Tipy a rady

Vyrábíme přírodní pleťové masky

Vyrábíme přírodní pleťové masky

O naši pleť bychom se měli starat neustále. Pokud však nemáme peníze na kosmetické salóny, můžeme si doma připravit pleťovou masku z přírodních surovin. A jde to velmi jednoduše – stačí nám k tomu jen pár kousků ovoce či zeleniny a dalších ingrediencí, které máme doma!

Jahodová maska na mastnou pleť

2 lžíce ovesných vloček, 3 zralé jahody, 1 lžička smetany

Vločky rozmixujeme. Přidáme jahody se smetanou a dobře promícháme. Masku necháme působit 10 minut, poté smyjeme studenou vodou.

Poznámka: Jahody čistí a oživují všechny druhy pletiMají stahující účinky, uklidňují podrážděnou pleť. Obsahují vitamín C, který chrání před volnými radikály a tedy i před stárnutím.

Banánová maska na suchou pleť

1 žloutek, 2 lžičky mandlového oleje, 1 zralý banán

Všechy přísady rozmixujeme. Vzniklou masku naneseme na pleť a necháme působiť 10 minut. Poté omyjeme studenou vodou.

Poznámka: Banán má uklidňující učinky, zároveň intenzivně vyživuje a hydratuje vysušenou pokožku. Banán je rovněž bohatý na horčík, mangan a draslík, který udržuje vodu uvnitř buněk.

Okurková maska na mastnou pleť

kousek salátové okurky, 1 lžíce tvarohu

Okurku nastrouháme (stačí, abychom měli 2 lžíce) a smícháme ji s tvarohem. Naneseme na tvář a necháme působiť 15 minut. Poté smyjeme vlažnou vodou.

Poznámka: Okurky obsahují až 95 % vody, draslik, železo a horčík, mnoho křemíku a fluoru. Okurkyzpomalují stárnutí pokožky a dodávají jí pružnost. Mají také stahující účinek.

Avokádová maska na suchou a zralou pleť

1 zralé avodáko, 1 lžička medu, 1 lžička citronové šťávy, 1 lžička bílého jogurtu

Avokádo rozkrojíme, vyjmeme pecku a dužinu z obou půlek vydlabeme. Spolu s ostatními přísadami rozmícháme na kašičku a vložíme na půl hodiny do chladničky. Poté naneseme na tvář a krk a necháme působiť 10 minut. Omyjeme studenou vodou.

Poznámka: Avokádo je vynikající na výživu a regeneraci unavené či zralé pleti. Avokádo obsahuje olej obohacený na vitamín E a mastné kyseliny, které jsou výborným hydratačním prostředkem.

Jablková maska na mastnou pleť

1 zralé jablko, 1 bílek

Bílek vyšleháme do pěny a smícháme s nastrouhaným jablkem. Necháme působiť 10 minut a poté smyjeme studenou vodou.

Poznámka: Jablko obsahuje mnoho vody a vlákniny. Jablko působí omlazujícím způsobem díky vitamínům a stopovým prvkům – především draslíku.

Hroznová maska na ochablou pleť

10 hroznových kuliček, 1 lžíce olivového oleje

Hroznové kuličky rozmačkáme a smícháme s olejem. Vzniklou kašičku naneseme na tvář a krk. Po 10 minutách omyjeme studenou vodou.

Poznámka: Hroznové víno regeneruje vrchní část pokožky. Hrozny obsahují mnoho minerálních látek, vlákninu a vitamíny C, E, B, které pleť rozjasňují a rovněž zpomalují proces stárnutí.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB