Tipy a rady

Jak na bezchybnou manikúru?

Zná to každá žena, čerstvě si nalakujete nehty a ať se snažíte sebevíce, nějakým zázrakem se téměř vždy alespoň jeden rozmaže. V následujícím článku se dozvíte, jak si pomoci nejen k preciznímu nalakování, ale také, jak nechat nehty co možná nejrychleji uschnout a předejít tak nechtěnému zničení čerstvé manikúry.

Správné lakování

Po čase jste si už jistě našla nějaký svůj styl, jak se vám nejlépe na nehty barva nanáší. A přestože vaše dominantní ruka už zvládá téměř bezchybné tahy štětečkem, na té druhé to pak vypadá, jako kdybyste je lakovala poslepu. Existují ale prakticky tři snadné tahy, které při troše cviku vedou k rovnoměrné barevné vrstvě.

Když štěteček vytáhnete z lahvičky, otřete vždy jenom jednu jeho stranu, na té druhé by mělo zůstat dostatečné množství laku, je lepší trochu více, než méně, přebytečný lak můžete otřít, jakmile jej ale máte málo, štěteček zanechává šmouhy.

Nyní přiložte štěteček doprostřed nehtu, několik milimetrů od nehtové kůžičky. Lehce přitlačte směrem dolů, aby se lak dostal až téměř ke kůžičce, ale nedotýkal se jí. Proveďte tah až ke špičce nehtu. Vraťte se dolů ke stejnému bodu, tentokrát ale táhněte štětečkem nahoru na jednu stranu, poté znovu na druhou. Pokud někde zůstala šmouha, lehce přetřete ještě celý povrch. Nakonec nezapomeňte přetáhnout i vrchní okraj nehtu, aby se barva rychle neloupala. Pokud je potřeba, chvíli počkejte a naneste druhou, slabší vrstvu. Po zaschnutí nezapomeňte ani na vrchní bezbarvý lak, který prodlouží životnost barvy.

Rychlé zaschnutí bez rozmazání

Nemusíte čekat hodiny, aby byly nehty stoprocentně zaschnuté a vy jste mohla pokračovat v každodenních činnostech. V dnešní době již existují pomocníci, kteří napomáhají k rychlejšímu schnutí, jsou ovšem zbytečně drazí a na stejném principu pracují i věci, které jistě najdete doma v kuchyni.

Téměř cokoliv na olejové bázi nehty rychle vysuší a vy se tak nemusíte bát o jejich rozmazání. Jako ideální se jeví kokosový olej. Použít můžete ale i olivový nebo olejíček na nehtovou kůžičku.

Poté, co nehty nalakujete, nechte přibližně 5 minut lehce zaschnout, aby barva nebyla příliš mokrá. Poté je ponořte na pár vteřin do ledové vody, tím se nános zpevní. K ruce si nyní vezměte olej. Rovnoměrně rozetřete přímo na nehty i na kůžičku, kterou tím krásně vyživíte. Nechte co možná nejvíce vstřebat a poté promasírujte do rukou nebo umyjte. Rozmazání se už nyní nemusíte obávat.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB