Tipy a rady

Vybíráme kabelku do práce

Najít tu správnou kabelku je někdy pořádný oříšek a každá žena to jistě zná. A co teprve potom kabelku pracovní, která by měla krom velkých dokumentů pojmout třeba ještě oběd, líčení, parfém, notebook, a přesto stále vypadat elegantně a reprezentativně.

V následujícím článku najdete pár rad, jak takovou dámskou pomocnici najít a na co si při výběru dávat pozor.

Velikost

To je samozřejmě jedna z prvních věcí, na které je potřeba koukat. Nosíte do práce desky, počítač a nejrůznější dokumenty? Je tedy nutné přizpůsobit tomu i velikost kabelky. Vybírejte takovou, která pojme alespoň formát A4 a která má uvnitř několik samostatných přihrádek. Tak budete mít vše na svém místě a pečlivě oddělené. Dobré také je, aby po stranách měla cvoček, jehož rozepnutím je možné šířku ještě zvětšit.

Zipy

V dnešní době jsou velmi často k vidění kabelky, které se zavírají pouze na cvočky nebo vůbec. Ovšem kabelce, která obsahuje tak důležité věci jako klíče, doklady, peněženku, popřípadě pracovní dokumenty, by pevný zip rozhodně chybět neměl. Vyhnete se tak případným krádežím.

Přihrádky, kapsičky

Jedna velká kapsa sice pojme mnoho věcí, ale v takové kabelce mít pořádek zkrátka nebudete, ač se budete snažit sebevíce. Kdo z nás někdy naštvaně nelovil několik minut klíče mezi vším ostatním? Ideální jsou tedy alespoň dvě samostatné velké kapsy a několik menších kapsiček na drobnosti jako jsou klíče, mobilní telefon, kosmetika, doklady, apod.

Popruh

Ne vždy je příjemné nosit celý den kabelku v ruce, zvláště pokud potřebujete pobrat další věci, jako třeba nákup. Proto je dobré, když je ke kabelce přibalen zvětšovací popruh, pomocí něhož si tašku jednoduše hodíte přes rameno a máte tak volné ruce na vše ostatní.

Materiál

Není nutné ihned sahat po kůži a dávat za kabelku desetitisíce, ovšem povrch by měl být snadno omyvatelný vlhkým hadříkem, abychom snadno a co možná nejvíce prodloužili její životnost. Při výběru je také nutné dívat se na pevnost celé konstrukce, kvalitní šití, pevnost zipů a madel.

Barva

Ta záleží hlavně na vašem vkusu, ovšem vždy je vhodné zvolit neutrální jednobarevný odstín, který snadno sladíte se vším. Proto se nabízí černá, šedá, světle hnědá, tělová, popřípadě červená. U podšívky kontrolujte hlavně kvalitní šití, měla by mít také jinou barvu než peněženka, abyste ji snadno a rychle našli. Pro údržbu je samozřejmě lepší tmavá barva, která se příliš rychle neušpiní, ovšem na černé podšívce se věci opticky ztrácejí.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB