Zdravý životní styl

Jak vyzrát na kocovinu?

Alkohol může naši mysl povzbudit, ale pokud je ho příliš, není o co stát. Jeho vedlejším účinkem je totiž kocovina projevující se bolestí hlavy a nevolností, což je způsobeno dehydratací organismu a s tím souvisejícím nedostatkem minerálů a vitamínů v těle. Přečtěte si naše rady, jak na kocovinu co nejrychleji vyzrát.

1. Nemíchat a pít hodně tekutin

Toto staré pravidlo je bohužel u velkého množství pijáků podceňováno. Pokud vydržíte pít celý večer pouze jeden druh alkoholu, váš žaludek bude jistě nadšený. Rovněž, pokud alkohol pravidelně prokládáte nealkoholickými nápoji, můžete se zbavit ranního stavu dehydratace, kterému se lidově říká „sušák“. Bohužel nealkoholické nápoje jsou mnohdy dražší než ty alkoholické, proto se jedná o poměrně drahý recept proti kocovině.

2. Prokládání alkoholu mastným jídlem

Existuje historka o tom, že ruští agenti KGB před společenskými akcemi vždy vypili sklenici oleje. Mastnota jim poté zaplnila střeva a vypitý alkohol se velmi špatně v trávícím systému vstřebával. To jim umožnilo zůstat při smyslech a lehce zjišťovat tajné informace. Pravdivost příběhu prokázat nemůžeme, co však je vyzkoušené je fakt, že mastné jídlo vám při konzumaci alkoholu od jeho působení skutečně uleví.

3. S kofeinem opatrně

Kofein napravuje fyzickou únavu organismu a má povzbuzující účinky. Přesto je dvousečnou zbraní, protože kofein (stejně jako alkohol) odvádí z těla tekutiny.Požití kafe nebo energetických nápojů se proto doporučuje až poté, co jste se vypořádali s dehydratací a tekutiny do organismu doplnili.

4. Nejlepší je fyzická aktivita

Přemluvit se po flámu na sport je věcí opravdu silné vůle. Sport je ale jedním z nejlepším receptem na kocovinu a zbaví vás jí téměř zaručeně. Mnohdy jste i po podobné „léčbě šokem“ schopni náročnější psychické práce.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.