Tipy a rady

Vybíráme bazén na zahradu

Vybíráme bazén na zahradu

Máte zahradu a uvažujete o bazénu? Poradíme vám, jak vybrat ten nejvhodnější bazén pro vaše účely.

Typy bazénů

Rozlišujeme různé typy bazénů určených na zahradu. Těmi základními jsou:

1. Nafukovací nadzemní bazény

Jde o levné řešení, ale otázkou je, jestli úspora zato stojí. Tyto bazény mají krátkou životnost, snadno se poškodí a vyrábí se spíše v menších rozměrech, které vám neumožní si v nich zaplavat.

2. Pevné nadzemní bazény

Jedná se o volně stojící bazény. Mohou mít různou konstrukci a rozmanitá je i jejich výplň. Jsou odolnější než nafukovací bazény, ale méně odolné než zapuštěné. Výhodou, pro kterou je lidé volí, je pořizovací cena.

Ta je oproti zapuštěným bazénům nižší. Nepojí se ani se stavebními přípravami. I to jistě oceníte. Koupíte bazén, najdete vhodné místo na zahradě a umístíte ho tam. Většinou je však nabídka omezená – rozměry i dalšími parametry.

3. Zapuštěné bazény

Mohou být zapuštěné – zcela či částečně. Mají dlouhou životnost a vyberete si z různých tvarů a velikostí. Výrobci tohoto typu bazénů při výrobě využívají různých materiálů, hlavně betonu, železobetonu, termoplastů atd. Od použitého materiálu se odvíjí životnost a cena.

Podle čeho ještě vybírat bazén?

Už víte, pro jaký typ bazénu se rozhodnete? Přibližme si další kritéria výběru:

  • Cena: Tento faktor samozřejmě souvisí s výše uvedenými typy bazénu. Než začnete uvažovat o konkrétních typech a dalších faktorech, ujasněte si, kolik chcete do koupání na zahradě investovat.
  • Umístění: Vycházejte především z dispozic vaší zahrady. Bazén je vhodné mít v blízkosti domu a při hledání optimálního místa berte v potaz stín v odpoledních hodinách, ale také údržbu. Proto by neměl být bazén v blízkosti stromů či keřů.
  • Velikost a hloubka: Velikost záleží na tom, jestli se v bazénu chcete jen osvěžit, či byste v něm i rádi plavali. Hloubku zase volte podle toho, chcete-li prvotně bazén pro dospělé či děti.
  • Tvar: Do jisté míry je třeba volit tvar podle místa, na které chcete bazén umístit. Místo vás nelimituje? Pak vybírejte z různých tvarů. Nejčastěji lidé volí kruh, obdélník a ovál. Kruh se nehodí, chcete-li si v bazénu zaplavat.
  • Filtrace: Na výběr máte ze dvou základních typů filtrace – kartušové a pískovcové. Máte-li bazén s pevnou konstrukcí, více se doporučuje písková filtrace.

Ať už si vyberete jakýkoliv bazén, přejeme vám příjemné letní koupání na zahradě.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.