Tipy a rady

Vybíráme rodinný stan

Léto se dá prožít různě. Trávíte rádi se svou rodinou letní dny pod stanem, či se na to chystáte? Základem je pořídit si kvalitní rodinný stan.

Rodinné stany

Máte představu stanu jako nepohodlného místa k přespání, když to nejde jinak? Nemusí jím být. V současné době existují různé rodinné stany, a pokud si dobře vyberete, získáte plátěný přístřešek vysokého komfortu.

Rodinné stany si najdou uplatnění během rodinných dovolených, ale také si je mnozí staví u rodinného domu či na chalupě. Společné přespání v něm bude pro vaše ratolesti dobrodružstvím, které si mohou užívat, i když zrovna nejste nikde na cestách.

Na co si dát pozor při výběru rodinného stanu

Vybíráte zrovna rodinný stan? Uveďme si alespoň několik faktorů, které je třeba při výběru brát v potaz:

  • Účel a frekvence používání stanu: Je zřejmé, že jiný stan si pořídíte na zahradu a jiný, pokud cestujete pod stany pravidelně a za různého počasí. Cestujete-li často se stanem, dejte si záležet na výběru stanu s co nejnižší váhou. I rodinný stan může mít jen kolem 20 kg.
  • Pevnost konstrukce stanu: Je dána počtem prutů, počtem křížení a použitým materiálem. Nároky na pevnost opět záleží na tom, zda stan budete používat i v náročnějších podmínkách či budete-li ho mít jen na zahradě. Odolné a kvalitní jsou především duralové pruty.
  • Velikost stanu: Rodinné stany jsou různě velké. Vyberte si podle počtu lidí, kteří v něm budou stanovat. Obvykle se vyrábí rodinné stany pro 4 – 8 osob. Pohodlné jsou především vícepokojové stany mající oddělenou ložnici.
  • Obtížnost postavení stanu: V tomto bodu se stany mohou značně lišit. Moderní modely jsou řešené tak, aby jejich stavba byla co nejjednodušší.
  • Úložné prostory ve stanu: Chcete-li stan na několikadenní i týdenní dovolenou, budou pro vás úložné prostory velmi důležité.
  • Vodní sloupec: Udává nepromokavost stanu. Jistě byste se neradi ráno vzbudili do mokra.
  • Větrání stanu: Pamatujete na stany, které se vyráběli dříve (x let zpátky)? Nedalo se v nich dospat, protože v nich bylo neuvěřitelné horko – jako ve skleníku. Moderní stany mají kvalitní větrání.

Dovolená pod stanem je pro děti dobrodružství a díky moderním rodinným stanům nemusí být ani pro pohodlnější nátury nekomfortní nutností, kterou vydržíte jen kvůli dětem. Tak hurá pro stan!Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB