Tipy a rady

Tvaroh jako elixír krásy a mládí

Tvaroh jako elixír krásy a mládí

Věděli jste, že kromě úžasných chuťových vlastností má tvaroh také spoustu cenných látek pro naše tělo? Možná právě díky němu měly naše prababičky pleť krásně vyživenou a hladkou!

Tvaroh v domácí kosmetice

Není lepšího pomocníka pro namáhanou pleť, ať už je suchá, smíšená či mastná. Tvaroh díky vápníku, zinku, kyselině mléčné a v neposlední řadě vitamínu B napomáhá k regeneraci naší pokožky.

Přečtěte si proto naše tipy, jak s tvarohem naložit, aby vaše pleť vrněla blahem:

  • Pleťová maska z tvarohu s troškou kurkumy pomůže zklidnit podrážděnou pokožku, urychluje regeneraci a zahlazuje jizvy po akné.
  • K tvarohu můžete přidat rozmixovanou salátovou okurku a mrkev. Poskytnete pokožce rychlé zchlazení, takže se hodí třeba i jako maska po prohýřené noci.
  • Pro mastnou pleť přilijte do směsi pomerančovou šťávu, díky níž se pokožka krásně projasní.
  • Tvaroh s cizrnovou či rýžovou moukou funguje jako skvělá maska a peeling v jednom.
  • Tvaroh je velice účinný pomocník při boji proti stárnutí pleti, protože pleť regeneruje a hydratuje. Pro zralou pleť se doporučuje do tvarohové masky přimíchat lžičku panenského olivového oleje.
  • Tvaroh dokonce dokáže sjednotit odstín pleti. Jestliže chcete zamaskovat pihy vytvořené prvním sluníčkem, dělejte si tvarohovou masku pravidelně 1x týdně.
  • Tvarohový zábal by si měli pravidelně připravit i lidé bojující s lupy nebo roztřepenými konečky. K tvarohu přidejte citronovou šťávu a výslednou směsí vyživujte vlasy. Budou krásně lesklé a hladké.
  • Babské rady uvádí, že pokud si do vlasových kořínků pravidelně vmasírujete masku z tvarohu a cizrnové mouky, zabráníte vypadávání vlasů. Doporučuje se přidat také drcený pepř, ale to je kategorie pro odvážlivce.

1 komentář pro článek Tvaroh jako elixír krásy a mládí

Hana Čerpalová
Dobrý den, dělám si ráda domácí pleťové masky a typy od vás jsou super, hezky a srozumitelně napsáno. Vyzkoušela jsem a spokojená také. Přeji všem příjemný relax.


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB