Tipy a rady

Výrazné šperky nejsou jen pro odvážné

Výrazné šperky nejsou jen pro odvážné

Když je třeba skrývat zářivý úsměv pod rouškou, nezbývá než upoutat pozornost jinak. Vyjádřete v roce 2021 svou osobitou krásu provětráním šatníku. Nekochejte se šperky pouze ve šperkovnici, naučte se je nosit s noblesou na svém těle!

Také se vám stává, že se v obchodě zamilujete do nějakého módního doplňku, ale za nic na světě byste si ho nakoupili? Zkrátka si ho na sobě neumíte představit? Nebo máte v šatníku tajný koutek plný módních výstřelků, k jejichž vyvětrání do společnosti se ale nikdy nepřemluvíte?

Je to asi trápení většiny ženského plémě – to, co se nám líbí na druhých, samy nedokážeme nosit. Osobně miluji barvy a výrazné vzory. Líbí se mi odvážné ženy kyprých tvarů, které se nebojí upozornit na své křivky. Sama se přitom v běhu všedních dní oblékám do černé a největším módním výstřelkem jsou černé brýle s malými bílými puntíky, které jsem si v návalu extravagantní nálady pořídila jako potěšení pod loňský stromeček.

Čemu ale neodolám, to jsou šperky. V poslední době se nežinýruji investovat větší sumičku do kvalitních kousků, ovšem ruku na srdce, většinu šperkovnice zabírají tretky, které sbírám na své cestě životem. Na dovolené nebo ve výprodejích jim těžko odolám, narazím teprve tehdy, když je chci sladit se svým šatníkem. Moje předsevzetí tedy bylo jasné. Letos tyto krasavce provětrám. Zkusíte to také?

Aby se z módního výstřelku nestala cetka

Poučka módních guru zní velmi jednoduše – nebojte se nosit nic, v čem se cítíte šťastní a spokojení. Jak to ovšem provést, když se neustále přesvědčujete, jestli vás okolí nepovažuje za blázna a nepokukuje po vás, zakrývajíc při tom poťouchlé úsměvy? Inu, nechodíme po přehlídkovém mole, ale většinou míříme po trase mezi školkou, školou, prací a obchodním centrem.

Šperky jsou ozdobou každého outfitu, ať se jedná o velkou večerní róbu nebo džíny s košilí, které oblékáte během pracovních dní. Možná si myslíte, že je lepší nenosit žádné šperky než při jejich výběru šlápnout vedle. Ani to ale není tak docela pravda. Správným výběrem totiž dokážete ze svého oblečení udělat fantastický model, při jejich absenci můžete naopak vypadat jako šedivá myška. Která varianta se vám zamlouvá víc?  

Možná bojujete s opačným problémem a neřídíte se heslem – méně je někdy více. I když máte ve šperkovnici krásnou sadu náušnic, řetízků a náramků, ne vždy se hodí nastrojit se vším najednou. Přemíra šperků z vás totiž snadno udělá vetešníka – a to bez ohledu na vysokou cenu vašeho třpytivého setu. Každý druh šperku se hodí pro konkrétní příležitost a podle toho byste s nimi měli také nakládat. 

Pokud jste drobnější, menší postavy, doporučuje se zvolit jemnější šperky. Nebudou soupeřit o pozornost s vaší jemnou krásou, ale podtrhnou ji. Naopak větší šperky mohou vyšším a statnějším postavám pomoci zvýraznit styl a osobnost. Zamyslete se nad tím, na jaké tělesné partie chcete nasměrovat pohledy okolí. 

Co s tím

Módní experti radí zaměřit se na vzhled celého outfitu. Na jaké místo padnou vaše oči při prvním pohledu do zrcadla? Co je nejvýraznějším prvkem vašeho oblečení? Pokud je to horní část oděvu – ramena, krk, hrudník, pak jsou nejlepší volbou náušnice bez náhrdelníku. Příkladem může být košile, halenka s límečkem nebo top s rolákem.

Aby to ale nebylo tak jednoduché, k jednobarevnému roláku se bude báječně hodit i delší jemný náhrdelník. Pokud zapnete košili až k poslednímu knoflíčku, můžete pod límcem provléknout třeba zajímavé korále! K ozvláštnění jednobarevného svetru nebo roláku neváhejte vyzkoušet výraznější brož – v takovém případě už ale uberte od nápadných náušnic a dalších šperků.

Pokud je nejvýraznější prvek v oblasti pasu, zvolte krátký, nepříliš výrazný náhrdelník. Velikost náhrdelníku by měla být dána také velikostí výstřihu nebo plochou jednobarevné látky, na které lépe vynikne. Nezapomeňte ani na tvar výstřihu – oblé náhrdelníky patří do kulatých výstřihů, stejně tak by měly s oblečením korespondovat špičaté či hranaté šperky.

Typická ženská ozdůbka

Totéž platí při výběru náušnic. Ne všechny totiž budou slušet každé nositelce. Podlouhlé náušnice sluší kulatému či hranatému obličeji, protože jej opticky prodlouží.

Majitelky kulatého obličeje by se měly vyhnout větším tvarům a kruhům, zato visací náušnice pomohou narušit přílišnou kulatost.

U hranatého obličeje pozor na ostře řezané náušnice, jako jsou obdélníky atp., slušet vám budou kulaté či visací náušnice, které by ovšem neměly končit na hraně čelisti, ale měly by ji přesahovat. 

Oválná tvář má vyhráno, protože ji zdobí snad všechny náušnice v čele s oblými tvary. Pozor ovšem na jednu věc – neměly by přesahovat hranu obličeje, protože by jej zbytečně prodlužovaly. 

Významnou roli hraje také účes. Pokud nosíte krátké či vyčesané vlasy, lépe na vás vyniknou menší tvary náušnic. Pod dlouhé lokny se nestyďte schovat rafinované ozdoby, které poodkryjete při správné příležitosti!

Když snubní nestačí

V chladných měsících, kdy se skrýváme pod teplými roláky a šátky, klidně odveďte pozornost na své pěstěné ruce. Výrazné náramky a prsteny jsou v zimě velkým hitem! Nebojte se ani drahých a léčivých kamenů. Vyberte si kámen, který vás láká nejenom barvou, ale také svými schopnostmi. Ani u prstenů nezapomeňte zohlednit tvar svých rukou, především šířku a délku prstů. Správně vybraný prstýnek totiž může vaše prsty prodloužit, naopak špatně zvolený tvar upozorní na vaše tělesné slabiny. 

Krátké prsty ozdobí nejlépe jemná obruč s menším kamenem oblého tvaru. Rozhodně se vyhněte hranatým prstenům nebo hranatému osazenému kamenu, čímž byste prsty opticky zkrátily. Také majitelky širokých prstů musí být při výběru správného prstýnky obezřetné. Místo úzké obruče vyberte masivnější šperk nebo dvojitý obrouček.  S dlouhými a štíhlými prsty máte při výběru správné ozdoby vyhráno – snad každý tvar na vás bude vypadat božsky. 

Pozor na kovy!

Pokud jsou součástí vašeho outfitu kousky s kovovým zdobením (např. kabelka, kování na botách či pásku), měly by být v souladu s barvou šperků. Na druhé straně moderní doba přináší bourání jednoho stereotypu za druhým – což platí i v tomto případě. Vrstvení šperků umožňuje spojit kovy dohromady. Jasným důkazem jsou multikovové šperky, které je možné už rovnou zakoupit. Nebojte se zkoušet různé kombinace, dokud nevytvoříte spojení, jaké vám vyhovuje. Vrstvení se týká nejenom náramků, ale také řetízků, korálků, a dokonce také prstenů!

Všechny barvy duhy

Při výběru šperků máte dvě možnosti. První je v souladu s barvou vašeho oblečení a druhá vytváří kontrast. Pokud tápete, které barvy se k sobě hodí a od jakých dát naopak ruce pryč, pořiďte si domů kolo pro míchání barev. Tato jednoduchá papírová pomůcka vám pomůže lépe vnímat, jaké odstíny barev si více či méně rozumí. Uvidíte, že jeho kouzlu rychle podlehnete a kromě šatníku ho využijete i v dalších životních oblastech.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB