Tipy a rady

Jedeme lyžovat do Krkonoš

Krkonoše jsou oblíbeným místem lyžařů a dalších příznivců zimních sportů. Také jezdíte v zimě do Krkonoš? Máte své oblíbené lyžařské středisko, nebo ho teprve hledáte? Pojďme si dát alespoň několik tipů.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec nabízí 41 km sjezdovek všech obtížností, a to na jeden skipas. Je to největší lyžařský resort v Česku. Je tvořen pěti areály – Černá Hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou.

Začínáte-li, zamiřte do Černého Dolu s mírnými tratěmi. Dlouhou jízdu si naplno vychutnáte na Černě Hoře, kde na vás čeká tříkilometrová sjezdovka. V Peci pod Sněžkou pro změnu oceníte sjezdovku Funline s klopenými zatáčkami a tunelem. Zkrátka každý si tu najde něco, co ho zaujme.

Skiareál Harrachov

Harrachov patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska u nás. Nachází se v nadmořské výšce 650 – 1 020 m n. m. Celková délka tratí je 7, 3 km a najdeme tu sjezdovky všech obtížností.

Ski areál je všestranně zaměřený. Na své si přijdou nejen lyžaři. Jsou tu ideální podmínky pro snowboardisty, běžecké lyžaře a Harrachov láká i svými osmi skokanskými můstky. Konají se tu různé skokanské soutěže, včetně světových pohárů či mistrovství světa. Spoustu možností odpočinku a zábavy máte i mimo lyžařský areál.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Nemusíte být velkým příznivcem zimních sportů, abyste alespoň slyšeli o Špindlerově Mlýně. Užívat si tu můžete všech zimních aktivit – sjezdového a běžeckého lyžování, sáňkování, snowtubingu, snowboardingu atd.

Oblast Špindlerův Mlýn je tvořená několika areály – Svatý Petr (nejvyhledávanější areál nejen v rámci Špindlerova Mlýna), Medvědín (je tu největší lyžařský vrchol), Hromovka (dlouhá členitá sjezdovka vhodná zejména pro zkušené lyžaře), Horní Mísečky (oblíbené začátečníky) a Labská (především pro rodiny s dětmi).

Dohromady máte k dispozici 25 km sjezdových tratí všech obtížností a snowboardistům se zalíbí zdejší moderní snowparky a U-rampa. I zde se konají významné světové sportovní akce.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Horské rekreační středisko Rokytnice nad Jizerou spadá do oblasti západních Krkonoš.

Dělí se na dva areály:

Skiareál Studenov:

Je v nadmořské výšce 620 a 933 m n. m. Sjezdovky jsou tu především mírné a široké. Dohromady jich je 3 500 m. Díky tomu sem směřují hlavně začátečníci, rodiny s dětmi a snowboardisté.

Skiareál Horní Domy:

V nadmořské výšce 657 až 1 315 m n. m. na vás čeká 14,4 km sjezdovek rozmanité obtížnosti. Líbit se vám tu bude, především máte-li rádi široké sjezdovky. Jejich šíře místy dosahuje až 100 m.

Další lyžařské areály v Krkonoších

Mezi další lyžařské areály v Krkonoších patří ještě Černý Důl (s délkou tratí 9,07 km), Vrchlabí (11,3 km), Herlíkovice – Vrchlabí (11,3 km), Dolní Dvůr, Jablonec nad Jizerou, Mladé Buky, Paseky nad Jizerou, Petříkovice, Strážné, Poniklá – Homole, Žacler – Prkenný Důl atd.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.