Tipy a rady

Domácí balzám na rty

Přestože nás teplo ještě úplně neopustilo, sychravé podzimní počasí už se pomalu hlásí o slovo. V tomto ročním období naše pokožka trpí a je proto důležité se o ni náležitě starat. Jinak tomu není ani u našich rtů, které mohou trpět rozpraskáním a vysušením.  Kvalitní přírodní balzám tomu pomáhá zabraňovat.

Místo toho, abyste se v obchodě snažili najít ten pravý balzám pro vás, proč si ho jednoduše nevyrobit? Potřebujeme k tomu jen pár surovin, víme tedy přesně, co bude obsahovat a sami si jej můžeme přizpůsobit svým požadavkům. A vzhledem k tomu, že postup je opravdu snadný, rozhodně to stojí za vyzkoušení!

Na balzám budeme potřebovat:

  • 1 lžíci nastrouhaného včelího vosku
  • 1 lžíci kokosového oleje
  •  Pár kapek medu
  •  Volitelné: lžička skořice nebo kakaa, pár kapek esenciálního oleje,…
  •  Malá uzavíratelná plastová nebo skleněná krabička na hotový balzám

Postup:

  1. Do mističky dáme nastrouhaný včelí vosk, kokosový olej a pár kapek medu.
  2. Vše dáme rozehřát buď do mikrovlnné trouby nebo nad vodní lázeň.
  3. Po rozehřátí můžeme přidat skořici, kakao nebo esenciální olej. Ale záleží jenom na vlastní fantazii. Přidat můžete také lístky růží, trošku potravinářského barviva, mátu, vitamín E (seženete v lékárně), a vytvořit si tak naprosto originální balzám přesně podle vašich přání.
  4. Hotovou směs nalijeme do čisté krabičky a dáme na několik hodin do lednice ztuhnout.

Balzám můžeme kromě rtů použít třeba také na rozpraskané ruce. Obsažený med, včelí vosk a kokosový olej tvoří skvělou kombinaci pro hydrataci, zvláčnění a zjemnění kůže.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB