Tipy a rady

Učíme děti lyžovat

Učíme děti lyžovat

Máte malého potomka, kterého byste rádi naučili lyžovat? Kdy je ta správná doba? A jak k výuce přistupovat, abyste lyžování dětem neznechutili?

Jak děti učit lyžovat

Především zvažte, jestli své ratolesti naučíte lyžovat sami, nebo tento úkol svěříte raději profesionálům. Rozhodnutí by se mělo odvíjet od vaší trpělivosti, osobnosti dítěte, ale i vašich lyžařských schopností.

Víte-li o sobě, že nejste příliš trpěliví, raději zapište své dítko do lyžařské školy. Vaše netrpělivost a přehnané očekávání by mohly dítku hned na začátku lyžování znechutit.

Pokud nejste dobří lyžaři, opět platí, že je lepší svěřit výuku do rukou odborníkům. Dítko by se mohlo naučit jezdit s chybami, kterých by se později těžko odnaučovalo. A potomka jezdit špatně můžete naučit, i když vy chyby neděláte. Zkrátka nebudete tolik hlídat jeho styl.

Lyžařští instruktoři vědí, jak nejlépe dítě naučit lyžovat, znají časté chyby a učí děti hned zpočátku se jim vyvarovat. Navíc mají k dispozici učební pomůcky, které s výukou pomáhají. A co si budeme povídat, děti mají zpravidla větší respekt k instruktorovi než vlastním rodičům. Před nimi si obvykle nedovolí trucovat, když jim to nejde.

Jak jsme si výše uvedli, při rozhodování je nutné brát v potaz i osobnost dítěte. Je nesmělé či se nadměrně stydí před cizími lidmi? Máte-li zároveň trpělivost a umíte lyžovat, nejspíš upřednostníte vlastní výuku.

Kdy začít s lyžováním

A kdy by dítě mělo začít s lyžováním? Každé dítě je individuální, takže nelze přesně říci, kdy k výuce přistoupit.

Obecně se doporučuje nejdříve kolem třetího roku života. Záleží však na jeho pohybové vyspělosti, ale i schopnosti přijímat nové informace, tělesné konstituci a zájmu.

Máte pocit, že vaše dítko není ještě zralé na lyžování? Klidně to o rok či dva odložte.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.