Tipy a rady

Nechte se zlákat Šumavou

Přemýšlíte, kam si udělat jednodenní výlet nebo kde strávit několik příjemných dní? Vydejte se na Šumavu.

Vyjeďte na Šumavu

Šumava je jedním z nejvýznamnějších českých pohoří. Rozkládá se na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Na jejím území se nachází Národní park Šumava. Vznikl roku 1991 z části území původní chráněné krajinné oblasti.

Šumava nabízí různé možnosti aktivní dovolené. Jde o oblíbený turistický cíl v jakémkoliv ročním období. V rámci výletu nemusíte jít jen „po svých“. Šumava je oblíbeným cílem cyklistů. Čeká tu na vás hustá síť cyklostezek.
Najdete tu také další možnosti, jak aktivně trávit čas. Vyzkoušejte třeba bobovou dráhu, či se věnujte různým sportům. Nebo hledáte spíše odpočinkovou dovolenou? Pak se vydejte do některého z četných wellness hotelů a nechte o sebe pečovat.

Turistické cíle na Šumavě

Na Šumavě je mnoho turistických cílů, za kterými se můžete vydat. Uveďme si alespoň některé:

  • Poledník: Jde o horu ležící na Kvildských pláních. Má nadmořskou výšku 1315 m n. m. Na vrcholu Poledníku se pokocháte výhledem z tamější rozhledny. Vznikla z věže vojenského zařízení elektronické ostrahy hranice.
  • Černé a Čertovo jezero: Jde o vyhledávaný turistický cíl. Jezera se nacházejí v blízkosti Železné Rudy. Jsou to největší jezera Šumavy. Z dalších jezer na Šumavě si ještě uveďme Plešné jezero, Rolanské jezero, Prášilské jezero, jezero Laka, Velké Javorské jezero a Malé Javorské jezero.
  • Pancíř: Na Pancíř je možné vystoupat pěšky, ale také se můžete nechat vyvést lanovkou dlouhou 2 750 m. Jde o jeden z vrcholů Pancířského hřbetu. Dalšími jsou Můstek a Prenet. Na vrcholu je rozhledna.
  • Železná Ruda: V okolí města jsou lyžařské areály, ale také je výchozím body pro různé výlety. V centru Železné Rudy si prohlédnete několik památek – Kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy, Kapli svatého Antonína a svaté Barbory, Muzeum Šumavy či Zámeček.
  • další turistické cíle: Vodopád Bílá strž (nejvyšší vodopád na české straně Šumavy), dvojvrchol Velký a Malý Ostrý, Dobrá Voda u Hartmanic (poutní místo se studánkou), osady Prenet s kaplí, Šumavské slatě, zřícenina hradu Pajrek, Lipenská přehrada, Povydří, Kvilda, Filipínova Huť atd. Na území Šumavy jsou také mnohé naučné stezky – Zážitková stezka „Duch pralesa“, Tříjezerní slať, Jezerní slať a další.

Také vás zlákala Šumava? Jaký turistický cíl si vyberete v rámci svého výletu vy?Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB