Tipy a rady

Jak vybrat výživového poradce

Jak vybrat výživového poradce

Někdo se do hubnutí pustí sám, jiní využívají služeb výživového poradce. Přemýšlíte o té druhé možnosti? Proč ne, důležitý je však správný výběr.

Výhody a nevýhody výživového poradce

Výživový poradce je člověk, který vás může velmi dobře nasměrovat k hubnutí tím, že vám sestaví jídelníček přesně na míru, případně vám doporučí vhodné pohybové aktivity. Výživový poradce představuje zpravidla i větší motivaci. Mnozí se více snaží, když vědí, že půjdou „na kontrolu“.

Nepleťte si však výživového poradce s nutričním terapeutem. Zatímco výživový poradce musí absolvovat kurz, který trvá maximálně několik týdnů, nutriční terapeut je nelékařskou zdravotní profesí a na rozdíl od výživového poradce je za svou činnost odborně i právně odpovědný.

Nevýhodou výživového poradce je samozřejmě rovněž to, že za jeho služby zaplatíte, někdy i několik tisíc korun (při opakovaných setkáních). Když už se rozhodnete investovat peníze do této služby, měli byste výživového poradce dobře vybrat.

Tipy pro správný výběr výživového poradce

Zadáte-li si do vyhledávače „výživový poradce“, najdete mnoho odkazů na lidi poskytující tuto službu. A jak už to tak bývá, jejich kvalita bude různá. Jak si vybrat, abyste byli skutečně spokojeni?

Nejlepší jsou osobní reference:

Využil někdo ve vašem okolí služby výživového poradce? Vyzpovídejte ho. Na internetu se každý prezentuje v tom nejlepším světle, ale není nad osobní zkušenost někoho blízkého.

Získejte informace:

Nikdo vám nikoho nedoporučil? Pátrejte po internetu. Snažte se však hledat mezi objektivními zdroji. I od poradce chtějte informace – jeho zkušenosti, vzdělání v oboru atd.

Výživový poradce k vám bude přistupovat individuálně:

Poznáte to již na úvodní schůzce. Výživový poradce by vás měl nejdříve vyslechnout – zjistit vaše cíle, zkušenosti a další údaje. Pokud vám bez toho, aby vás vyslechl, bude hned dávat nějaká všeobecná doporučení, sestavovat jídelníček nebo nabízet potravinové doplňky, je něco špatně. Univerzálních rad a prostředků je plný internet, za to peníze vyhazovat nemusíte.

Pečlivá diagnostika:

Dietní opatření musí vycházet z přesné diagnostiky, která odhalí váš bazální metabolismus, svalovinu, tuky a jiné hodnoty, na jejichž základě vám může výživový poradce sestavit účinný jídelníček a doporučit další opatření.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.