Tipy a rady

Netradiční Vánoce u moře

Většina Čechů tráví Vánoce u vánočního stromečku s blízkými lidmi a tradicemi, které k nim neodmyslitelně patří. Někteří však mohou vnímat Vánoce jako stres, od něhož chtějí utéct, nejlépe někam daleko.

Vánoce trochu jinak?

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Ale předvánoční období? Shánění dárků, úklid pečení, obchodní domy přeplněné lidmi… Někdy to bývá náročné. Tento stres však odezní a 24. prosince si začnete užívat Vánoc se vším všudy a budete vědět, že to za všechny ty přípravy stálo.

Nemáte to tak? Naopak vás děsí, že byste se měli do tohoto kolotoče zapojit. Nechce se vám? Máte dvě možnosti – buď se vaše Vánoce odejdou bez složitých příprav (také to jde), nebo nemusíte slavit Vánoce vůbec, když nechcete. Můžete namítnout, že i tak se nevyhnete vánoční náladě, jež bude k vám doléhat ze všech koutů.

Lidé, kteří odmítají slavit Vánoce i vnímat jejich atmosféru, to řeší tak, že odlétají pryč, nejlépe někam do teplých krajin.

Vánoce mimo domov nejčastěji tráví mladé páry bez potomků, či starší páry, jejichž děti už vyletěly z hnízda. Máte-li malé děti, zvažte, jestli jsou opravdu Vánoce mimo domov tou správnou volbou. Děti Vánoce milují. Navíc by byly ochuzeny i o těšení se a zážitky, které budou sdílet jejich spolužáci.

Kam na netradiční Vánoce?

Přemýšlíte i vy o Vánocích u moře? Je třeba zvážit destinaci. Téměř na konci prosince to chce nějakou exotiku, abyste si mohli užívat všeho, co ke správné přímořské dovolené patří, tedy i slunění a koupání.

Češi se nejčastěji na vánoční svátky vydávají na Kanárské ostrovy, do Egypta, Spojených arabských emirátů či do Dominikánské republiky. Lákavý je také Karibik a našli bychom i další země, kde se dají přečkat Vánoce v úplně jiné atmosféře než doma.

Většina lidí na Vánoce nedá dopustit, jiní je až tak „neprožívají“ a další je téměř nesnáší. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, naplánujte si vánoční čas tak, aby vám přinesl odpočinek a pohodu.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB