Tipy a rady

Jakou svačinu přibalit na cesty?

Chystáte na výlet? Nezapomeňte si s sebou přibalit svačinu. Co by to mělo být? Přinášíme vám pár tipů na skvělé svačinky na cestu.

Klasika jsou řízky s chlebem

Českou klasickou svačinou na cesty jsou řízky s chlebem. Také si nedokážete představit vaše cestování bez nich, nebo upřednostňujete něco jiného k snědku?

Chléb s řízkem zasytí, ale na druhou stranu ne každý má chuť se stravovat smaženým pokrmem.

Svačina na cesty

Zavrhli jste tradiční řízky, ale nevíte, jaká svačina bude pro vás nejvhodnější? Samozřejmě záleží na vašich chutích, typu cesty, ale i její délce. Pokud se chystáte na dlouhou cestu a nemáte přenosnou ledničku, zapomeňte na všechny potraviny, které se rychle kazí.

Na cestu si můžete sami připravit bagetu či sendvič. Vlastní příprava je rozhodně lepší variantou než kupované výrobky. Obsahují většinou rizikovou majonézu a navíc nejde o levnou záležitost.

Nezapomeňte ani na ovoce. V letních dnech vás osvěží a dodá vám cukry a vitamíny.

Vezměte si s sebou také nějaké sušenky. Budou se hodit jako menší svačina, která vám dodá energii, což oceníte především při pěší turistice či cykloturistice. Nevolte sladkosti, které mají náplň či polevu. Moc by vám z nich nezbylo.

Nezapomínejte na pitný režim

Ať už cestujete kamkoliv a jakkoliv, vždy mějte s sebou dostatek tekutin. Na to je třeba myslet, hlavně pokud nebudete mít po cestě možnost tekutiny doplnit.

Recepty na rychlé svačiny:

Recept na svačinku s cottage sýrem a ředkvičkami najdete ZDE

Recept na zdravou svačinku pro děti najdete ZDE

Pokud si na cestu chcete upéct domácí česnekový pita chléb, recept je ZDEZanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB