Tipy a rady

Finanční a poštovní služby v prodejnách COOP

Finanční a poštovní služby v prodejnách COOP

Věděli jste, že ve vybraných prodejnách COOP můžete nyní platit kartou, vybírat si peníze ze svého účtu přímo na pokladně, zaplatit složenku či provádět vklady na svůj bankovní účet? Stejně tak je možné si na vybrané pokladně prodejny COOP dobít kredit na mobilním telefonu či zaplatit poštovní složenku.

COOP se snaží dbát na to, aby se co nejvíce přiblížil svým zákazníkům – a to nejen nabídkou sortimentu, ale také službami. Proto se ve spolupráci s Era/Poštovní spořitelnou poslední dobou zaměřil ve svých prodejnách na vytvoření co nejkomplexnějšího servisu pro zákazníky.

Finanční a další služby poskytované v prodejnách COOP:

1. Bezhotovostní placení

Ve většině městských i vesnických prodejen COOP je nyní možné platit kartou. Stalo se tak díky pořízení více než 2200 platebních terminálů do prodejen a uzavřením dohody o akceptaci bezhotovostních plateb s ČSOB. Drtivá většina prodejen COOP je tak plně srovnatelná s nadnárodními konkurenčními řetězci. V roce 2011 zrealizovala síť prodejen COOP více než 2,75 miliónu bezhotovostních transakcí.

2. Výběr hotovosti na pokladně

Moderní a stále více oblíbená služba výběru hotovosti na pokladně, známá pod názvem CashBack, umožňuje na označených pokladnách prodejen COOP vybrat pohodlně a rychle hotovost až 1 500 Kč. Stačí, aby měl zákazník některou z platebních karet karetních asociací MasterCard nebo Visa a uhradil nákup v hodnotě minimálně 300 Kč.

Výběr peněz na pokladně prodejen COOP je pro zákazníky pohodlnější, nemusí již kvůli vybírání hotovosti ztrácet čas hledáním a chozením na jiné výdejní místo, protože mají vše k dispozici ve své prodejně. Při výběru peněz na pokladně pomocí karty Poštovní spořitelny nebo ČSOB je služba poskytována zdarma, takže zákazníci s těmito kartami ušetří za bankovní poplatky. V roce 2011 proběhlo více než 80 000 výběrů hotovosti.

3. Placení složenek a vklady na bankovní účty

Čas i peníze budou moci zákazníci prodejen COOP ušetřit i prostřednictvím nově zaváděné služby umožňující placení složenek, úhradu faktur a vkládání peněz na bankovní účet v hotovosti nebo prostřednictvím platební karty. V současné době probíhá její masové rozšíření do významné části obchodní sítě COOP.

4. Dobíjení kreditu mobilních telefonů

Tato u zákazníků oblíbená služba umožňuje rychlé dobití kreditu mobilních telefonů na prodejně COOP. Dobíjení se provádí prostřednictvím platebního terminálu, zájem o dobití meziročně stoupá, ve třetím roce od zavedení služby se v síti prodejen COOP uskutečnilo souhrnně více než 1,2 miliónu transakcí.

5. Poskytování poštovních služeb na základě smlouvy s Českou poštou

Prodejny COOP hledají nové cesty, jak naplňovat očekávání svých zákazníků. Jednou z novinek je poskytování poštovních služeb na základě smlouvy s Českou poštou, a to buď širší nabídkou služeb s větším rozsahem hodin pro veřejnost nebo formou využití prodejny COOP jako výdejního místa k vydávání uložených zásilek. Spolupráce s Českou poštou se rozšiřuje na stále více prodejen a tak je jen otázkou času, kdy budou poštovní služby zavedena i ve vaší prodejně.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB