Tipy a rady

Připravujeme se na letní dovolenou

Připravujeme se na letní dovolenou

Chystáte se na letní dovolenou? Aby proběhla podle vašich představ, je vhodné se na ni náležitě připravit. Jak by taková příprava měla vypadat?

Příprava na dovolenou

Náročnost přípravy na dovolenou se samozřejmě odvíjí od toho, kam se chystáte a na jak dlouho, jestli jedete s malými dětmi atd. Dejme si alespoň několik obecných tipů v souvislosti s přípravou:

Věci na dovolenou:

Napište si seznam všeho, co budete potřebovat na dovolené a vše si s předstihem nakupte a připravte. Podle seznamu i balte, abyste na nic nezapomněli.

Auto:

Cestujete-li na dovolenou autem, zkontrolujte či si nechte zkontrolovat, jestli vše funguje tak, jak má. Kontrolu zaměřte především na brzdy, pneumatiky, provozní kapaliny atd.

Očkování:

Zjistěte si zvýšená rizika nemocí v zemi, do které budete cestovat a nechte se proti nim očkovat. Do některých exotických zemí jsou různá očkování povinná. Řešte to s dostatečným předstihem.

Lékárnička:

Vybavte se na dovolenou základními léky a dalšími přípravky. V lékárničce by neměly chybět léky proti horečce, nevolnosti, průjmu, ale také kapky na oči, krémy na opruzeniny, dezinfekce, náplasti, repelentní přípravky a samozřejmě léky, které užíváte.

Zabezpečení domova proti zlodějům:

Máte svou domácnost dostatečně zabezpečenou proti zlodějům? Vhodné je mít bezpečnostní dveře a kvalitní zámky, které je obtížné překonat. Nutné je i dostatečné zabezpečení oken. Doporučuje se rovněž nechat roztažené závěsy či žaluzie a pověřit někoho vybíráním poštovní schránky. Zatažené závěsy a přeplněné schránky jsou pro zloděje znamením, že nejste doma. Příliš moudré není ani sdílet na sociálních sítích informaci o době, kdy budete na dovolené.

Cestovní pojištění:

Bez něj by se vám mohla dovolená velmi prodražit. Tento pojistný produkt vám uhradí léčebné výlohy v případě onemocnění či úrazu a můžete si sjednat i další připojištění.

Jste už připraveni na dovolenou? Zbývá jen popřát její příjemné prožití!Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB