Tipy a rady

Kde si zalyžovat v Krušných horách

Kde si zalyžovat v Krušných horách

Konečně sněhové podmínky vypadají příznivě, z čehož se radují především provozovatelé lyžařských areálů a milovníci zimních sportů. Chystáte se také na lyže? Pojďme si dát několik tipů na lyžování v Krušných horách.

Lyžování v Krušných horách

Krušné hory jsou pohořím podél českoněmecké hranice na severozápadě Čech a na jihu Saska. Jejich nejvyšší horou je Klínovec ležící v nadmořské výšce 1 244 m.

V zimě jsou Krušné hory oblíbeným cílem lyžařů a dalších příznivců zimních sportů. K dispozici jsou jim mnohé skiareály. Nudit se tu však nebudete ani v létě. Jde o oblíbené místo pro letní rekreaci. Věnovat se tu můžete především turistice a cykloturistice.

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec je největším lyžařským střediskem v Krušných horách. Celkově patří k nejvýznamnějším skiareálům v České republice.

Klínovec je rozdělený na dva areály – Klínovec jih a Klínovec sever. Dohromady je tu 11 sjezdovek, z toho jedna černá, pět červených a pět modrých. Snowboardisté si oblíbí zdejší snowpark s U-rampou.

Běžkaři si zase svého koníčku užijí na 49 km běžeckých tratí. Podmínky tu jsou rovněž pro milovníky freeridu.

Zakoupíte-li si vícedenní skipas, bude vám platit i v lyžařském areálu Fichtelberg v Německu, který s Klínovcem sousedí.

Ski areál Plešivec

Ski areál Plešivec se nachází u obce Abertmany (okres Karlovy Vary) v nadmořské výšce 1 028 m.

Zalyžujete si tu na 12 km rozdělených do 10 sjezdovek všech obtížností. Děti si oblíbí tamější dětský park se čtyřmi pojízdnými pásy, horským kolotočem, různými zvířátky, umělým tunelem ve tvaru velké houby a mnohými dalšími atrakcemi. Dětem se tu tedy bude líbit a vám jistě také.

Své vyžití si tu najdou i příznivci dalších zimních sportů a zábavu si užijete i mimo svah.

Skiareálu Boží Dar Neklid

Skiareál Boží Dar Neklid se rozprostírá na hřebeni Krušný hor v těsné blízkosti Božího Daru, nejvýše položeného města v České republice (okres Karlovy Vary). Skiareál je určený především rodinám s dětmi. Projet se tu můžete na deseti sjezdovkách, z toho je jedna černá, čtyři modré a pět červených.

Nechybí ani snowpark, běžecké trasy, plac pro snowkiting a na výlet se vydejte třeba ve sněžnicích. Nebo si raději dopřejete odpočinek ve stylu wellness?

Přímo v centru Božího Daru se nachází ještě Skiareál Novako. Je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Díky nenáročné sjezdovce se tu líbí začátečníkům.

Ski areál Mariánky

Ski areál Mariánky jsou na severovýchodním okraji Mariánských lázní. Tyčí se v nadmořské výšce 650 – 750 m n. m. Lyžaře tu čeká 1,6 km sjezdových tratí. V okolí jsou upravené běžecké tratě různých obtížností a nebudou se tu nudit ani vaše děti. Zdejší dětský park je vybavený moderní výukovými prvky i dalšími prvky pro jejich zábavu.

Další skiareály v Krušných horách

Z dalších skiareálů v Krušných horách si ještě uveďme Ski Centrum Bublava – Stříbrná, Ski Bouřňák, Ski areál Telnice, Ski areál Český Jiřetín, Lyžařský areál Potůčky, Skiareál Abertamy, Ski areál Mezihoří atd.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.