Tipy a rady

Stezka korunami stromů

Teď máme ideální období na pořádání výletů. Zatímco v zimě raději trávíme čas na horách a v horkém létě zase u vody, současné počasí přímo vybízí k různým vycházkám a vyjížďkám. Také byste se někam vydali, ale nevíte kam? Už jste slyšeli o Stezce korunami stromů?

O Stezce korunami stromů

Stezka korunami stromů je mezi lidmi velmi oblíbená. Provozovatelé koncem května očekávají miliontého návštěvníka. To je solidní návštěvnost, uvědomíme-li si, že byla otevřená teprve před necelými třemi roky.

Stezka korunami stromů měří 675 metrů a nachází se na vrchu Kramolín u Lipna nad VltavouDřevěná cesta směrem vzhůru (až nad koruny stromů) je zakončená dřevěnou rozhlednou s nádherným výhledem na Šumavu. Dostanete se do výšky 40 metrů při stoupání 2 až 6 %.

Na Stezku korunami stromů se mohou vydat i rodiny s malými dětmi v kočárku či vozíčkáři. Celá trasa je bezbariérová.

Poučení i zážitky

Nejenže si v závěru vašeho stoupání nad koruny stromů vychutnáte nádherný výhled, ale stezka je zároveň naučná. Dozvíte se nové informace o ochraně a funkce lesa a celkově si rozšíříte znalosti v oblasti přírody.

Malý, ale i mnozí větší návštěvníci prahnoucí po dobrodružství, se mohou těšit na adrenalin v podobě tří zážitkových stanic s lanovými prvky.

Nenechte si ujít ani 52 metrů dlouhý tobogán s převýšením 24 metrů. O bezpečnost se nemusíte obávat. Díky podložkám si budete korigovat rychlost.

A na co se ještě můžete těšit?

A když už budete mít Stezku korunami stromů prošlou a ještě vám zbude čas? Nudit se nebudete. Stezka se nachází ve středisku Activ Park Lipno, která vám nabízí mnoho dalších aktivit, ať už sportovních, zábavných či výchovných.

Budete miliontým návštěvníkem?

Rozhodli jste se vydat se na Stezku korunami stromů? Zkuste to stihnout do konce května. Jak jsme si uvedli výše, v této době očekávají provozovatelé miliontého zákazníka. Pro něj je připravený balíček různý výhod.

Mezi ně patří i zážitková dovolená v Lipně nad Vltavou pro celou rodinu či možnost navštívit tři zahraniční stezky korunami stromů.

A když nebudete miliontým návštěvníkem? I tak si výlet užijete.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB