Tipy a rady

Hořká sůl vrátí zelenou barvu listům i jehličí

Hořká sůl vrátí zelenou barvu listům i jehličí

Hořká sůl je populární minerální hnojivo využívané v zahradnictví pro svůj bohatý obsah hořčíku a síry. Tyto dva prvky jsou klíčové pro zdravý růst a vývoj rostlin.

Hořká sůl (síran hořečnatý) je rychle působící a bezezbytku rozpustné krystalické hnojivo s vysokym obsahem horčíku. Hořčík je velice důležitou složkou výživy rostlin. Je stavební látkou zeleně listové (chlorofylu), která zajišťuje životně nezbytnou fotosyntézu. Při nedostatku hořčíku v půdě jsou rostliny postiženy tzv. chlorózou, která se projevuje žloutnutím listí mezi žilnatinou (žilky zůstávají zelené) a hnědnutím jehličí u jehličnanů. V důsledku toho se postižené rostliny nevyvíjejí správně, výnosy jsou malé, jakost plodů nízká.

Kdy se hořká sůl používá?

Hořčíku často bývá nedostatek tam, kde se hnoji hnojivy bez obsahu hořčíku nebo se k vápnění nepoužívají dolomitické vápence, které hořčík obsahují. Také při intenzivních dešťových srážkách nebo při častějším zavlažování zásoby hořčíku v půdě klesá v důsledku vyplavování do hlubších vrstev.

Hořkou sůl můžeme používat v pevném stavu rozhozením a mírným zapravením do půdy nebo rozpuštěním ve vodě a zalitím ke kořenům, popř. postřikem na list. Použití hořké soli není časově omezeno.

Máme ji v COOPu!

Používáte hořkou sůl na zahradě? A víte, že ji seženete v prodejnách COOP? 👍


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB