Tipy a rady

Sport na léto? Zkuste aqua aerobic!

Sport na léto? Zkuste aqua aerobic!

V létě se můžeme věnovat různým sportům, ale pokud je venku horko, moc se nám nechce a při opravdu vysokých teplotách jde i o velkou zátěž pro organismus. A co takhle sporty ve vodě? Nemusí jít jen o plavání, vyzkoušet můžete třeba aqua aerobic.

O aqua aerobicu

Aqua aerobic je cvičení ve vodě. Aqua aerobic využívá prvky aerobiku a liší se především tím, že při cviční překonáváte vztlakovou sílu vody. Stejně jako u klasického aerobiku mohou být lekce pod vedením cvičitelky a s hudebním doprovodem. Lekce aqua aerobicu jsou veřejnosti nabízené v mnohých plaveckých areálech po celé České republice. Pochopitelně ale nikdo neříká, že aqua aerobic nemůžete cvičit v bazénu sami.

Prvky aqua aerobicu nejsou obtížné a rychle se je naučíte. Někdy se v rámci cvičení používají také různé pomůcky.

Přínos aqua aerobicu

Každý pohyb je zdravý a aqua aerobic je vhodný téměř pro každého. Máte-li však nějaké zdravotní potíže, pro jistotu konzultujte vhodnost této aktivity se svým lékařem. A v čem je tedy aqua aerobic zdravý?

  • Jeho velkou výhodou je šetrnost ke kloubům a tím pádem se hodí i pro lidi s nadváhou. V porovnání se „suchozemským“ cvičením je u této aktivity podstatně menší zátěž rovněž na páteř.
  • Díky aqua aerobiku si budete zvyšovat fyzickou kondici, redukovat váhu a tvarovat postavu. Při cvičení zapojujete hodně svalů a voda je zároveň příjemně masíruje.
  • Má rovněž pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.
  • Z dalších výhod si ještě uveďme udržování pevnosti kostí nebo třeba zapojování břišních svalů (kvůli udržení stability ve vodě).
  • Cvičení má i regenerační a rehabilitační účinky, takže jistě oceníte i to, že vás druhý den nebudou svaly bolet.

Z výše uvedeného vyplývá, že ve vodě nemusíte jen plavat, zkuste si i zacvičit. Aquaerobic je příjemnou a přitom zdravou aktivitou vhodnou nejen na léto.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.