Tipy a rady

Pořádáme dětskou party

Pořádáme dětskou party

Ať už má vaše narozeniny nebo jste se jen rozhodli udělat mu malou oslavu s jeho kamarády, přečtěte si náš článek. Vykouzlete svým potomkům perfektní dětskou party a uvidíte, že na ni budou ještě hodně dlouho vzpomínat!

Jak na to?

Pro jeden rok zapomeňte na klasický zmrzlinový pohár v místní cukrárně. Může se vám to zdát  jako nadlidský úkon, ve skutečnosti se ukáže, že se při přípravě moc nezapotíte, a dokonce vás to bude bavit.

Nejprve je vhodné se rozhodnout, v jakém duchu se zábavné odpoledne ponese. Děti party milují a ocení jakoukoliv vaši kreativitu a fantazii. Máte na výběr z nepřeberného množství témat – pohádková, zvířecí, sportovní nebo westernová setkání jsou těmi nejoblíbenějšími.

Na co rozhodně nezapomeňte

  • Pečlivě sepsaný seznam vás ušetří případných potíží.
  • Začátek je samozřejmě u nezbytných pozvánek, na jejichž výrobě se může podílet hlavní aktér – váš potomek.
  • Každá dětská oslava musí obsahovat spoustu barevných balónků nejlépe naplněných balónkovým plynem.
  • Dnes už není problém koupit nejrůznější papírové party čepičky a masky.
  • Účastníky ohromíte sadou na malování obličeje, a pokud se zapojíte jako zkušení malíři, získáte sympatie všech oslavenců.

Jak si ulehčit práci?

Zapojte do příprav i vašeho potomka, získá pocit vlastní důležitosti a plánování pro něj bude vzrušující  novinkou. Pokud počasí nedovolí pořádat oslavu na čerstvém vzduchu, vyberte největší místnost vaší domácnosti a zbavte ji nepotřebných propriet. Vše křehké a vzácné dejte z dosahu nenechavých rukou.

Čím větší počet účastníků, tím větší počet nádobí, a proto se vám vyplatí papírové kelímky a talířky, které vám ušetří čas i dobrou náladu. Barevný papírový ubrus zajistí totéž a ještě dotvoří potřebnou atmosféru.

Zábava na party

Jak je známo, děti milují soutěže. Kromě dobře vybrané muziky se proto soustřeďte i na pestrobarevný program, který v případě potřeby můžete flexibilně přizpůsobit náladě.

Záleží na věku i složení oslavenců,  ale nikdy nešlápnete vedle s osvědčenými soutěžemi, na které si pamatujete ještě z vašeho dětství. Vzpomeňte na hry chodí pešek okolo; pantomima; škatulata, hejbejte se! Základem je – čím jednodušší aktivita, tím lepší. Postačí vám švihadlo, míč, šátek přes oči a židle.

Hry náročné na čas a vysvětlování raději hned vyškrtněte. Děti zabavíte i přípravou obří nástěnky, na kterou mohou kreslit a psát vzkazy.

Dárky

K oslavě patří i maličkosti, kterými nejmenším uděláte radost. Nezapomeňte proto ani vaši dětskou party vylepšit o drobné pozornosti, kterými účastníky odměníte. Abyste vystupňovali zábavu, zkuste je rozdávat formou tomboly nebo jako odměnu za jednotlivé soutěže. Hlavně u menších dětí se ujistěte, aby mezi výhrami nebyly velké rozdíly a děti si dárky nezáviděly.

Občerstvení

Nejpohodlnější formou občerstvení je rautový stůl, kde si každý vezme to, na co má právě chuť.

Pro děti volíme jednoduché pokrmy s ovocem a zeleninou. Na stole by neměly chybět ani nejrůznější bonbóny, drobné čokolády a podávat by se měl samozřejmě dort a všemi zbožňovaná zmrzlina. Mezi vhodné dezerty patří palačinky nebo lívanečky s čerstvým ovocem.

Z nápojů volte přírodně ochucené minerální vody, kvalitní limonády nebo džusy. Své kuchařské umění můžete vystavit i přípravou čerstvých ovocných koktejlů.

Náš tip: Čokoládovo-oříškový zmrzlinový koktejl

1 l plnotučného mléka, 4 kopečky smetanové čokoládové zmrzliny, 4 kopečky smetanové oříškové zmrzliny

Do mixéru nalijeme vychlazené mléko, přidáme zmrzlinu a vše dokonale rozmixujeme. Koktejl nalijeme do vysokých sklenic s brčkem a ihned podáváme.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB