Tipy a rady

Blíží se Pilsner Fest 2015

Plzeň jako město kultury připravuje pro obyvatele města, ale i jeho návštěvníky, mnohé akce a nesmí samozřejmě chybět ani oslava zrodu piva Pilsner Urquell. Jde o tradiční Pilsner Fest.

Pilsner Fest 2015

Pilsner Fest je tradiční událostí připomínající rok 1842, kdy městský pivovar opustila první várka oblíbeného plzeňského ležáku. Za jeho vznik vděčíme sládkovi Josefu Grollovi.
Pilsner Fest je akce, která je o výborném pivu, ale i kvalitním jídlu a vše doplňuje oblíbená muzika. Oslava se těší velkému zájmu. Vloni ji navštívilo cca 45 tisíc lidí.
I letos je na co se těšit. Pilsner Fest začne již v pátek 2. října v areálu pivovaru a 3. října si užijete v celé Plzni spoustu zábavy spojenou s oslavou piva.
Akci budou moderovat Jiří Pelnář, David Brabec a Aleš Háma. Pro zpříjemnění zábavy vám zahraje dvanáct kapel na dvou scénách – v areálu pivovaru a na náměstí. A koho si poslechnete? Vystoupí Xindl X, Monkey Business, UDG, Poletíme?, Michal Hrůza atd.
Speciální degustační menu pro návštěvníky připravují i známé plzeňské restaurace. Pochutnejte si na pokrmech, které se nejlépe hodí k pivu. Občerstvit se však můžete i u stánků přímo v místě dění.

Chcete se nejen pobavit, ale také se něco dozvědět? Poznejte řemesla, jež jsou spjatá s pivovarnictvím. Představí vám je bednáři, sládci, formani atd. A když už jste na takové akci, rozhodně stojí za zvážení prohlídka pivovaru.

Jste i vy příznivcem dobré zábavy, kvalitní hudby, výborného piva a výtečné gastronomie? Pak si Pilsner Fest 2015 nenechte ujít.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB