Tipy a rady

Jak ušetřit na dovolené?

Polovina letních prázdnin je tu a na mnoho z nás vytoužená dovolená u moře teprve čeká. Pokud se na ni tedy v příštích dnech chystáte, přečtěte si naše tipy a rady, jak ušetřit při cestě autem či vlakem i při samotné dovolené.

Rady a tipy na cestu autem či vlakem:

1. Jedete-li do nedaleké ciziny a v počtu, který zaplní auto, neváhejte ho využít. Do Chorvatska vás vyjde cesta autem na pět až šest tisíc korun (podle trasy a spotřeby auta). Letecky by cena pro čtyři osoby byla o tisíce korun vyšší.

2. Pokud jedete autem, vezměte s sebou co nejvíc věcí, které k dovolené potřebujete. Ušetříte za jejich pronájem. Přibalte slunečník a lehátko. Pronájmy na pláži nebývají levné.

3. Nezapomeňte i nejrůznější sportovní náčiní, jako rakety, golfové hole nebo rybářské pruty. Možná se to bude zdát poněkud úsměvné, ale důležité je i vteřinové lepidlo. Rychle s ním opravíte obuv, kabelku i šaty.

4. Při cestě vozem dbejte na správný tlak v pneumatikách. Ušetříte až patnáct procent výdajů za pohonné hmoty.

5. Auto nechte před cestou prohlédnout v servisu. V zahraničí by vás jakákoliv oprava vyšla pořádně draho.

5. Jeďte plynule a nepřehánějte to s rychlostí. Jedině taková jízda je úsporná.

7. Dodržujte dopravní předpisy dané země. Pokuty bývají výrazně vyšší než u nás.

8. Rodiny s dětmi mohou využít i cestu vlakem. Bude podstatně levnější, když se vyhnete jídelnímu vozu. I na delší trasu se dá doma připravit slušné jídlo pro celou rodinu.

9. Nebojte se také zájezdů mimo sezonu, ceny bývají až o třetinu nižší. Navíc v oblasti poleví turistický ruch a počasí na začátku září bývá pořád ještě příjemné.

10. Velmi důležité je, abyste veškeré své zdravotní problémy vyřešili doma. Návštěva lékaře v zahraničí by se totiž pěkně prodražila. Vyplatí se vzít s sebou lékárničku nebo sadu základních léků. V případě potřeby je nebudete muset kupovat na místě.

11. A další důležitá zásada zní: Nezapomeňte se pojistit. Doma za to zaplatíte několik desítek korun na den, ošetření v zahraničí bez pojištění je velmi drahé.

12. Platební kartou hraďte všechny výdaje. Z výpisů budete mít dokonalý přehled o platbách a drobné se vám nerozkutálejí pod rukama.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.