Tipy a rady

Na co si dát pozor při letních sportech

Na co si dát pozor při letních sportech

Máte rádi sport a chcete se mu věnovat v jakoukoliv roční dobu, tedy i v létě, když je venku horko? Na co si dát pozor při sportování v létě? Řekněme si alespoň základní tipy.

Sportování v létě

V létě se můžete věnovat různým sportům. Možná máte svůj oblíbený, ale třeba zrovna hledáte tip na nějaký, který se hodí právě na léto.

Mezi takové fyzické aktivity patří především běhání, plavání, pěší turistika, cykloturistika, in-line brusle, tenis, beach volejbal a….Určitě vás ještě něco napadne.

Sport a léto: Na co si dát pozor?

Vždy vycházejte z vašeho aktuálního zdravotního stavu, věku (což je relevantní, závisí spíše na fyzické kondici) a toho, jak se aktuálně cítíte. Pokud vás horké dny nadměrně vysilují, nebude nejvhodnější podstupovat ještě vysilující cvičení.

Zvolte raději lehčí pohybovou aktivitu či takovou, při které nebudete vystavováni tak vysokým teplotám, třeba plavání. Pokud při cvičení budete pociťovat bolest hlavy, závrať, slabost, nevolnost či jiný nepříjemný pocit, s cvičením přestaňte.

Zvolte si pro sportování tu správnou denní dobu, nejlépe ráno či večer. Určitě byste neměli sportovat venku v poledne, kdy slunce pálí nejintenzivněji.

Dbejte na pitný režim. To v létě platí pro každého, ale pokud navíc sportujete, měli byste zvýšit i příjem tekutin. Myslete také na to, že při sportu vyplavujete potem nejen vodu, ale i důležité minerály. Proto je vhodné doplnit je obohacenými minerálními vodami či iontovými nápoji.

Oblečte se co nejpohodlněji. Samozřejmostí by mělo být v horku lehké a prodyšné oblečení, nejlépe světlé barvy (neopírá se do něj tolik sluníčko) a určitě nezapomeňte na pokrývku hlavy.

Cvičit se dá i v létě, když je venku horko. Je však nutné ke sportu přistupovat zodpovědně a nepřepínat své síly.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.