Tipy a rady

Umíte to s make-upem?

Také jste slyšeli o tom, jak make-up škodí pleti, protože ta pak nemůže dýchat? To však naštěstí již dávno neplatí. Naopak, spousta dnešních make-upů má hydratační vlastnosti a pleť vyživuje. Poradíme vám, jaký vybrat odstín a jak make-up správně na pleť nanášet.

Make-upu se bát nemusíte!

Make-up neboli podkladová báze by měl být nedílnou součástí denní péče, je to vlastně ochranný štít před nepříjemným chladem, UV zářením, větrem a mrazem. Udržuje nečistoty obsažené v ovzduší na povrchu pleti. Dnešní make-upy jsou velmi kvalitní a pleti rozhodně prospívají. Jen musíte vybrat ten správný nejenom složením, ale hlavně barevností.

Jaký make-up vybrat?

Make-up by měl být vždy nanášen po použití hydratačního přípravku. Máte-li na pleti nějaké vady, naneste nejdříve korektor. Účelem není mít na pleti vrstvu nějakého přípravku, ale sjednotit barevný tón pleti. Správný odstín může učinit pokožku hladkou a bez kazu. Make-up musí být nekomedogenní (neucpávající póry).

Velice důležité je vybrat správný odstín make-upu. Vybírejte vždy u přirozeného denního světla. Vždy zkoušejte make-up na obličeji, protože zápěstí nebo ruce nemají nikdy stejný odstín jako tvář. Make-up naneste na hranici obličeje a krku. Vhodný odstín by měl na tváři doslova zmizet a neměly byste ho vidět, měl by ladit spíše s barevným tónem krku než tváře. Vaše pleť se během ročního období mění, je proto potřeba myslet i na tón make-upu, tzn. v létě odstín tmavší, v zimě světlejší.

Vyvarujte se výběru tmavšího make-upu s cílem být v obličeji opálenější, tmavší odstín udělá vaši tvář starší a rozdíl mezi barvou krku a obličeje vypadá velmi nehezky.

Jak make-up nanášet?

Make-up nanášejte od středu obličeje směrem do stran a to kosmetickou houbičkou, štětcem na make-up nebo poklepáváním konečky prstů. Efekt je přirozenější než při roztírání.

Nikdy nedávejte jednu velkou vrstvu make-upu, zvýrazní se tak vrásky a pleť jakoby ztěžkne. Naneste vždy jednu lehkou vrstvu, a pokud není krytí dokonalé, naneste druhou. Make-up můžete přepudrovat pudrem, opět při aplikaci spíše pudr do pleti vtlačujte. Lehké zafixování pudrem je poslední krok v péči o pleť. Make-up nepatří do dekorativní kosmetiky, ale právě ke každodenní péči.

Pro ženy, které nechtějí z jakéhokoliv důvodu používat make-up, jsou v nabídce tónovací krémy s ochranným faktorem, které taktéž chrání pleť před vnějšími vlivy. Velice lehce se nanášejí, ale mají většinou nižší stupeň barevného krytí. Veškeré make-upy a tónovací krémy je však samozřejmě nejlepší si nejprve vyzkoušet například s kosmetičkou a naučit se s ní správnému nanášení.

Olga VovsíkováZanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB