Tipy a rady

Tipy na exotickou dovolenou

Chcete se v zimě ohřát a přitom poznat co nejvíce zajímavých věcí – kulturu, přírodu, jídlo či cokoliv jiného? Vydejte se na exotickou dovolenou. Dáme vám tipy, kam se vypravit.

Exotická dovolená

Zima se sice dá krásně strávit i u nás, ale mnozí lidé preferují zahraniční dovolenou v teple. Někdo dává přednost pobytu u moře, jiný vyhledává aktivnější dovolenou a stále více lidí láká exotika.

Patříte mezi ně? Pojďme si dát několik tipů na země, kam se Češi nejčastěji vypravují na exotickou dovolenou.

Thajsko

Thajsko je jednou z nejoblíbenější destinací pro exotickou dovolenou. Nejnavštěvovanějšími destinacemi této země jsou: hlavní město Bangkok, letoviska Pattaya (celkově jde o rušnou oblast), Phuket či Phi, Phki. A z dalších destinací si ještě uveďme například Krabi, Ko Mook, Ko Chang, Ko Samet atd.

Budete-li v Thajsku, nezapomeňte ochutnat vynikající thajskou kuchyň, navštívit přírodní park či některou z unikátních památek.

Dominikánská republika

Dominikánskou republiku si zamilujete, máte-li rádi pohodovou dovolenou na krásných plážích. Celkově je tu úžasná příroda. Jde o jednu z nejoblíbenějších zemí Karibiku.

Kromě lenošení u moře se tu můžete věnovat potápění, golfu, případně jiným sportům.

Na výběr máte z různých destinací. Nejoblíbenější jsou např. Punta Cana, Samaná, La Romana, Juan Dollio atd.

Kuba

Kuba je největším ostrovním státem v Karibiku a v posledních letech stále častějším cílem turistů. Můžete si tu vychutnávat slunečného počasí (téměř po celý rok), bílých pláží, úžasné krajiny a případně i doutníků a rumu.

Atmosféra této oblíbené země Latinské Ameriky vás vtáhne. Mimo jiné si tu užijete i rozmanitých hudebních festivalů a karnevalů.

Z nejnavštěvovanějších lokalit na Kubě si uveďme Varadero, Cayo Largo, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Havana.

Maroko

I čeští turisté mají v oblibě Maroko, stát na severozápadě Afriky. Z marockých destinací si uveďme Agadir, Casablanca, Marakéš, Miknás, Rabat, Sáfí, Salé, atd. Turistický ruch tu je rozvinutý.

V Maroku si užijete odpočinku u moře, zalyžujete si tu, ale líbit se tu bude i obdivovatelům kulturních a historických památek.

Maledivy

Maledivy jsou ostrovní státem na jihu Asie. Jsou ideálním tipem na romantickou dovolenou. Tamější resorty leží na samostatných ostrovech, takže se vyhnete přeplněným plážím.

Z konkrétních resortů si uveďme např. Anantara Kihavah Villas, Baros Maldives, Cacoa Island, Conrad Maldives Rangali Island, Constance Halaveli a další.

A kam ještě na exotickou dovolenou?

Dalšími cíly turistů toužících po exotické dovolené jsou například Egypt, Kapverdy, Azorské ostrovy, další ostrovy v Karibiku (Jamajka, Portoriko, Bahami, Barbados, Grenadiny, Panenské ostrovy atd.), Spojené arabské emiráty…

Exotickou dovolenou volte podle toho, jak chcete prožít čas v dané lokalitě. Preferujete bílé pláže s azurovým mořem, nebo raději nespoutanou přírodu, neotřelou kulturu či toužíte po dobrodružství?

Ať už jsou vaše priority jakékoliv, vždy si vybírejte země, které nejsou hodnocené jako rizikové pro turisty.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB