Tipy a rady

Jak pečovat v létě o vlasy?

Stejně jako naše pokožka, tak i vlasy potřebují zvláštní ochranu a péči před slunečním zářením. Vlasy jsou velmi citlivé a pokud je dostatečně neochráníme, ztratí svůj lesk a budou vysušené. Ani koupání v chlorované a slané vodě vlasům neprospívá.

Ochrana při mytí šamponem

Hlavní složku, kterou by šampón měl obsahovat, je kyselina EDTA (kyselina ethylendiamintetraoctová). Tato látka zbaví vlasy chlóru, který je příliš vysušuje. Na trhu je k dostání celá řada různých výrobků určená přímo na ochranu vašich vlasů před sluncem, solí a chlorem.

Ochrana vlasů před opalováním

Před a během opalováním nezapomeňte na vlasy aplikovat speciální kondicionér či spreje, které chrání vlasy proti UV zářením. Ochranné látky zabrání poškození vlasu. Sluneční paprsky spouštějí v nechráněném vlasu chemickou reakci – okysličování, které oslabuje pouto mezi buňkami vlasů a vlasy pak vypadají jako bez života.

Naše rady:

Před začátkem léta si nechte vlasy zastřihnout

Před odjezdem na dovolenou si vlasy nebarvěte, protože chlór a sůl může jejich barvu změnit.

Jako zaručenou ochranou doporučujeme jakýkoliv klobouk nebo kšiltovku. Zvolte světlou barvu pokrývky hlavy, jelikož tmavá barva přitahuje sluneční paprsky. Pamatujte však na to, že není vhodné klobouk či čepici nosit celý den – hlava se může zapařit a vlasy tak mají tendenci vypadávat.

Po plavání v moři nebo v chlorovaném bazénu si vlasy vždy opláchněte ve sladké vodě.

Vlasy si umývejte jemným šamponem a pokud je to možné, nemyjte je přespříliš často.

Doporučujeme užívat vhodné doplňky stravy (s vitaminy A a D12) a jíst pokrmy bohaté na proteiny – například ořechy či kuřecí maso

Pokud jsou vaše vlasy zplihlé během vlhkých dní, zkuste používat šampóny pro zvětšení objemu vlasů.

Vyzkoušejte domácí masky na vlasy:

Banánová maska

1 banán, 1 lžíce medu a 1 lžíce olivového oleje

Do zahřátého oleje dáme med, který se v něm rozpustí, poté přidáme najemno rozmixovaný banán. Masku naneseme na vlasy, překryjeme igelitem a ručníkem a necháme působit cca 20 minut. Poté důkladně opláchneme. Unavené vlasy získají zpět hebkost, vláčnost a lesk. Banán má totiž vysoký obsah sacharidů, cenných vitaminů (A, B a C) a také draslíku.

Olivová maska

cca 1 dl olivového oleje

Vlažný olivový olej důkladně vmasírujme do vlasů a pokožky hlavy. Poté zabalíme do potravinové fólie či igelitového sáčku, překryjeme ručníkem a nechme 30 minut působit. Poté vlasy důkladně umyjeme šamponem. Suché vlasy budou silné a zdravé. Olej je bohatý na vitamin E vlasy vyživí a dodá jim potřebnou vláhu a poddajnost. Zvláště vhodný je pro roztřepené konečky.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB