Tipy a rady

Jak si vyrobit domácí repelent

Léto, sluníčko, opalování, koupání, posezení u ohně. To vše je ovšem velmi často doprovázeno nepříjemnými štípanci od komárů či jiného hmyzu. Ideální obranou jsou repelenty a pokud nechcete sahat po chemických tekutinách, vyzkoušejte náš recept na domácí repelent.

Co budeme potřebovat?

  • hrst celých hřebíčků (vyzkoušejte hřebíček Dle Gusta z COOPu)
  • hrst čerstvého rozmarýnu
  • 2 hrnky vody
  • lahvičku s rozprašovačem

Postup:

Stačí pouze hrst hřebíčku a hrst čerstvého rozmarýnu, kterou vložíme do vody o teplotě zhruba 70 až 80 stupňů (POZOR voda nesmí vařit, jinak by se z bylinek vytratily veškeré prospěšné látky). Necháme při stejné teplotě louhovat asi 30 minut. Vychladlý repelent přelijeme do lahvičky s rozprašovačem. Odvar stříkáme na celé tělo.

Varianta s alkoholem:

Pokud máte více času, můžete vyzkoušet obdobný domácí repelent z vodky (např. značky Marshall COOP) či Alpy. Do lahvičky nasypeme celý hřebíček a čerstvý (popř. sušený) rozmarýn.  Zalijeme alkoholem, protřepeme a necháme alespoň dva týdny uležet na tmavém místě. Občas protřepáváme. Výsledný repelent nanášíme na kůži celého těla. A pokud začne docházet, pouze přihodíme pár kousků hřebíčků a dolijeme alkoholem, opět necháme alespoň pár dní odstát a můžeme znovu používat.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.