Tipy a rady

Letní osvěžení se značkou Marshall

Letní osvěžení se značkou Marshall

Blížící se letní dny přímo vybízejí k tomu, abychom do mrazáku připravili dostatečnou zásobu ledu, doplnili zásoby do baru, oprášili drinkové sklenice. Vždyť přece správně umíchaný drink nás dokáže osvěžit i správně povzbudit. A že je tam pár kapek alkoholu? To přece k létu také patří.

Drinky s vodkou Marshall

Bloody Mary

Drink na počest anglické královny Marie I. Tudorovny. I té se říkalo krvavá Mary. Stejnojmenný drink má tedy barvu krve a díky vodce, tabascu a pepři je ostrý jak katova sekera.

45 ml vodky Marshall, 90 ml rajčatového džusu, 15 ml citronové šťávy, tabasco, sůl, pepř, 3 kapky worcestrové omáčky, led, stonek řapíkatého celeru a plátek citronu na ozdobu.

Do vyšší sklenice nakapeme worcester a tabasco. Přidáme sůl, pepř a několik kostek ledu. Přilijeme vodku, rajčatový džus i citronovou šťávu. Drink lehce promícháme a ozdobíme plátkem citronu a stonkem řapíkatého celeru. Pochopitelně nesmí chybět ani brčko.

Blue Lagoon

Barva tohoto koktejlu vás okamžitě přenese na některý z exotických ostrovů, do modravé laguny s jemným pískem, šplouchajícím oceánem a ozářené tropickým sluncem.

30 ml vodky Marshall, 30 ml likéru Curaçao, 120 ml citronové limonády, led

Do shakeru nalijeme vodku i Curaçao a přidáme část ledu. Důkladně protřepeme a přes sítko slijeme do sklenice se zbylým ledem. Dolijeme limonádou. Nezapomeneme na brčko a na plátek citronu na ozdobu.

Salty Dog

60 ml vodky Marshall, 120 ml džusu s růžového grepu, sůl, limeta na ozdobu

Okraj koktejlové sklenice namočíme do vodky a pak vložíme do soli. Do sklenice vložíme led, zalijeme vodkou a grepovým džusem. Ozdobíme plátkem limety a ihned podáváme.

Sex On The Beach

Naprostá klasika, která v našem výčtu nesmí chybět. Pochází z floridských pláží a po jeho ochutnání vás tam chuťové pohárky dozajista přenesou.

40 ml vodky Marshall, 20 ml broskvového likéru, 60 ml pomerančového džusu, 60 ml brusinkového džusu, led, pomeranč na ozdobu

Všechny ingredience důkladně promícháme v shakeru. Vysokou sklenici naplníme zhruba do jedné třetiny ledem a přilijeme obsah shakeru. Ozdobíme plátkem pomeranče, doplníme brčkem.

Rumové koktejly

Dark nStormy

Koktejl pocházející z Bermudských ostrovů je opravdu tmavý a bouřlivý. Správně by se měl míchat z rumu Gosling’s Black Seal, ale náš rum Dublon mu také ostudu neudělá.

30 ml rumu Dublon Marshall, 200 ml zázvorového piva, šťáva z půlky limety, led

Vyšší sklenici naplníme ledem. Přidáme zázvorového pivo a limetovou šťávu. Až úplně nakonec pomalu vlijeme Dublon, aby zůstal na povrchu.

Florida Punch

45 ml rumu Dublon Marshall, 25 ml brandy, 45 ml pomerančového džusu, 45 ml grapefruitového džusu, led, pomeranč na ozdobu

Všechny ingredience dáme do shakeru spolu s částí ledu a důkladně protřepeme. Scedíme do vysoké sklenice naplněné ledem, dozdobíme plátkem pomeranče.

Honeysuckle

40 ml rumu Dublon Marshall, 10 ml limetové šťávy, 10 ml tekutého medu, led

Všechny ingredience dáme do shakeru a protřepeme. Scedíme do nízké sklenice a ihned podáváme.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.