Tipy a rady

Kosmetika a líčení v zimě

Kosmetika a líčení v zimě

Jakmile se teplota blíží nule a klesá níž, vítr profukuje ulice, balíme se do teplých bund, kabátů, čepic, šál a rukavic. Jenže náš obličej zůstává stále nahý. Proto bychom mu také měli v zimních měsících věnovat mimořádnou péči.

V zimě musíme pleť více chránit. Používáme nejen denní ochranné krémy, ale další ochrannou vrstvou pro nás bude make up. Poslední vrstvička, která zafixuje make up, je pudr. Denní krém můžeme ještě doplnit podkladovou bází pod make up. Tyto tři ochranné vrstvy nás dostatečně ochrání před zhoršenými povětrnostními podmínkami.

Často přetrvává nesprávný názor, že se v zimě nemají používat hydratační krémy, protože  zamrzají na pleti. Dnešní kosmetický průmysl už je na takové výši, že hydratační krémy neobsahují tolik vody, aby zamrzaly, ale naopak obsaženými ingrediencemi udržují přirozenou vlhkost pleti a pleť chrání. Platí to pro všechny věkové kategorie.

Chladnější barvy stínů

Klasické denní líčení na den zůstává v zimě ve střízlivějším provedení, ale můžeme používat více intenzivnější tóny. Oční stíny by měly plynule procházet z jednoho tónu do druhého, neměly by být orámované. Co se týká barev, jsou opět v módě chladnější, od světlounké, perleťové, perlové, přes šedomodrou, růžovou, fialkovou, kouřovou. Fantazii se meze nekladou. Do úvahy rovněž bereme, že když si oční víčka nalíčíme světlým stínem, zdají se být větší.  Tmavší stín nám udělá prohloubení pohledu. Stín bordó pak můžeme použít i na zvýraznění tváře.

Na „zdravíčka“ můžeme volit i sytější tóny. Tvářenkou si zároveň modelujeme i tvar obličeje, takže pokud je obličej široký, můžeme ho opticky zúžit. Tmavší  tóny zužují, světlejší rozšiřují.

Řasenky v zimě používáme černé, protože líčení je výraznější. Záleží na každé ženě, čemu dá přednost – jestli chce mít řasy delší, hustší – nabídka řasenek je opravdu veliká.

Výraznější rty

Nejdůležitější je v zimním líčení nezapomínat na ochranu rtů, protože rty jsou vystaveny  mrazu, větru a stačí, když se párkrát olízneme, a máme je popraskané. V případě, kdy by rtěnka v prasklinách ulpívala, ji úplně vynecháme a použijeme jen balzám na rty. Máme velký výběr. Na trhu jsou například vitamínové balzámy, pro ženy zralejšího věku i regenerační balzámy, které obsahují kolagen a zvětšují objem rtů.

Zima dovoluje výraznější líčení rtů. Musíme si ale dát pozor, aby byl podklad skutečně pěkný. Takže použijeme balzám  a konturovací tužku, v barvě rtěnky nebo univerzální, v přirozené barvě rtů. Pak teprve naneseme rtěnku. Ale tu nejvýraznější, červenou barvu, si může dovolit jen ta žena, která má opravdu dokonalé rty. Výrazné rtěnky přitahují pozornost k nedokonalostem.

V zimě je více společenských příležitostí, které dovolují slavnostnější líčení. Při něm můžeme využít i třpytivých efektů,  perleťových stínů, různé třpytky, stříbřité stíny, řasenky, flitry. Proč se tak neupravit i na štědrovečerní večeři nebo silvestrovskou oslavu v rodinném kruhu?

Chránit, chránit a zase chránit

Pokud půjdeme na delší dobu do přírody, měli bychom zvolit krém typu „wetterbariere“, který je mastnější. Není však vhodný pod make up. Na horách musíme věnovat pozornost i opalovacím prostředkům s vyšším ochranným faktorem. Nezapomínáme na ochranu rtů a hlavně na sluneční brýle, abychom si nepoškodili zrak.

aké ruce potřebují v zimních měsících naši péči. Nosíme rukavice a do kabelky nezapomeneme vložit kvalitní krém, který pravidelně po umytí rukou naneseme. Ideální je dopřát si alespoň jednou týdně malou noční kúru: pečlivě vetřeme mastný krém na ruce, dáme je do bavlněných rukavic… …a spíme jako v bavlnce.

Krásné zimní dny přeje vizážistka Marie RenčováZanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.