Tipy a rady

Tipy na vánoční vyzdobení bytu

Tipy na vánoční vyzdobení bytu

Vánoce se blíží závratnou rychlostí. Máte před sebou pečení cukroví, úklid, nákupy dárků, zdobení bytu, sehnání stromečku,…Pokud nejste zrovna dekorační umělec a vyzdobováním nechcete trávit celé dny, ale přesto byste vašemu interiéru rádi dodali tu pravou vánoční atmosféru, nezoufejte! Máme pro vás několik tipů, jak za chvilku jednoduše vykouzlíte spoustu vánočních dekorací.

Co budeme potřebovat?

 • několik větviček bez listí
 • pár větviček chvojí
 • větší pruh organzy
 • látkovou stuhu (ladící k organze)
 • jednu větší a jednu menší sklenici o širším průměru
 • sprej s bílou nebo stříbrnou barvou
 • květinu Vánoční hvězdu
 • tavnou lepicí pistoli
 • lepidlo Herkules
 • drátek
 • staré noviny na podložení
 • pečicí papír
 • šišky, celou skořici, třpytky, dekorační písek, andělské vlasy, dekorační kouličky, atd.

Zasněžené větvičky

Se sprejem raději pracujeme venku. K ruce si vezmeme větvičky a sprej. Větve položíme na noviny a ze všech stran postříkáme stříbrným nebo bílým sprejem, popř. umělým sněhem ve spreji. Necháme důkladně zaschnout.

Hotové větvičky poté zapícháme k vánoční hvězdě nebo jenom naaranžujeme do vázy.

Voňavé chvojí

Větvičky chvojí krásně vánočně provoní celý byt a proto by ve výzdobě neměly chybět.

Vezmeme kousek, který bude tak akorát veliký doprostřed našeho stolu, na parapet, před TV, zkrátka tam, kam větvičku budeme chtít umístit. Sem tam na jehličí rozprostřeme andělské vlasy. Tavnou pistolí poté připevníme malé šišky, ozdoby, skořici nebo třeba sušený pomeranč. Můžeme ozdobit i drobným světelným řetězem.

A další dekorace je na světě!

Mašli, aby nás našli

Pokud máme doma například vysoký svícen, větší svíčku, schody se zábradlím, trám nebo třeba užší sloupek, můžeme jej rovněž využít k výzdobě.

Potřebujeme k tomu jenom organzu a popřípadě drátek. Kolem tohoto vyššího předmětu uvážeme z pruhu organzy velkou nařasenou mašli, kterou můžeme ještě uprostřed upevnit drátkem. Konce necháme volně splývat dolů. Pozor dáváme u svíčky, aby nám mašle nevzplála!

Svíčky v písku

K Vánocům patří svíčky, jejich světlo uklidňuje a dodává příjemnou atmosféru. Jednoduché svícínky si můžeme sami vyrobit.

Vezmeme si sklenice a dekorační písek (ideálně v barvě, jakou máme organzu, stuhy, apod.). Do větší sklenice nasypeme písek asi do tří čtvrtin, do menší přibližně do poloviny. Kolem skleniček můžeme také ještě uvázat stuhu a udělat mašli, pod kterou ještě zasuneme malou větvičku chvojí. Do písku vtlačíme čajovou či jinou svíčku a svícínky jsou hotové.

Ozdoby z tavné pistole

Poslední dekorace může sloužit jako výzdoba oken, k zavěšení na lustr, do dveří, ale také je to snadný způsob, jak si vyrobit ozdobičky na stromek.

Nejprve si nakreslíme nebo vytiskneme tvar, jaký chceme vytvořit. Například vločku. Na šablonu poté položíme pečicí papír a připravíme si tavnou pistoli. Pomalými tahy obkreslujeme pistolí šablonu na pečicí papír. Když jsme hotoví, necháme uschnout. Poté opatrně sloupneme z papíru.

Je důležité myslet na to, kam si dekoraci chceme umístit a aby měla otvor na provléknutí saturny nebo třeba háčku. Pokud jej nemá, z drátku vytvoříme malé očko, které tavnou pistolí připevníme někam na kraj ozdoby.

Dekoraci poté potřeme herkulesem a posypeme třpytkami nebo umělým sněhem. Necháme důkladně zaschnout a můžeme zavěsit na vybrané místo.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB