Tipy a rady

Oblíbené kempy v ČR

Dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat, si užijete nejen u moře či v exotických zemích. Pokud tedy letos musíte (či chcete) zůstat v České republice, vydejte se do kempu. A do kterého? Vyberte si.

Tipy na některé české kempy

V České republice je hodně kempů. Pojďme si přiblížit alespoň některé.

Transkemp Hracholusky

Hracholusky představují přehradu ležící ve vzdálenosti 15 km od Plzně. Patří mezi nejvyhledávanější kempy v Plzeňském kraji. Transkemp leží u hráze přehrady a kempovat zde můžete v chatách, pokojích, přívěsek a stanech. Kromě koupání je zde možnost sportovního vyžití a oblíbená je tu turistika. V blízkosti kempu jsou totiž různé památky a další turistické cíle.

ATC Jesenice

Autocamp Jesenice se nachází v klidné části Jesenice u Rakovníka. Kemp je zasazený do pěkné přírody Přírodního parku Jesenicko. Ubytovat se můžete v různě velkých chatách či pokojích v hlavní budově autocampu a místo je tu i pro stany a karavany, samozřejmě včetně odpovídajícího zázemí. V okolí jsou značené turisticky trasy a cyklostezky. Na výlet je možné se vydat na příklad za trpaslíky do Krtských skal, za památkami centra Jesenice, na trosky hradu Petrohrad, k zámku Svatý Hubert atd.

Autocamping Rozkoš

Autocamping Rozkoš je u údolní nádrže Rozkoš přezdívané Východočeské moře. Najdete ji v Královéhradeckém kraji u České skalice. Ubytování tu seženete v různých chatkách a prostor tu je i pro stany a karavany. V kempu jsou různé služby a atrakce. Věnovat se tu můžete kromě koupání běžným rekreačním sportům. Zajímavé jsou tu i večerní programy a v blízkosti kempu je mnoho tipů na výlet – Ratibořice (dějiště Babičky od Boženy Němcové), Opočno, město Náchod,…

Camping Lipno Modřín

Camping Lipno Modřín se nachází na břehu Lipenského jezera a mezi lidmi je velmi oblíbený pro mnohé aktivity, které se v něm a jeho okolí dají podnikat. Mnohé možnosti zábavy nabízí ActivePark Lipno. Je tu Bikepark Lipno, Lanový park Lipno, Lanovka na Stezku, Bobová dráha, Hospárium… Zkrátka jsou tu podmínky pro ideální aktivní i odpočinkovou dovolenou – ve dvou, s přáteli i s dětmi.

Holiday Park Liščí Farma v Krkonoších

Holiday Park Liščí Farma leží v Krkonoších, nedaleko města Vrchlabí. Máte zde různé možnosti ubytování, venkovní bazén, dětské sportoviště, tenisový a beachvolejbalový kurt, minigolf a další možnosti sportovních aktivit. Velký výběr tu je i z adrenalinových sportů. Nudit se nebudete ani večer a o tom, že je to ideální místo pro pěší turistiku si snad ani psát nemusíme.

Další kempy v ČR

Z dalších kempů v ČR si uveďme ještě Merkur Pasohlávky (Jihomoravský kraj), Autokemp Betlém (karlovarský kraj), Chatová osada Lužany (Královéhradecký kraj), Camping Badlovec (Olomoucký kraj), Autokemp Frenštát (Moravskoslezský kraj), Autocamp Wislonka (Kraj Vysočina), Camping Borová (Pardubický kraj), Camp Karolína (Plzeňský kraj), Camping Rožnov (Zlínský kraj), Autocamp Oasa Staňkov (Jihočeský kraj) atd.

Kempů je v České republice dostatek. Teď už jen vybrat ten správný a „chytit“ pěkné počasí. I když… I za deštivého počasí se dá vymyslet zajímavý program.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB