovoce velikostí podobné slepičímu vejci obsahuje velké množství vitamínu C, a proto je výbornou prevencí chřipek, nachlazení a rýmy. Zároveň pomáhá zvládat stres a podporuje tvorbu hormonů pro dobrou náladu.
Číst dále »
0 komentářů

Ledový salát pomáhá usnout

Ledový salát se podobá hlávkovému salátu, ale jeho listy jsou tužší a drží více u sebe. Svůj název získal podle lesklého povrchu listů, které vypadají jako zkřehlé mrazem. Málokdo však tuší, že ledový salát je velmi zdravý – mimo jiné zmírňuje stres, uklidňuje nervy a pomáhá při usnutí.
Číst dále »
0 komentářů

Ach, ta kocovina…

Narozeninové a jiné oslavy mnozí pojímají velmi bujaře. Ovšem ty následky – bolest hlavy, nevolnost, slabost, sucho v ústech… Co s tím? Podívejme se na nějaké rady, jak se zbavit kocoviny.
Číst dále »
0 komentářů

Punč znamená pět

Punč pochází z Indie, kde se původně pil jako místní alkoholický nápoj. Při jeho přípravě se používalo pěti výchozích surovin (destilát, čaj, cukr, ovocná šťáva, voda), a protože indické slovo „paňč“ znamená pět, začalo se takto brzy přezdívat i tomuto nápoji.
Číst dále »
0 komentářů

Je libo rum nebo tuzemák?

Každý pátý vypitý panák lihoviny v ČR je tuzemák. V českých lidových moudrostech se dokonce objevilo rčení: „Komu smrdí rum, tomu smrdí práce.“ Ti znalejší ale vědí, že tuzemák není rum, protože se nevyrábí z cukrové třtiny a nezraje v dubových sudech, ale rodí se z bramborového lihu.
Číst dále »
0 komentářů

Tekuté zázraky zakleté ve skle

Blíží se Vánoce, doba, ve které jsme vlastně všichni více či méně na měkko, vzpomínáme na doby dávno minulé, lidi blízké, kteří už je s námi trávit nemohou. A tak si i já pokaždé vzpomenu na Štědré dny svého dětství…
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky